Tadeusz1212

Pomoc w zakupie Ursusa serii 2802-8024

Polecane posty

Szeryf    0

Aha... i jak z skrzynią biegów czy np. prędkość jazdy na pierwszym lub drugim biegu jest taka sama jak w 3512?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Ja bym brał, bo po tyle to chodzą 3512 a 4512 przynajmniej w moich stronach to rarytas, jeśli tak jak piszesz luzy na kierownicy sąmalutkie to może i faktycznie przebieg jest taki jak podaje sprzedawca bo malutkie luzy to co to znaczy dla ciebie? bo u mnie w mf pół obrotu kierownicą mogę zrobić :lol:, z tymi luzami to nigdy się nie rozstaniesz najwyżej zmniejszysz wymieniając ślimak ze śrutami za 100 kilka pln ale to mało istotne, sprawdz lepiej jak wygląda przednia oś i sworzeń na przedniej osi czy jest sztywny czy panewki się nie wysuneły oraz czy nie ma przecieków na zwolnicach i na sprzęgle oraz czy sprężarka przy silniku się nie obrywa lub była oberwana, przejedz się na terenowych biegach czy nic nie hurgota w skrzyni.

Jak napompujesz po 2,4atm przód to będziesz jednym paluszkiem kręcił B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniu    2

Ferdek07 ja pisałem ze felga 30 cali kosztuje jakieś 580 zł coś nie doczytałeś posta .

 

Co do tematu to 30 tys za taki ciągnik z tego roku to przystępna cena .

Biorąc pod uwagę usterki które opisujesz to musisz wysprawdzac czy to tylko tyle i mniej więcej przekalkulować ile musiałbyś jeszcze dołożyć.

Moim zdaniem jak byś jeszcze do niego nawet tysiaka dołożył i ciągnik by był git to myślę ze warto go wziąć

 

To dla porównania:

Ojciec kupił miesiąc temu 4512 z 1989 za 26300 patrzył do jednej zwolnicy i wymienił części za 450 zł, a tak po za tym traktorek gitara zobaczymy co będzie jak wiosna przyjdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz3512    4

Ja posiadam oba traktorki od nowości i z opowieści ojca mogę powiedziec ze MF255 był o wiele lepiej wykonany i wytrzymał 9tyś. mtg do remontu, a wtedy robił za główny traktor rocznie ok. 600 mtg ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek12    42
Aha... i jak z skrzynią biegów czy np. prędkość jazdy na pierwszym lub drugim biegu jest taka sama jak w 3512?

mam ten ciagnik od kilku lat i sobie go bardzo chwale male spalanie malo awaryjny, łyse opony to zaden oznak zuzycia ciagnika one juz tak poprostu maja przod leci w kazdym tyl troche wolniej ale tez przy transporcie po szosie nie duzej niz kilka sezonow a luz w kierownicy to tak ma byc ;) jak cos to pisz na pw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Cena jest dość wysoka ale te ciągniki nie są tanie patrząc na ogłoszenia to za te cenę zbyt wiele ciągników nie ma. jeśli jest w dobrym stanie kupił bym go bez zastanawiania. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać że cena jest sporo może dobrze w takiej sytuacji byłoby poszukać jakiegoś MF to już ciągnik robiony na licencji a oryginalny MF moim zdaniem będzie ciągnikiem wytrzymalszym od Ursusa na licencji za 30tyś powinno się znaleźć w dobrym stanie Anglika MF ;).Wiem po ludziach że te oryginały służą lepiej w sensie że np:silniki wytrzymują dużo więcej Mtg.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcat    0

Miałem 2 takie ciagniki i cos na ten temat mogę powiedzieć, w pierwszych rocznikach wspomaganie było montowane na zamówienie tak jak hydraulicznie włączany WOM i rzadko w którym egzemplarzu wystepuje

 

co do układu kierowniczego, jeśli ktoś mówi że ciężko sie kręci to chyba nigdy ciagnikiem nie jeżdził ;)

 

a luz w układzie najczęściej pojawia sie na sworzniu tym z przodu co łączy oba ramiona górne i dolne (naprawa nie przekroczy 300zl)

 

sama przekładnia kierownicza ma niewielki luz fabryczny 18stopni i po 9tys mth sie nie zwiekszył B) :)

 

 

wąskie koła ma wiekszosc 4512 i do wiekszosci prac wystarczą , zawsze mozna poszukac szerokich uzywanych felg od jakiegos mf i dac wieksze opony,

moj kolega w styczniu zmienił w 4514 opony na 480/70/30 radialne czeskie i płacił po 1200/szt brutto

 

a nowe felgi 30' kosztuja 700zl, a 34' (jak w 5314) ponad 900


live is too short......................drive URSUS more

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to możliwe znajomy ma MF Angielskiego od nowości i na zegarze patrzyłem ma wybite 11tyś Mtg i silnik pracuje bez zastrzeżeń wymieniał tylko pompkę zasilająca i wtryski robił a ciągnik chodzi i oleju nie bierze do podnośnika i skrzyni nie zaglądał możliwe że tyle Mtg wychodzi aż sam nie dowierzałem C330 czy C360 pewnie takiego wyniku nie osiągnie.Jak tak wytrzymałe są MF Angielskie to nie ma co się zastanawiać.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jak miałbym planować zakup ciągnika z silnikiem Perkinsa to bym wybrał mf255. Co oryginał to oryginał. 3512 to podróba, a wiadomo ursus z jakością wykonania jest wyraźnie na bakier...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

A ja mam Ursusa MF255 - w dowodzie jest tak wpisane i tak jest, jest z 89roku, w orginale były te szerokie opony, teraz też są takie tylko że już drugie. Miał go od nowości mój znajomy na 20ha +usługi, potem w 2001roku my go kupiliśmy i chodził jeszcze ze dwa lata aż stanoł, miał przy remoncie troche lepiej jak 6tyś.mtg. Ale ani u nas, aniu u niego oszczędzany nie był, u tego gościa to był katowany, chodził w pługu trójce, kultywatorze 2,7m (dość mocna ziemia), rozrzutniku takim 4,5t i niedbał o niego, oleje i filtry nowe to widział tylko może przez pierwsze kilka mth, był zamrożony raz. U nas był jako pomocniczy ale też niemiał lekko. Ale 6tyś. jak na tak zaniedbywany ciągnik to i tak dużo. U nas teraz po remoncie ma jakieś 1,5tyś.mth i powiem że po tym remoncie to już nie jest to co orginał, nie ma tego kopa, długo wchodzi na obroty, jak coś ma ciężej to zaraz schodzi z obrotów itp. Jak bym znalazł jakiegoś MFa w orginale, zadbanego to z chęcią bym kupił, a swojego sprzedał :)


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniu    2

co do ceny felgi 30 cali to mam informacje z przed miesiąca ze sklepu z częściami zamiennymi do ciągników ursus

 

to jest sklep zaraz przy fabryce ursusa i tam za taka felgę w styczniu chcieli 580 zł

 

ale u innych przedstawicieli handlowych może i kosztuje 700 zł ,w końcu każdy chce zarobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pleban1330    1

My mieliśmy od nowości tj.1987 Mf pracował na 36 ha orka 3 skibami z kolczatką był to główny ciągnik w gospodarstwie z ,na początku dużo robił w transporcie np.z 2 przyczepami szlaki i remontu potrzebował po ok. 9 tys mth. 255 jest chyba oszczędniejszy od 3512 w końcu silnik perkinsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Kolego tu walnąłeś oszczędniejszy przecież te same silniki u na 3512 ma jak narazie ponad 6tys mtg i remont silnika narazie się jeszcze długo nie zapowiada przy areale ok 35ha i głównej pracy wie ja myślę że to jest tez kwesta dbałosci i może trafu ja myślę jak na nasze wykorzystanie tego ciągnika o dbałości nie wspomnę jest znikoma to dobrze się trzyma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szeryf    0

Ostatnio myślę nad Zetorem 7245....

Powiedzice wady i zalety tego ciągnika, oraz jaka kabina w nim jest (komfort czy zwykła), jaką ma moc ten silnik w KM.

Jak się na nim jeździ, itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol5211    0

no powiem ci porównując zetora 5211 i ursusa 4512 pryzma 2m wysoka i takie same rorzutniki i zetor bez problemu podchodzi a ursus ma problemy i czasami ciagac trzeba :lol: a ja ci polecam cos z innej bajki mf-a 3060 tydzien temu kupiłem takiego <_< lux maszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Ja miałem 4512 z 90 r i lżej kierownica chodziła niż w mf-255 ale 4512 był bez obciążników a mf miał 4x25, co do masy to tył wcale nie jest taki lekki, bo sama kabina komfort sporo waży, mój był na wąskich oponach ale radził sobie z pługiem 3x30 tak jak c-360, ale na szerszy przypuszczam że szedłby lepiej bo te wąskie troche się wcinały w glebe i zostawiały głębokie ślady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam ursusa 4512. Nie posiadam takiego ale jakoś mi sie podoba <_<


Ursus 912 "duży"
Ursus C 355 "mały"
Ursus C 355 "wujowy"
Razem na 21 hektarach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2
no powiem ci porównując zetora 5211 i ursusa 4512 pryzma 2m wysoka i takie same rorzutniki i zetor bez problemu podchodzi a ursus ma problemy i czasami ciagac trzeba :lol: a ja ci polecam cos z innej bajki mf-a 3060 tydzien temu kupiłem takiego :D lux maszyna

pewnie że lux maszyna bo pali pewnie mniej od 5211 <_<, a tak poważnie to czy mf-a z elektroniką kupić za 30 tys to nie samobójstwo? ja wolał bym już coś z mf 690 lub polskiego 4514 czy też 4512, śmieszą mnie troche porównania 4512 do zetora 5211, akurat znajomy posiada 4512 66km koła 16,9/30 i posiada zetora 7245 to i tak wszystko robi 4512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Zetora 5211 to bardziej można porównywać do Ursusa 3512 na szerokich kapciach i z komfortową kabiną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniu    2

<Szeryf> na początku chodziło Ci o 4512 a teraz chcesz wiedzieć wszystko o zetorze 7245 myślę, ze chcesz porównać te dwa ciągniki.

 

Ale uważam że jak już porównywać to : U-4512 do zetora 7211 a U-4514 do zetora 7245 chociaż ze względu na napędy.

 

Poszukaj dobrze na forum bo widziałem już dyskusje na temat 7211 i 4512 jak również 7245 i 4514 , poczytasz co użytkownicy piszą o wadach i zaletach tych ciągników i wybierzesz w tedy opcje dla siebie najlepsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markus02mb    1

mam mf 255 rocznik 88 i jest niezawodny obecnie zrobione ma ok 5tys mg bez większych awarii silnik super.. wiadomo oleje na czas i filtry .. oleju troszke trzeba dolać w sezonie ale to ze sprężarka wyrzuci ..

z takich grubszych remontów to wymiana pompy paliwa i końcówek .. i końcówka wom i uszczelniacz- ..rotacyjna zrobiła swoje .. najlepszy w porównaniu z innymi ursusami tego typu .. wiadomo są też wyjątki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TomaszN
      Witam czy może ktoś posiada komplety przedni napęd od ursusa 5314 ?
    • Przez Bandziornoo
      Witam wszystkich jestem nowym posiadaczem ursusa 3512  97r  nieznam się zbytnio na tych traktorach  ale podczas jazdy z górki jest cichutki jak chybryda ale już pod górkę  coś wyje tak jakby Między silnikiem a skrzynią biegów  mam tylko nadzieję że to nie będzie skrzynią biegów  a zwolnic tam nie ma  ?? Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez Piotr5314
      Witam posiadam 5314 z 96r i prosze abyście napisali coś na jego temat tylko obiektywnie <_<
    • Przez Jamalek
      Witam,
      Zwracam się z prośbą o podpowiedź w dwóch tematach
      1) Nasz ursus zaczął w ostatnim sezonie dość mocno kopcić na czarno szczegolnie podczas pracy pod obciążeniem. Od czego może to być. Oleju nie bierze, słaby nie jest, czy pali więcej nie wiem nie sprawdzaliśmy leję się i jedzie. Może trochę ciężej pali na zimnym silniku szczególnie teraz w zimę- one ogólnie ciężko pala zimą ale teraz jakby trochę bardziej. Dwa sezony temu miał robione wtryski, ale czy sa ok to nie wiem. Wyciągać je do sprawdzenia czy szukać gdzieś indziej.
      2) Co się dzieje jak linka od ssania na ciepłym silniku nie chce się wcisnąć, na zimnym wciska się bez problemu. 
       
      Dziękuję za wszystkie podpowiedzi 🙂
    • Przez Rafal17
      Witam jak w temacie posiada ktoś schemat instalacji elektrycznej do ursusa 3512 chodzi mi o taka gotowa  w kolorze 😅 najlepiej bo nie mogę się połapać co i jak? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj