Tadeusz1212

Pomoc w zakupie Ursusa serii 2802-8024

Polecane posty

Rafal7    0

Przejżałem kilka ofert na allegro i te modele nie mają wspomagania. Co do napędu to zawsze się przyda a na ile ha ma pracowac traktor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutki    193

Kolego odpuść sobie ten ciągnik. Wielu co go ma lub miało to nie ma o nim zbyt pochlebnej opinii. Zły rozkład masy, słaby uciąg no i jeszcze te wąskie oponki w standardzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szeryf    0

No felgi wraz z oponami przydało by się zmienić.

Ja czytałem w gazetach i ludzie chwalą te ciągniki.

A jak w tych 4512 chodzi kierownica? Ciązko czy lekko? Może tak samo jak w 4512?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal7    0

Myślę, że z tym kręceniem powinno być tak samo jak w 2812 itp. ale jak mowią, że złe rozmieszczenie masy może to troche utrudnić. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutki    193

No to może czytałeś wypowiedzi tych, którzy mają go jako ciągnik pomocniczy i chwalą za spalanie. Na ciągnik główny to on się nie nadaje. Ma słabszy uciąg od c360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutki    193

Może ty się nie będziesz wypowiadał bo widzę, że masz problem z czytaniem ze zrozumieniem. Gdzie napisałem, że ma słabszy silnik ?? Napisałem, że ma słabszy uciąg, a na uciąg ma wpływ nie tylko moc silnika ale masa i rozkład masy i szerokość opon i jeszcze kilka innych czynników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeronik    5

Źle sie wyraziłem, ale mniejsza o to, nawet na waskich oponach można dużo zdziałać, a Ci co piszą głupoty na temat uciągu i rozkładu masy poprostu nie umieją pracować tymi ciągnikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

Z tym uciągiem to różnie bywa, powinno się wydawać ze im szersze opony tym większy uciąg ale jak są węższe to ciągnie mniejszą powierzchnią i na mniejszą powierzchnie jest większy nacisk. Jesli opona ma 320mm i ciągnik waży 3 tony to 3 tony naciska na powierzchnię 32cm jesli ma 42cm to już inaczej.

Na pewno na wąskich oponach będzie szybciej wchodził w ziemie co sprawi wrażenie mniejszego uciągu :lol: Szybciej się zakopie i w cięzkiek orce nawet przy dobrych warunkach będzie się "rył" w ziemie.

 

Czy aby na pewno c-360 jest cięższa od 4512? Wydaje mi się ze nie, a nawet jesli to różnica jest niewielka. Po za tym co za problem zmienić felgi i opony? Dla chcącego nic trudnego a takim 4512 na pewno lepiej się pracuje jak sześćdziesiątką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutki    193

To, że c360 jest cięższy od 4512 też nigdzie nie napisałem. Bo to nie jest prawda. Co do zmiany na szersze koła masz rację ale kolega wyraźnie napisał, że ten ciągnik ma wąskie ogumienie. W wymiana felga + opona x2 to dodatkowy koszt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutki    193

Masz rację. Ale jeśli ja miałbym kupić kiepski produkt jakim dla mnie niewątpliwie jest Ursus 4512 i do tego dołożyć nowe opony i felgi to podziękowałbym na samym wstępie. Wolałbym kupić coś innego za te pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
Ta 60KM słabsze od 52KM, nie wiesz to się nie wypowiadaj.

A nie przypadkiem 66??

 

Źle sie wyraziłem, ale mniejsza o to, nawet na waskich oponach można dużo zdziałać, a Ci co piszą głupoty na temat uciągu i rozkładu masy poprostu nie umieją pracować tymi ciągnikami.

Podobnie mówią o 3512. Tym ciągnikiem trzeba umieć jeździć.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutki    193

66 KM to miały bodajże po roku 98 a przed to miały 60 KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

No właśnie tu się spotkałem z 2 wersjami i nie wiem na 100% jak to było. 4514 wszystkie są 66km


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutki    193

A nie wydaje mi się. Jest z nimi tak samo jak napisałem wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

z 4514 nigdzie nie zetknąłem się z mocą 60 km. Zresztą oznaczenie by nie pasowało


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Pierwsze dwie cyfry oznaczenia ciągników są od moc silnika w KW. Gdyby 4514 miał 60 km to musiało by być inne oznaczenie (nie chce mi się teraz przeliczać ale zapewne około 4014). Wersja 2x4 mogła mieć obniżono moc ze względu na brak napędu 4x4.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutki    193

Akurat w przypadku tej serii to z tymi liczbami się nie sprawdza. Ursusy 45xx do roku 1998 miały 60 KM, po roku 1998 miały 66 KM, a te produkowane w ostatnich latach mają 68 KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Tak, za kocham agrofoto, że ktoś twierdzi że c 360 ma lepszy uciąg od 4512, to że ciężki przód ma 4512 to przez silnik 4 cyl a reszta jak w 3512 ale przecież obciążniki przednie można zdjąć dołożyć kilka krążków na tylne koła i jeśli są tam nowe radialne 13,6/36 to w większości przypadków uciąg będzie lepszy jak na łysawych 16,9/30 :lol: , dla przykładu wujas kupił zetora 5711 na kołach 12,4/36 płakał że nie będzie uciągu i co się okazało te łysawe michelin dają lepszy uciąg dla zetorka o masie własnej 3,5t niż c 360 na standardowym ogumieniu,

cena za tego 4512 wydaje mi sie atrakcyjna bo po tyle to 3512 chodzą a tak wogóle to co innego kupisz 60km za taką kase i w tym roczniku?

Luzy w układzie kierowniczym mogą powodować to że się ciężej kieruje ale luzy można zlikwidować i odpowiednie ciśnienie w przednich i tylnych kołach i będzie dobrze.

Przebieg jaki podaje sprzedawca może być podejrzany, musiał by bardzo dużo jeździć po szosie żeby zedrzeć opony, żeby ocenić przebieg oblukaj lepiej ramiona tuz i dolny zaczep czy ma duże luzy to więcej powie jak luzy w ukł kierowniczym, jeśli dolny zaczep mocno kołysze się na boki to napewno przebieg jest wiekszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniu    2

Co do zmiany opon na szersze to nie taki problem bo felga 30 calowa pod oponę 16,9 kosztuje jakieś 580 zlotch.

Natomiast jeśli chcesz kupić dobre opony na fele 36 to musisz zapłacić więcej jak za oponę na felgę 30 calowa.

Jak by ci się szykowała zmiana opon to można pomyśleć nad nowymi felgami, albo kaplet obciążników za jakieś 1200 zł, po jakieś 100 kg na jedna stronę i tez będzie zaparcie.

Uważam ze z powodu opon nie można dyskryminować ciągnika bo on ma dużo lepsze parametry jak C-360 troszkę popracować nad tym aby zapewnić mu odpowiednia przyczepność i będziesz zadowolony z tego ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254
Pierwsze dwie cyfry oznaczenia ciągników są od moc silnika w KW. Gdyby 4514 miał 60 km to musiało by być inne oznaczenie (nie chce mi się teraz przeliczać ale zapewne około 4014). Wersja 2x4 mogła mieć obniżono moc ze względu na brak napędu 4x4.

Andrew jest tak jak pisze Malutki, do 98r miały 60km a po 66, te nowe juz 68.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Dajcie spokój z tymi oponami, mam do czynienia z szerokimi i z wąskimi oponami na różnych ciągnikach i wiem jedno nie ma co cudować z szerokimi kapciami tylko kupować nowe i uciąg jest dobry, pozatym 13,6/36 dobre są do oprysków nawozów i do międzyrządzi, już ktoś na af pisał że założył nowe 13,6/36 radialne i ciągnik bestia

ps. @Daniu gdzie widziałeś nową oponę 16,9/30 za 580zł? (tyle to kosztuje kormoran 12,4/28 do ciapka ha ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szeryf    0

Chłopaki a jak z układem kierowniczym? Lekko chodzi, podobnie jak w 3512 :lol: ?

 

A cena możliwa za ciągniczek (30tyś )?

Czy długo jeszcze bym pojeździł z tymi luzami (nie duże) na kierownicy?

Dodam tyle że ciągnik bardzo mi się podoba. Był garażowany jak i reszta jego maszyn (kobajn, itp) ...

 

Ogólne pytanie:

Brać czy nie B) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez emtecc
      Witam
      Użytkuje ktoś siewnik stopkowy Agro Masz 2.5m z ursusem 3512. Ma to sens czy tylko męczenie się? Sama waga (590kg) siewnika nie napawa optymizmem 
    • Przez TomaszN
      Witam czy może ktoś posiada komplety przedni napęd od ursusa 5314 ?
    • Przez Bandziornoo
      Witam wszystkich jestem nowym posiadaczem ursusa 3512  97r  nieznam się zbytnio na tych traktorach  ale podczas jazdy z górki jest cichutki jak chybryda ale już pod górkę  coś wyje tak jakby Między silnikiem a skrzynią biegów  mam tylko nadzieję że to nie będzie skrzynią biegów  a zwolnic tam nie ma  ?? Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez Piotr5314
      Witam posiadam 5314 z 96r i prosze abyście napisali coś na jego temat tylko obiektywnie <_<
    • Przez Jamalek
      Witam,
      Zwracam się z prośbą o podpowiedź w dwóch tematach
      1) Nasz ursus zaczął w ostatnim sezonie dość mocno kopcić na czarno szczegolnie podczas pracy pod obciążeniem. Od czego może to być. Oleju nie bierze, słaby nie jest, czy pali więcej nie wiem nie sprawdzaliśmy leję się i jedzie. Może trochę ciężej pali na zimnym silniku szczególnie teraz w zimę- one ogólnie ciężko pala zimą ale teraz jakby trochę bardziej. Dwa sezony temu miał robione wtryski, ale czy sa ok to nie wiem. Wyciągać je do sprawdzenia czy szukać gdzieś indziej.
      2) Co się dzieje jak linka od ssania na ciepłym silniku nie chce się wcisnąć, na zimnym wciska się bez problemu. 
       
      Dziękuję za wszystkie podpowiedzi 🙂
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj