Tadeusz1212

Pomoc w zakupie Ursusa serii 2802-8024

Polecane posty

Rocky914    15

Witam. Na gospodarstwie ojca powoli sypiące się T25 i c-360 3p zaczyna nie wystarczać na 15ha areale,więc myślimy nad zakupem ciągnika o mocy ok. 80 Koni. Na początku braliśmy pod uwagę 5314,ale okazał się za słaby. Teraz poważnie rozważamy nad 6014. Problem tkwi w tym,że jest to bardzo mało popularny ciągnik na rynku wtórnym. Czasem pojawią się takie na Allegro czy OLX,ale ostatniego widziałem na sprzedaż w Listopadzie ub. roku. I tu pojawia się pytanie: Gdzie najlepiej szukać takiego ciagnika? Jest warty polecenia? Jak wygląda dostępność części? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Znajdź zadbanego MF-a, np 690, mimo że starszy to odwdzięczy się jakością wykonania i trwałością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Wcale nie za dużo. Zależy od ukierunkowania gospodarstwa.

Jeżeli nie bierzecie innych marek pod uwagę to polecam rozejrzeć się za jakimś MF czyli odpowiednikami Ursusa. Lepsza skrzynia, komfort nieporównywalny i dużo lepsze wykonanie. Tym bardziej, że tym Ursusom z późniejszej produkcji do wzorowej jakości trochę brakuje... Patrz na MF 375-390 (70-80 KM)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rocky914    15

Po co 80 km na 15 ha ? O.o

 

Oranie 4ha pola 3p z 3 skibami trzeba było rozłożyć na kilka dni,z braku czasu(oprócz uprawy dochodzą praca i szkoła),a poza tym z Tatą na razie nastawiamy się na uprawę zboża,więc przydał by się ciągnik,który pociągnąłby np. agregat uprawowo-siewny albo ścierniskowy. Poza tym trzeba myśleć nad zastąpieniem 3p czymś mocniejszym,bo powoli się już sypie.

 

Nad MFem też myślimy,inne marki też wchodzą w grę. Ale trochę napaliłem się na tego 6014.I raczej myślimy nad czymś z końca lat 90'tych/początku XXI wieku.

Edytowano przez Rocky914

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miles3147    42

Ja posiadam 4514 i 16 ha . W sumie mi w zupełności wystarcza no ale zawsze 20 km więcej się przyda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rocky914    15

Jak wcześniej mówiłem,miałby za zadanie pociągnąć jakąś większą przyczepę(np. HL6011),agregat uprawowo-siewny z Poznaniakiem,agregat ścierniskowy,ew. jakiś pług obrotowy 4-skibowy. Większych maszyn jak na razie nie przewiduję. A przeznaczyć na ten cel chciałbym ok. 60-70 tysi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Po co 80 km na 15 ha ? O.o

 

To tak dużo? A jeszcze może trochę usług? Ja na swoje 30ha plus 10 dzierżawy + usługi mam 5 ciągników w zakresie od 30KM-160KM i cały czas mają co robić nie wspominając o ładowarce.

 

Co obrotówki to zależy jak ziemia jak słabsza to da radę z 4 obrotową tylko balast z przodu trzeba.

 

Polecił bym Ci również coś z rodziny MF-a no chyba że możemy trochę dalej wybiec to wtedy może DF? Agrotrona 85 Jeśli odpowiadał by Ci lub ewentualnie Renault Cergros 340. 

Edytowano przez corrado

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie co podałeś ja wolałbym kupić Mf 390 80 KM lub z turbem 93KM ze skrzynią 12+12 (z rewersem nowsze roczniki takie mają ).  Anglicy skrzynie 8+2 już w 70 latach produkowali a nasi jak nasi do oporu. Jedynym plusem ursusa jest to ze ma większy udźwig więcej o około 750 kg i chyba troszkę cięższy jest. 3x40 obrotowy pewnie pociągnie ja swoim ciągam UG 5x30 to ciężko idzie może dlatego ze ja nie mam przedniego napędu.  


MASSEY FERGUSON 590
URSUS C330 M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

W tych pieniądzach to można kupić różne ciągniki w super stanie np zetora 73 40 lub 41  9540, 10540, jakiegoś john deera, prawie nowego mtz czy pronara itd itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wszystko zależy do czego potrzebujesz, ktoś ci powie na co ci 80km a prawda jest taka zapnij głębosza 3 łapowego i ciągnik ma co robić, ursusa nie polecam słaby podnośnik, kumpel pożyczał od kuzyna pług 3 obrotówke gregoria besson, nie dał rady podnieść, tak jak inni ja ci radze nawet bierz 100km  bedziesz miał zapas mocy, a maszyny z biegiem czasu dobierzesz sobie, masz do wyboru sporo traktorów, starsze mf, do zetora 10540, czy pronara 1025, spory wybór, jest wystarczy poszukac, osobiście polecam ci jak najprostszy aby w razie jakich ewentualnych napraw nie ładować się w koszta, i nie myśl że perkins spali mniej w ciężkiej robocie bo tak nie jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Agergat uprawowosiewny takim małym traktorem? chyba pół zawieszany bo jak to niby podnieść i transportować na pole. A potem jak tym pracować za każdym razem wciągać siewnik na hydropaku szkoda czasu, chyba że taki jak ktoś tam 3pekiem ciąga na YT na 2 kołach ale co to za robota męka.

Do agregatu 6 cyl trzeba wtedy jest stabilna jazda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Daj se spokój z tym 6014. Bedziesz klnął tak jak ja na 5314... nie że sie psuje czy coś ale niesynchronizowana skrzynia z ledwie 8 biegami to lipa. jak chcesz mechaniczny traktor to tak jak wyżej pisali... MF 390 Wolnossący motor 80KM  z pare mm wiekszym tłokiem  w porównaiu do 5314. Mocniejsza hydraulika bez tego durnego przełączania pod siedzeniem. Zrobisz 1ha obrotówka takim 6014 i zrzucisz go ze skarpy :P chyba że trafi Ci sie 6014 z dodatkową pompa hydrauliki tak jak w moim 5314

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Nie przesadzajmy 80KM w agregacie biernym 2,5m-3,0m z siewnikiem na lekkiej ziemi spokojnie sobie radzi balast z przodu i można spokojnie śmigać po polu. W aktywnym jest sporo ciężej wtedy to 6cyl ma co robić i w 3m stęka jak ma mało kucy.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Zależy jakie kto ma wymagania, potrzeby oraz ile czasu może przeznaczyć na uprawę. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mateusz co siejesz podziel się, ja uprawiam warzywa, spoko zapniemy głębosza do 3p zobaczymy co się będzie działo, zapnij kombajn do marchwi czy inne sprzęty, każdy ma inne ziemie i inne wymagania, u nas ziemie ciężkie 360 orali w tym roku po 1 skibie bo nie dawała rady, kolego lepiej dołóż troszkę kasy i kupuj około 100km i nie słuchaj zawsze zapas mocy potrzebny a do lekkich będziesz mieć c360:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rocky914    15

Panowie,ale trochę zboczyliśmy z tematu,i mały burdel się tu robi :) Chciałem się też zapytać,czy dużo tych ciągników wyeksportowano? Może pogadałbym z jakimś znajomym "handlarzem",aby postarał się wyszukać takiego "za granicą" .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

A coś TY sie tak najarał na te padline? jakbyś to kupował nowe to inna sprawa.... wiesz co masz ale jak szukasz używki to... części w tej samej cenie co MF tej klasy. Ja trzymam 5314 tylko temu że wiem co mam bo od nowości ale teraz bym już tego nie kupił bo widze co można wyszarpać za 50-60 tys http://olx.pl/oferta/massey-ferguson-390t-z-turem-CID757-ID8D8jR.html#05b66e5a1f

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Ale oranie takim ciągnikiem z obrotówką to raczej męczarnia nie chodzi o to że nie da rady tylko jak będziesz podnosić pług to później wajcha jak po fotelem obracasz pług znowu wajcha pod fotelem. Trochę źle jest ten układ rozwiązany chociaż słyszałem że niektórzy jakoś to przerabiają. Skrzynia też kiepsko rozwiązana. Może lepiej poczekaj i skorzystaj z nowego PROWU i kup zetora. Te ciągniki są strasznie drogie kiedyś też mi się marzył podobny ursus zamiast 360 do pomocy ale kupiłem massey'a 3070 i jestem bardzo zadowolony nawet nie myślę żeby go zamienić na inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dobrze radzą daj sobie spokój z tym ursusem a poza tym twój budżet nie wystarczy na ten model. Poszukaj jakiegoś MF takiego jak kolega podał wyżej z serii 3xx albo z serii 6xx. Może starszy ale konstrukcja sprawdzona i prosta. A jak MF nie pasuje to Renię np ceresa lub cegrosa. Może też być Case z serii XL np. 745-856 lub wyższej 956-1056. Jest z czego wybierać. Powodzenia w pooszukiwaniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez emtecc
      Witam
      Użytkuje ktoś siewnik stopkowy Agro Masz 2.5m z ursusem 3512. Ma to sens czy tylko męczenie się? Sama waga (590kg) siewnika nie napawa optymizmem 
    • Przez TomaszN
      Witam czy może ktoś posiada komplety przedni napęd od ursusa 5314 ?
    • Przez Bandziornoo
      Witam wszystkich jestem nowym posiadaczem ursusa 3512  97r  nieznam się zbytnio na tych traktorach  ale podczas jazdy z górki jest cichutki jak chybryda ale już pod górkę  coś wyje tak jakby Między silnikiem a skrzynią biegów  mam tylko nadzieję że to nie będzie skrzynią biegów  a zwolnic tam nie ma  ?? Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez Piotr5314
      Witam posiadam 5314 z 96r i prosze abyście napisali coś na jego temat tylko obiektywnie <_<
    • Przez Jamalek
      Witam,
      Zwracam się z prośbą o podpowiedź w dwóch tematach
      1) Nasz ursus zaczął w ostatnim sezonie dość mocno kopcić na czarno szczegolnie podczas pracy pod obciążeniem. Od czego może to być. Oleju nie bierze, słaby nie jest, czy pali więcej nie wiem nie sprawdzaliśmy leję się i jedzie. Może trochę ciężej pali na zimnym silniku szczególnie teraz w zimę- one ogólnie ciężko pala zimą ale teraz jakby trochę bardziej. Dwa sezony temu miał robione wtryski, ale czy sa ok to nie wiem. Wyciągać je do sprawdzenia czy szukać gdzieś indziej.
      2) Co się dzieje jak linka od ssania na ciepłym silniku nie chce się wcisnąć, na zimnym wciska się bez problemu. 
       
      Dziękuję za wszystkie podpowiedzi 🙂
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj