Tadeusz1212

Pomoc w zakupie Ursusa serii 2802-8024

Polecane posty

XMK13    411

Tylko że MF 550 ma dużo wspólnych części z Ursusami typu 3512, 2812. Tak więc z częściami nie powinien być duży problem i zawsze można założyć coś od Ursusa, kiedy do MF-a nie można dostać. Trzeba też przyznać, że komfort pracy w 550-tce jest znacznie lepszy od pracy w Ursusie ze zwyczajną kabiną, a cena jest o niebo niższa! Jedynym problemem jest wiek tych ciągników i mały wybór. Ale zobaczyć, porównać można. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabaluga797    1

Witam na allegro znalazłem 3512 niby na zdjeciach ładny (cena tez :) ). Mam do Łowicza 150 km. I nie bardzo mi się opłaca jechać tylko go oglądać. Chciałbym prosic kogos o opinie o tym egzemplarzu lub o to aby ktos z okolic jak moze zobaczył go na zywo i sie wypowiedział czy warto po niego jechac. Od razu zaznacze ze nie interesuja mnie inne ciagniki jak 2812 i 3512. oto link do aukcji . http://allegro.pl/ciagnik-rolniczy-ursus-3512-stan-bdb-1999rok-i4342755085.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Nie za takie "piniondze".


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Ja mam 30km ale wiem ze na forum sa ludzie co mieszkaja nawet przy samym lowiczu. A jaka to miejscowosc??

Bo jak z mojej strony nie daleko to bym obejrzal ci. Ake jak masz wydac tyle kasy to 150km to naprawde nie duzo. Ja bym wolal podjechac osobiscie, nawet dla samej przyjemnosci kierowania, tym bardziej jak samochod w podtlenku lpg ktorego malo pali.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Mi sie wydaje ze ktos nie ustawil daty w aparacie.

Wg zdjecia jest 1.24.2007 ale w styczniu nie bylo by lisci na drzewach i trawy jak w lato.

Poza tym oponki terz swoje wypracowaly.

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabaluga797    1

Zaraz do niego zadzwonie . Opony jak to opony jak jezdzone po asfalcie to i sie szybciej zdzieraja. A moze wy chlopaki wiecie cos o jakims 3512 lub 2812 ??

 

Jest to miejscowosc wygoda 3 km od lowicza mowi ze igla i chodzi jak w zegarku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

To wiem gdzie, mozna by podjechac jak bym byl w lowiczu lecz jak mowilem 150km to niedaleko i sam sobie podjedz, bedziesz wiedzial na czym stoisz.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabaluga797    1

Daleko troche a do tego mechanika musial bymbwziasc to 200zl. Bylem raz ogladac ciagnik 100km to na zdj ladny i wgl gosc zachwalal a ciagnik ledwo odpalil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

@tabaluga wyslij mi swoj nr tel na PW i numer domu tego kolesia co sprzedaje jak bede w lowiczu to zajrze, ale nie wiem jeszcze kiedy. Za ta cene go nie sprzeda, jak zejdzie do 20tys to moze tak. Choc w tych piniondzach bys mial duzo duzo lepszy sprzet.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabaluga797    1

Duzo lepszy to znaczy ?? Interesuje mnie cos tej wielkosci i mocy co 3512 bo mala gospodarka i musi byc bez kabinki do tura . Bedzie pracowal w tunelach foliowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28756

na moje oko to ciągnik jest od handlarza, wg. mnie nie ma tablic łowickich, tzn. ELC, na zdjęciu jest tylko pół tablicy, ale nawet to co widać w ELC się nie układa, a poza tym tekst o możliwości załatwienia taniego transportu wg. mnie podchodzi pod handlarza

wiedz kolego że łowickie okolice to zagłębie handlarzy sprzętem rolniczym, dokładnie miejscowość Jamno, a Wygoda to sąsiednia wioska...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabaluga797    1

Hmm.. handlarz nawet sam tegp nie ukrywa. Tylko ktory 3512 nie jest od handlarza na olx.pl i allegro.pl ?? Jak ktos wie o jakims 3512 ladnym to dajcie znac. Dzieki za przestroge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabaluga797    1

Ja szukam juz 2 miesiace. A u nas nikt takich dobrych ciagnikow do tuneli nie sprzedaje. Chociasz teraz nabrali ciagnikow nowych na kleskowe (mi niestety nie przyznali). To moze bedzie ktos sprzedawal. Jeden sprzedaje 3512 z kabina plaska podloga i nagrzewnica 3500mh to wola 42tys na szerokim ogumieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28756

kiedyś widziałem w ogłoszeniach nowe 3512, za ok. 50tys.zł, a nawet masz link https://sprzedajemy.pl/nowy-ursus-3512-ze-wspomaganiem,9656037?inp_category_id=5&inp_location_id=1&inp_text[v]=ursus+3512+nowy&inp_text[n]=1&inp_condition_id=1&_rp_RP=_rp_offers&offset=9

z tego co pamiętam to były ciągniki składane w Turcji albo Pakistanie, nie wiem jak z rejestracją, chyba 2812 był poniżej 50tys.zł nowy

niestety nie wiem jak wygląda sprawa z rejestracją, i gwarancją

jeśli ktoś woła za 3512 z lat 90 więcej niż 30tys.zł to wg. mnie jest fanatykiem i marzycielem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabaluga797    1

pisałem o tego ursusa składane sa w pakistanie o gwarancji mi nic nie mówili rejestracja nie ma problemów bo kupuje sie od polskiego dilera. tylko ich moce mnie przerazaja bo 2812 ma 50 km a 3512 ma 60km po za tym silnik ma ten sam kod co dawne 3512 lub 2812 rózna sie moca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28756

a czemu potrzebujesz konkretnie tyle mocy, a nie np. 50KM z 2812? choć sądzę że te silniki mają tyle samo co te stare koni, tyle że podawane np. w innej normie, przez co wychodzi inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAMZES9107    22

Widać od razu że przypicowany na sprzedaż. Nie chce mi sie słuchać w te przebiegi 2500 mth. Niech Ci tylko ktoś sprawdzi jak chodzi silnik. I to wystarczy czy warto jechać oglądać. A swoją drogą nie wiem dlaczego niektórzy uważają ze sprzeda jak da za 20 tys. Rocznikowo młody i nie wiem czy zauważacie ale który by się nie pojawił zadbany to od razu znika z ofert. I własnie tyczy się to mf 255, ursus 3512, 2812, zetor 5320, 5211, 3320. Po prostu są to poszukiwane ciągniki, proste i udane. Dlatego cena jest ich jaka jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albusgd    0

To są bardzo udane ciągniki. Ten egzemplarz jest naprawdę zadbany i on wygląda na 2500 mth. Ten ciągnik tak jak jest w ogłoszeniu robił tylko lekkie prace, bo orka to raczej nie należy do mocnych stron tego ciągnika.

Tylko w tym ogłoszeniu z nowym 3512 dziwi mnie, że jest podane 60 km :o Przecież ten model ma 48 km. Ale to może faktycznie być przez jakieś normy. Ale jeśli Cię stać i zależy Ci na porządnym sprzęcie, tym bardziej w tunelach chyba się nie będzie przemęczał, to ja bym go brał :D


"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."
Albert Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabaluga797    1

Mi ten ciagnik potrzebny bedzue tylko do ladowacza i dozowania nawozu przez opryskiwacz oraz do jezdzenia z wozem i przyczepka po papryke . Wiec ciagnik sie nie bedzie przemeczal. Do uprawy mam stara (42lata) 355 ktorej zrobie remont silnika w przyszlosci bo to jednak nie do zajechania sprzet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez emtecc
      Witam
      Użytkuje ktoś siewnik stopkowy Agro Masz 2.5m z ursusem 3512. Ma to sens czy tylko męczenie się? Sama waga (590kg) siewnika nie napawa optymizmem 
    • Przez TomaszN
      Witam czy może ktoś posiada komplety przedni napęd od ursusa 5314 ?
    • Przez Bandziornoo
      Witam wszystkich jestem nowym posiadaczem ursusa 3512  97r  nieznam się zbytnio na tych traktorach  ale podczas jazdy z górki jest cichutki jak chybryda ale już pod górkę  coś wyje tak jakby Między silnikiem a skrzynią biegów  mam tylko nadzieję że to nie będzie skrzynią biegów  a zwolnic tam nie ma  ?? Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez Piotr5314
      Witam posiadam 5314 z 96r i prosze abyście napisali coś na jego temat tylko obiektywnie <_<
    • Przez Jamalek
      Witam,
      Zwracam się z prośbą o podpowiedź w dwóch tematach
      1) Nasz ursus zaczął w ostatnim sezonie dość mocno kopcić na czarno szczegolnie podczas pracy pod obciążeniem. Od czego może to być. Oleju nie bierze, słaby nie jest, czy pali więcej nie wiem nie sprawdzaliśmy leję się i jedzie. Może trochę ciężej pali na zimnym silniku szczególnie teraz w zimę- one ogólnie ciężko pala zimą ale teraz jakby trochę bardziej. Dwa sezony temu miał robione wtryski, ale czy sa ok to nie wiem. Wyciągać je do sprawdzenia czy szukać gdzieś indziej.
      2) Co się dzieje jak linka od ssania na ciepłym silniku nie chce się wcisnąć, na zimnym wciska się bez problemu. 
       
      Dziękuję za wszystkie podpowiedzi 🙂
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj