Tadeusz1212

Pomoc w zakupie Ursusa serii 2802-8024

Polecane posty

POL1    28

http://moto.allegro....2907493899.html ten jest fajny dobra marka i cena

taaaaaa na 100% zwłaszcza z tymi łysymi oponami. :rolleyes:

W temacie jest napisane wyrażnie URSUS więc trzymajmy się tego.

Po za tym ten CASE jakiś taki "poniemiecki" sie wydaje. :P

Edytowano przez POL1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

taaaaaa na 100% zwłaszcza z tymi łysymi oponami. :rolleyes:

W temacie jest napisane wyrażnie URSUS więc trzymajmy się tego.

Po za tym ten Class jakiś taki "poniemiecki" sie wydaje. :P

 

 

Widzę kolego, że i ty inteligencją nie błyszczysz skoro twierdzisz, że owy ciągnik to "Claas".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Witam, ja mam Ursusa 5314 z 2000r. i miałem kilka awarii. Musiałem wymienić uszczelniacz przedniej zwolnicy, krzyżaki na wale napędowym, koło koronowe w tylnej zwolnicy no i któryś zawór od podnośnika nie trzyma przez co podnośnik czasem opada po zgaszeniu. Było tego trochę ale nie jest tak źle, bo części da się kupić. Teraz taki 12>letni ciągnik, jeśli miał się psuć to już to zrobił a jeśli nie to jeszcze długo się nie zepsuje... Kupując takiego Ursusa trzeba się pytac czy i co było robione i dobrze go obejrzeć. Mój ma kabinę standardową ale proponowałbym komfortową bo jest nowocześniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tworkowiak    108

Ja chyba w takiej sytuacji poszedłbym za radą "Cezary4514". Ursus 4514 - w sam raz do lżejszej roboty i szczególnie do oprysków z tymi węższymi oponami z tyłu. Tylko za 45 tysi to będzie ciężko raczej znaleźć krajowy ciągnik od rolnika. Jak patrzę na allegro to handlarze chcą tyle za ciągniki sprowadzone, które na zachodzie nieźle ktoś katował, tylko tego nie widać na pierwszy rzut oka bo są zwykle odmalowane. A 3512 nie może zostać do prac najlżejszych? Na tyle hektarów trzeci by nie zawadził, no i trzech kierowców w domu ;)


...McCORMICK... and ...URSUS... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Popatrz na zdjęcia w galerii...Jest już paru właścicieli tego ciągnika.W marcu w Kielcach zaprezentują ten ciągnik z nową skrzynią :)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

A co on ciekawego ma. Jaka skrzynia, ile półbiegów, EHR, Rewers elektro-hydrauliczny. Jakie opony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek2111    1

co tanie to drogie nie mam przekonania ze przez tyle lat trwania w próżni i bazowania na legendzie lat 80 mogli cos zrobic na miare zagranicznych maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

panowie to chyba tyle to kosztuje ten 11024 ten co ma 12/4 lepjej zakup zetorka masz wiencej biegow spalanie niejest takie straszne jak mity straszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek25    3

ja mam takie pytanko czy może ktoś z was zna prędkości z jaką prędkością porusz się ursus 6014 na każdym biegu??? z góry dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100

Witam , tak jak w temacie chciałbym zamienić swojego ursusa 4514 agro bis z 2006 roku na 5714 tez 2006r lub nowszy.. Mój ursus jest w bardzo dobrym stanie ma ok 1800mth i pracuje w gospodarstwie 15ha. jeśli ktoś byłby zainteresowany prosze o kontakt.. oczywiście zamiana z moja dopłata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100

ja mam już maskę z tworzywa ;) sprawuje sie bardzo dobrze tylko potrzebuje poprostu większego;d Myślałem jeszcze nad new holland td80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek_c-360    0

Witam.

Chce kupic Ursusa 3512 z 97-99r ale tez sie trochę waham czy to dobry zakup, mam 25 ha pola ornego i ok 10ha łąk obrabiam to ursusem c330 i 1222 i przydał by mi sie własnie 3512 wiec jak ktos z was ma taki traktor to proszę o opinię :) a i jeszcze pytanie bo w jednym z tych które oglądałem jest dodatkowa redukcja biegów pełzających zrobiona na zamówienie w ursusie co to takego i czemu ona słuzy ? dzieki wielkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin_3512    42

Witam kolege :) Jeśli chciałbyś coś wiecej się dowiedzieć na temat kupna ursusa 3512 to wejdź na mój profil i zobacz w galerii mojego 3512, którego zakupiłem niedawno. Mój 3512 jest z 96 roku i nie ma kabiny ale dałem za niego 25 tys. i jest cały w oryginale, naprawde trafiła mi się okazja bo ostatno to co widzę na tablicy i allegro ile oni chcą za te niektóre malowańce to głowa mała. Ciągnik jest świetny, super się sprawuje, do 3P którego miałem wcześniej to nie ma co porównywać. Ale jest jedna sprawa, jest troszkę za szybki do takich prac jak np. z sadzarką czy kombajnem czy innym sprzętem gdzie trzeba wolno jechać. Biegi pełzające to tzw. reduktor który daje nam możliwość jazdy jeszcze wolniejszej niż bieg L1. I tu moja rada, zamiast pakować się z kosztami i kupować drogi ciągnik tylko dlatego, że miał oryginalnie zamontowane biegi pełzające to lepiej kupić zwykły ciągnik za mniejsze pieniądze, który bedzie w świetnym stanie, i dodatkowo zamontować mu reduktor. Słyszałem z wielu źródeł, że jest taka możliwość i nie jest to wcale jakoś cholendarnie drogie. Powiedziałem tyle co wiem, może niech inni koledzy się wypowiedzą, którzy mają z tym styczność. Pozdr :)

 

Źle przeczytałem końcówke twojego postu :) czyli rozumiem że ktoś zakładał do niego reduktor :) jeżeli jest w przystępnej cenie która ci odpowiada to go bierz bo biegi pełzające to naprawde przydatna sprawa w 3512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weasprox    17

Kolego "ferdka" (3512) mam odkąd wyszedł z Ursusa a było to w 1997r. I powie Ci Jest on bardzo dobry, bardzo oszczędny, w porównaniu z tym co robi można powiedzieć ze chodzi na " powietrze " :D skrętny tak więc jakich byś małych uwruć nie miał to zawsze nakęcisz. Ogółem jedyna awaria to było chyba spalenie się instalacij ;) . Ciągnik Zwinny, oszczędny, wygodny , szczerze polecić go moge.NIE wiem jak z tym reduktorem bo u mnie takich " cudów" nie ma ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek_c-360    0

Reduktor jest zamontowany fabrycznie przez ursusa bo ronik sobie tak zazyczył potrzebny mu był i juz :) ale no nie moge trafic jak do tej pory na cos konkretnego bo jak nie rozbierany to znów cena duza a opon nie ma wgl albo malowany takze szukam ciąglę dzięi za opinię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TomaszN
      Witam czy może ktoś posiada komplety przedni napęd od ursusa 5314 ?
    • Przez Bandziornoo
      Witam wszystkich jestem nowym posiadaczem ursusa 3512  97r  nieznam się zbytnio na tych traktorach  ale podczas jazdy z górki jest cichutki jak chybryda ale już pod górkę  coś wyje tak jakby Między silnikiem a skrzynią biegów  mam tylko nadzieję że to nie będzie skrzynią biegów  a zwolnic tam nie ma  ?? Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez Piotr5314
      Witam posiadam 5314 z 96r i prosze abyście napisali coś na jego temat tylko obiektywnie <_<
    • Przez Jamalek
      Witam,
      Zwracam się z prośbą o podpowiedź w dwóch tematach
      1) Nasz ursus zaczął w ostatnim sezonie dość mocno kopcić na czarno szczegolnie podczas pracy pod obciążeniem. Od czego może to być. Oleju nie bierze, słaby nie jest, czy pali więcej nie wiem nie sprawdzaliśmy leję się i jedzie. Może trochę ciężej pali na zimnym silniku szczególnie teraz w zimę- one ogólnie ciężko pala zimą ale teraz jakby trochę bardziej. Dwa sezony temu miał robione wtryski, ale czy sa ok to nie wiem. Wyciągać je do sprawdzenia czy szukać gdzieś indziej.
      2) Co się dzieje jak linka od ssania na ciepłym silniku nie chce się wcisnąć, na zimnym wciska się bez problemu. 
       
      Dziękuję za wszystkie podpowiedzi 🙂
    • Przez Rafal17
      Witam jak w temacie posiada ktoś schemat instalacji elektrycznej do ursusa 3512 chodzi mi o taka gotowa  w kolorze 😅 najlepiej bo nie mogę się połapać co i jak? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj