Tadeusz1212

Pomoc w zakupie Ursusa serii 2802-8024

Polecane posty

wojtek8244    7

Czyli jednak serduszko chińskie :P

 

A może zajrzą tutaj właściciele tego modelu i powiedzą co-nieco na jego temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chorzel221    183

O BOSH !! te Fotony Ursusy piko mido i innego typu... ooooo jezuu ...ja bym tego patykiem nie tykał ;/ co się dzieje z tą Polską ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam chciałbym zadać wam pytanie, a mianowicie jaki Ursus byłby najlepszy. A więc ten ursus miałby chodzić na 50ha, i miałby być ciągnikiem pomocniczym do lekkich prac. Teraz mam 3512 i brakuje mi w nim trochę mocy. Myślę nad zakupem 4512, 4514 lub 5314. Proszę o podanie opinii na temat każdego modelu. Ursus miałby do pomocy Zetora 7341.

Edytowano przez Zetorek3168

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

ursus 1224 tylko i wyłącznie wersje eksportowe ;)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kitowiak    520

@ Finn k***a jesteś mądry !! po h*ju :) zgadzam sie z tb :>Y

A Ty gdzie jesteś co? pod budką z piwem? 1 punkt ostrzeżeń za wulgaryzmy i za 6 punkt ban na 30 dni, może ochłoniesz, bo widzę, że Ci oranżada do główki uderzyła !!!!!

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Nie podałeś podstawowych danych dotyczących twego gospodarstwa. Na początek to:

- Ile ornego ?

- gleby lekkie czy ciężkie ?

- jaki miałbyś osprzęt do ciągnika ?

 

Dziwny jest post autora tematu. Potrzebuje głównego woła roboczego. W propozycjach poleciały ciągniki słabsze od jego zetora, który będzie ciągnikiem pomocniczym :D

Edytowano przez samczyk1991

Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

@mat, pewno chłopak już poczuł bąbelki od szampana... ;)

 

@samczyk , a nie zauważyłem... ;) ale jak chciał woła to zaproponowałem... woła... ;)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezary4514    65

z wymienionych przez Ciebie to 5314 oczywiscie na szerokim ogumieniu, małe spalanie, zwrotny tylko właśnie napisz coś o maszynach, z jakimi bedzie wspolpracował itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy84    28

na początku myślałem na temat 1614 ale on cielaka chce to radził bym zetorka małego jakiegoś np też 7340np.

Edytowano przez cichy84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

no 4514 i 5314 to prawie taka sama cena a na twój areał to lepiej większy traktor. Zetor 7340 też może być bo 914 1224 1614 to są dobre ursusy ale za dużo palą a takimi tez obrobisz jak do tej pory obrabiałes zetorem i ferdkiem


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrin6231    13

jeśli szukasz pomocnika do 7341 to tylko 5314 to najlepszy z tych ciągników ale on nie dorówna temu zetorkowi mocą ewentualnie mniej zje. o 4512 nawt nie myśl szkoda roboty.

a przy twoim areale pomyślał bym o 9540 10540.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

A może na 50 ha poszukaj czegoś wiekszego i miej zetorka jako pomocnika ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

A więc ten ursus miałby chodzić na 50ha, i miałby być wołem roboczym (jako główny ciągnik). Teraz mam 3512 i brakuje mi w nim trochę mocy. Ursus miałby do pomocy Zetora 7341.

 

A może pochodź jeszcze trochę do szkoły to przestaniesz głupoty wypisywać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie podałeś podstawowych danych dotyczących twego gospodarstwa. Na początek to:

- Ile ornego ?

- gleby lekkie czy ciężkie ?

- jaki miałbyś osprzęt do ciągnika ?

 

Dziwny jest post autora tematu. Potrzebuje głównego woła roboczego. W propozycjach poleciały ciągniki słabsze od jego zetora, który będzie ciągnikiem pomocniczym :D

 

- Orką zajmuje się Zetor 7341.

- Gleby lekkie.

- Ciągnik pracowałby z opryskiwaczem, siewnikiem do nawozów, kosiarką, rozbijakiem do siana, zgrabiarką, rozrzutnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinek8541    76

jeśli szukasz pomocnika do 7341 to tylko 5314 to najlepszy z tych ciągników ale on nie dorówna temu zetorkowi mocą

Rozbijają mnie takie wypowiedzi....a co ten Ursus to taki sporo słabszy w porównaniu do tego Zetora bo mi się nie wydaje...


Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A czy możecie jeszcze napisać coś o tym jak sprawuje się Ursus 4512 z lat 1999-2001. Czekam na odpowiedzi.

Edytowano przez Zetorek3168

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

musi być koniecznie ursus nie myślałeś nad zachodnim albo mtz np http://otomoto.pl/belarus-mtz-952-3-euro-2-zaniast-pronar-zetor-A225948.html wiem że trochę droższy ale poczekać trochę jak masz odłożone silnik mmz jest też w miarę oszczędny hydraulika Boscha więć nie powinno się kapać z niego i 95 km. Napęd carraro no wiadomo skrzynia troche czasami zgrzytnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Inne odpadają, chodzi o mniejszy traktor z dobrym skrętem ze względu na wąskie podwórko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezary4514    65

z przodkiem? jak juz wyzej pisalem 4514 lub 5314, sa bardzo zwrotne, przy malym polu manewru idealne. i nawet na gleby lekkie przy takich pracach jak siew nawozów, opryskak czy przy sianokosach,idealny na waskich laczkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak jest z ich awaryjnością (głównie chodzi mi o modele z lat 1999-2001) ? Proszę o wypowiedzi osób posiadających owe modele.

Edytowano przez Zetorek3168

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Przecież to to samo co 3512 tylko silnik inny więc co nieco wiesz o ich awaryjności. Ten sam most napędowy, sprzęgło i skrzynia była wykorzystywana nawet w ciągnikach sporo większej mocy, MF serii 5XX np. MF 590 Turbo 90KM także psuć się nie ma prawa w 4512, chyba że trafisz na skatowany egzemplarz. Nasz MF255/Ursus 3512 ma ponad 6 tyś mth i tarcza sprzęgła 1 stopnia zużyta tylko do połowy, most, skrzynia, podnośnik nie tykane :rolleyes:

 

Dodam, że nasz ciągnik jest jedynym na 17ha i ostro dostaje po garach i nie ma że boli, trójkę grudziądzką musi targać :D

Edytowano przez samczyk1991

Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

http://moto.allegro....2907493899.html ten jest fajny dobra marka i cena

 

Nie rozumiem autorów tego typu postów. Wyraźnie jest napisane w temacie, że interesują mnie Ursusy 4512, 4514 i 5314, więc po co spamować takimi postami ?

Edytowano przez Zetorek3168

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez emtecc
      Witam
      Użytkuje ktoś siewnik stopkowy Agro Masz 2.5m z ursusem 3512. Ma to sens czy tylko męczenie się? Sama waga (590kg) siewnika nie napawa optymizmem 
    • Przez TomaszN
      Witam czy może ktoś posiada komplety przedni napęd od ursusa 5314 ?
    • Przez Bandziornoo
      Witam wszystkich jestem nowym posiadaczem ursusa 3512  97r  nieznam się zbytnio na tych traktorach  ale podczas jazdy z górki jest cichutki jak chybryda ale już pod górkę  coś wyje tak jakby Między silnikiem a skrzynią biegów  mam tylko nadzieję że to nie będzie skrzynią biegów  a zwolnic tam nie ma  ?? Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez Piotr5314
      Witam posiadam 5314 z 96r i prosze abyście napisali coś na jego temat tylko obiektywnie <_<
    • Przez Jamalek
      Witam,
      Zwracam się z prośbą o podpowiedź w dwóch tematach
      1) Nasz ursus zaczął w ostatnim sezonie dość mocno kopcić na czarno szczegolnie podczas pracy pod obciążeniem. Od czego może to być. Oleju nie bierze, słaby nie jest, czy pali więcej nie wiem nie sprawdzaliśmy leję się i jedzie. Może trochę ciężej pali na zimnym silniku szczególnie teraz w zimę- one ogólnie ciężko pala zimą ale teraz jakby trochę bardziej. Dwa sezony temu miał robione wtryski, ale czy sa ok to nie wiem. Wyciągać je do sprawdzenia czy szukać gdzieś indziej.
      2) Co się dzieje jak linka od ssania na ciepłym silniku nie chce się wcisnąć, na zimnym wciska się bez problemu. 
       
      Dziękuję za wszystkie podpowiedzi 🙂
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj