Skocz do zawartości
Tadeusz1212

Pomoc w zakupie Ursusa serii 2802-8024

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Turbina    9

Zależy co chcesz robić,moim zdaniem 1222 to troszkę niewypał,moc nawet niezła ale niewykorzystana 1224 to już był by lepszy. :lol:

andrzej2110    529
Zależy co chcesz robić,moim zdaniem 1222 to troszkę niewypał,moc nawet niezła ale niewykorzystana 1224 to już był by lepszy. :lol:

lepszy ale i droższy ale watro dołożyć kasy.

Wiadomość z agroFakt.pl

abuk14    1

Sam C-360 ci wystarczy. Wcześniej pisałeś, że sprzedałeś ziemie i miałeś 914.

kat    7

Polecam 914. Ciągniki bardzo dobre, jak na swoje KM to potrafią wiele. Są ciężkie więc mają dobry uciąg. U nas chodziła z pługiem 4x35. Ale jak się ten pług ustawiło to brał koło 1,6m.

coolman111    54

Mi też się wydaje, że taki model jak 1222 to duży ciągnik jak na 10ha. Podobnie też 912. Wiem, ze napisałeś, że będziecie sukcesywnie powiększać swoje gospodarstwo. Ale na jakie duże? Ciągniki typu 912 czy 1222 spokojnie wystarczyłyby na 30ha. Ja osobiście na 40ha mam Ursusa 4514 jako główny i C 4011 jako drugi. Jeśli teraz szukasz głównej maszyny to proponuje zastanowić się nad takim z napędem przedniej osi. Jak już to rozgladałbym się za 914.

buchaj    0

Jak ciągnik do ciężkich prac polowych to tylko z przednim napędem, ale do tego gospodarstwa, októrym piszesz to najlepszy będzie chyba 914.

coolman111    54

7211 bardzo dobry sprzęcik. Na rynku wtórnym bardzo poszukiwany :lol:. Spokojnie wystarczył by na te ha co masz teraz. U mnie w okolicy ludzie pracują takimi na ok. 20-25ha. Na pewno ma lepszy komfort niż przedstawione przez Ciebie Ursusy. Ale i ma tez mniej koni.

Jawa350rs    3

kup sobie 1014 jest 4 garowy a nie szóstka jak w przypadku 1222 a to znaczy ze mniej z baku pociągnie a na tr ha na 100% starczy i jeszcze nie będzie miał co robić.

zorak    2

jak już się uparłeś na ursusa to 914 lub 385A ze wskazaniem na 914. Ale na te hektary to ja bym wziął jakiegoś zetorka aby miał 70-75 koni i koniecznie przedni napęd. Nawet jak powiększysz gosp.do 20 czy 30 ha to taki zetorek i do tego c-360 spokojnie dadzą radę i jeszcze się za dużo nie narobią. Jak trafisz jakiegoś świezego zetroka to super maszyna no i komforcik jakis juz ma. zaczepisz do niego nie za duży 4 skibowy pług i robota idzie.

MarcinPL    0

na tyle ha to ci jeden ciagnik wystarczy ale jak juz chcesz to 914 bo 1222 zdeczka za duzy jest

czarnyyyy    1

ja mam 1222,a sasiad ma 912 i w widze,ze 1222 duzo lepszy jest,nie meczy sie tak w orce,uprawie i transporcie...tylko,ze oboje mamy po ponad 60 hektarow. a w Twoim wypadku wzialbym 912,a jeszcze lepiej dolozyl i 914.

katator    115

ja polecam 914. na polu ciągnik z przednim napedem będzie się dużo lepiej spisywał. 914 będzie miała nawet lepszy uciąg w trudnych warunkach polowych niż 1222.

zts    1

Dokładnie, 1222 to za duży gabarytowo ciągnik ze zbyt małym uciągiem.

Miki7211    5

Raz- nie 44 tylko 45.

Dwa- nie wiem gdzie kupisz 7745 w cenie 912 bo pewnie nie w Polsce

Trzy- 912 więcej wazy i więcej zrobi od 7745

Mam dalej mówić Chota czy to ci starczy

Chota    1
Raz- nie 44 tylko 45.

Dwa- nie wiem gdzie kupisz 7745 w cenie 912 bo pewnie nie w Polsce

Trzy- 912 więcej wazy i więcej zrobi od 7745

Mam dalej mówić Chota czy to ci starczy

popatrz na wnetrze 7745 i 914 no ale moze do ciezkich prac bylby lepszy 914 ja osobiscie wybrałbym zetora mniejszy zwrotniejszy i te wnetrze

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Dominik_1211
      Witam
      Mam okazje kupic ursusa 5024 z 2006 r na komfortowej kabinie 12/4 liczba biegow. Z racij tego ze nie za bardzo moge namierzyc jakis opinii na ten temat dlatego zakladam nowy temat. Czy warto kupic taki ciagnik mam obecmie 4512 ale chcialbym zmienic na 5024. Co w porownanoi z 4512 zostalo zmienione? Jak ze spalanie i awaryjnoscia? Czy to keszcze produkcja ursusa czy jakis skladak?

pozdrawiam
    • Przez rolkam72
      Witam.Myślę nad kupnem ciągnika i z kilku wytypowanych przezemnie jest właśnie ursus 4512. Piszcie proszę opinie na temat tego ciągnika. Chodzi mi o zakup ciągnika głównego do cięższych prac które by odciazyly c 360. Pisać wszystko na jego temat. Proszę również o własne sugestie czy zakup takiego ciągnika to dobry pomysł.
    • Przez lukaso111
      Tak jak w temacie interesuje mnie zakup agregatu talerzowego z chydropakiem i siewnik do tego. Mój traktor to ursus 5714 z turem. Nie wiem czy mój ursus podniesie tak owy skład ze zbożem w siewniku. Może ma ktoś podobny skład i mi pomoże. Z góry dzięki.
    • Przez Kamilukowiak
      Witam jestem posiadaczem ursusa 4514 i planuje kupić do niego tura. Mam w nim jedną pompę do hydrauliki i zastanawiam się  czy da on sobie radę przy oborniku lub w balotach z sianokiszonki. Czy będzie trzeba dokładać drugą  pompę ?
    • Przez YeLoN3
      Witam !!

Mam problem z turem w 330 a dokladnie tur podnosil sie powoli i rowno!! po wymienieniu papy na nowa tur podnosi sie stopniowo ale trochce szybciej!! olej jest w normie !! czym moze to byc spowodowane??

Wszystkim z gory dziekuje i pozdrawiam!!