Gość

Mf 255 problem..

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jacekP82    6

Gdyby jakiś bezpiecznik był spalony to nie miałbym w ogóle świateł. Ale ja światła mam tylko ze po prawej stronie tylne i środkowe światła nie świecą tzn. nie ma stopu i świateł drogowych (mijania) ale kierunkowskazy są i reflektor roboczy też świeci. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz508    3

No i mamy mały spór, emilchaja, jak podłączasz kabel od przyczepy do ciągnika, to sprawdzasz Ci działają w przyczepie światła, czy opierasz sie na samym wskazaniu kontrolki? Ja tylko napisałem swoją opinię na temat tej kontrolki i masz prawo sie z nią nie zgadzać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilchaja    24

Grzegorz508 nie opieram się na wskazaniach kontrolki bo po zapięciu przyczepy sprawdzam działanie wszystkich świateł,a skoro są one przewidziane wiec myśle że powinny działac bo w konicu nie są od parady tak jak i reszta kontrolek np. ciśnienia oleju w silniku i tu chyba nie powiesz że tą kontrolkę też można olać.Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Jestem tego samego zdania, jak coś jest w ciągniku to powinno to działeć!!!


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz508    3

Hmmm...... jedyne kontrolki, na które zwracam uwagę to od ciśnienia oleju i ładowania oraz wskaźnika temperatury wody. a resztę, to po co je pielęgnować, skoro i tak sprawdzasz to co one niby kontrolują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilchaja    24

Sprawdzam ale tylko na podwórku przed wyjazdem, w drodze niema takiej możliwości bo nie będę wysiadał na skrzyżowaniu i sprawdzał działania kierunkowskazu w przyczepie. I tu właśnie przydają się te kontrolki bo jeśli masz sprawną instalację w ciągniku i przyczepie to tym kontrolką mozna spokojnie zawierzyć. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

Jak coś jest pomocne to dlaczego nie korzystać z dobrodzjestw techniki i tu emilchaja ma rację

Pozdrawiam


Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel14011    0

Jak włącze kierunkowskaz w lewo cały czas mruga lewa kontrolka, a jak wlacze w prawo to mrugnie raz i koniec. Mi się wydaje ze to przerywacz.

Witam!

Przerywacz nie rozpoznaje czy włączyłeś prawy czy lewy kierunkowskaz. On tylko wie że włączyłeś, bo pojawiło się obciążenie. I tak jak już pisali przedmówcy, jeśli obciążenie wynosi 2x21W miga kątrolka lewa, jeśli 3x21W miga lewa i środkowa, jeśli 4x21W migają wszystkie.

mignięcie raz oznacza że jest za małe obciążenie. Jeśli masz problemy z prawą lampą zobacz czy ma dobrą masę. Jeśli żarówki masz 2x21W i oczywiście na 12V i dobrą masę to musi dobrze działać.

Ja stawiam że przerywacz jest na 100% sprawny, tylko masa w prawej lampie nie kontaktuje.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam2290    1

Sorki ze tutaj piszę ale poszukuję dobrego elektryka z okolic białegostoku bo muszę od nowa założyć instalację elektryczna w mf255????


długo by opowiadać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilchaja    24

Witam adam2290 jeśli masz schemat instalacji elektrycznej to naprawde nic trudnego. Ja do swojego mf 255 sam zakładałem instalację po schemacie i działa do dziś bez problemu (prawie 6 lat)a elektryk założy i zaśpiewa pewnie wiecej za swoją prace niż ty zapłaćłeś za instalację w sklepie.POzadawiam :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez huard
      Witam panowie chciałem się dowiedzieć czy ktoś zwiększał moc w MF 5460 posiadam takiego z 2008rok oryginał ma 115 chciałbym zwiększyć na 125 czy się da? Jakie koszty, i czy trzeba w nim wyciągać pompę?
    • Przez center
      Witam wszystkich mam problem związany z wyciekiem oleju z prawej zwolnicy z mojego MF255, po pracy gdy został umyty i stał w garażu olej wyciekł ze zwolnicy na świeżutko umytą felgę trudno powiedzieć czy jest to między uszczelką czy na wałku trudno tam teraz zajrzeć dokładnie. Ale chcę się spytać czy to ktoś rozbierał może? jest to bardzo skomplikowane żeby wymienić same uszczelniacze? pozdrawiam
    • Przez slavo666
      Witam
      Od jakiś dwóch lat sporadycznie pojawiają się głuche stuki z okolic silnika przy pracy pod duzym obciazeniem  ponad 2000 obr.  Czasami ustaną same po chwili jak zmniejszę obroty a czasami muszę zagasić silnik. Obstawiałem na początku panewke ale po takim czasie to już by waliło cały czas poza tym nie widzę spadku cianienia oleju. A poza stukami nie ma żadnych innych objawów. Jakieś propozycje?
      Uprzedzam stuki zależne są od obrotow a nie od predkosci jazdy. Zawsze swój początek mają od przeciążenia ( np podjazd pod górkę z ładunkiem) 
    • Przez luki08
      Witam zastanawiam się nad zakupem agregatu do mojego ferdka i tu pytanie czy użytkuje ktoś podobny agregat i mógłby się podzielić opinią.  Pole i tak uprawiałbym wstępnie  agregatem na wąskim zębie z podwojnym wałkiem strunowym a ten byłby do ostatniego przejazdu z siewnikiem 

       Ten agregat nie ma hydropaka ale jest lekki około 250 kg i "krótki " myślę że jak z przodu dorzuce 100kg powinno się dać tym pracować.  
      Będę wdzięczny za każdą poradę.
    • Przez Dabek321
      Witam ostatnio często Massey nie chcę wogule ruszyć ni nic wchodzą dwa biegi, 1 i 3 wtedy rewers ani nic nie reaguje massey nie chce ruszyć trzeba odczekać jakiś czas żeby to minęło dość długo. Czy ktoś miał podobny problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj