Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
klocek

Prędkosc fendta bez blokad

Polecane posty

klocek    0

Kolega mi dzisiaj mowił,ze jeden facet podbno posciągał blokady z fendta, nie wiem jaki model, ale fendt nowy,rok czasu ma, i podbno 90km/h jedzie, nie chce mi sie w to wiezyc, dlatego was pytam, jaka jest prędkosc maxymalna ciągnikow fendt bez zadnych blokad? wujek moj ktory na sląsku gdzies tam mieszka ma fendta 930tms, 60km/h jedzie, na zniwach sam osobiscie nim tyle jechałem, ale zeby 90 jechał jakis ciągniko to jeszcze nie słyszałem, buraki wozili u wuja fastrakiem to jechał 85,

ps. wujka fendt i tak miał sciągane blokady,

Rogeryk    0

seria 900 ma 70 km/h po sciagnieciu blokad. Znajomy ma 412 zakupione bez blokady na liczniku 56 ale nawigacja pokazuje 64

Nie opłaca się ściągać blokad z nowego bo zaużmy zwiększy prędkość 10% a zużycie paliwa np.20% :) Mogą być również problemy z serwisem :) Kiedyś się dowiedziałem że polskie przepisy ruchu drogowego zezwalają na jazdę z prędkością 40 km/h.Ale teraz niewiem bo tak było kilka lat temu.A teraz już coraz więcej nowych ciągników lata z prędkością 50km/h i powyżej :) Najlepszy to jcb fastrac :) Jak jechałem z belami zetorkiem 30km/h :) jak mnie wypszedził to niewiedziałem co się dzieje :)

Wiadomość z agroFakt.pl

kosti68    16

W roku 2004 firma Fendt robila testy jak szybkosc wytrzymaja oski ciagnikow Fendt. Mowiono wtedy ze przekladnia wytrzymuje okolo 65 km/h po testach okazalo sie ze w ciagnikach jezdzacych z predkoscia okolo 80 km/h po paru dnaich przekladnia i lozyska kol byly tak zniszczone ze mozna bylo je tylko zezlomowac. W dzisiajszych ciagnikach 936 gdzie dopuszczalna predkosc wynosi 60km/h mozna jecha nawet do 72 km/h ....te ciagniki napewno wytrzymaja obciazenie nawet 90 km/h . Tyle ze 60 to juz maksymalna granica, gdyz tyle daje jazda kategoria "T". W niemczech przepisy sa troche skomplikowane gdyz ciagnikiem tym mozna jezdzic tylko z kategoria "T" jesli ciagnik jest zarejestrowany jako rolniczy i posiada rejestracje z zielonymi literami, jesli ma natomiast czarne litery tak jak w autach wtedy takim ciagnikiem mozna sie poruszac juz tylko z prawkiem na ciazarowe. A wPolsce z tego co wiem to od paru lat nie mozna wogole zarejestrowac ciagnika 50km/h, maksymalnie dopuszczalna predkosc dla ciagnikow w Polsce to 40km/h. Poza tym sciagnac blokade mozna tylko poprzez podlaczenie do komputera, nie jest to napewno problemem i trwa zaledwie minute. Problem polega na tym ze kazda firma majaca komputer z tym programem jest zarejestrowana przez firme Fendt i po kazdym przeprogramowaniu widac ktora firma ostatnio to robila. Wiec w razie jakis nieprawidlowosci lub nie daj Boze wypadku, firma ta bedzie miala wielkie problemy z prokuratura a i licencja na serwis Fendta bedzie z pewnoscia odebrana. Bylo w niemczech juz wiele takich przypadkow...a ludzie ktorzy bezprawnie zrobili taka zmiane predkosci ... w razie jakiegos wypadku i kalectwa danej osoby, placa teraz odszkodowanie do konca zycia.

Trzeba sobie powiedziec jedno ten kto sciaga blokady i ten kto do tego namawia sa juz z pewnoscia jedna noga w kryminale....bo wypadek lub jakies inne nieszczescie jest tylko kwestja czasu.

klejnus    0

Kosti a jak wygląda rejestracja ciągników które maja max 50km/h? Z tego co ostatnio widziałem na stronie valtry jest napisane ze mają skrzynie do 50km/h* a ta gwiazdka na dole była opisana ze nie jest dostępna w Polsce. Ale jak to jest np z casem nh itd? Chyba że w papierach sie cos miesza i rejestruje je jako 40km/h

kosti68    16

Nie wiem jak jest w Case, ale dobrze zauwarzyles ze jest napisane do 50 km/h... to znaczy ze moz byc i mniej. W takich markach jak Fendt i Valtra nie ma problemu e zmniejszeniem predkosci. Ale oczywiscie trzeba miec do tego narzedzia ( czytaj: komputer z odpowiednim oprogramowaniem)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez komichal
      Dzień dobry zastanawiam się nad zakupem fenda 309/308 lsa prosze o opinie na jego temat ile pali czy sie psuje dostępność części i jaki ma sprzęgło

Prosze o pomoc
    • Przez Verdi10
      Witam, poszukuję instrukcji napraw do Fendt 611 LSA z roku 89, mogę się wymienić za instrukcję napraw do Fendta 310 i 311 LSA w języku Niemieckim i Angielskim, posiadam również instrukcję obsługi do Fendt 611-615 LSA i 310-311 LSA w języku szwedzkim, jeśli by ktoś chciał to chętnie się wymienię za instrukcję napraw do 611.

• Przez kosti68
      Posiadam profesjonalne , warsztatowe materialy napraw do ciagnikow firmy Fendt....moge powiedziec z praktyki a siedze w tych ciagnikach juz 13 lat ze bez tych materialow porzadna naprawa jest praktycznie niemozliwa. Posiadam rowniez instrukcje w jezyku polskim ( Fendt 700, 800, 900.....nawet do najnowszego Fendt 936) . W razie zainteresowania prosze o kontakt.
    • Przez mav
      Chciałbym żeby te wszystkie osoby które uważają że: "Fendt to najlepszy ciągnik pod każdym względem" podały logiczne i poparte czymś argumenty tego stwierdzenia :rolleyes:

Może w końcu sie wypowiedzą ci co piszą tekst w stylu: Fendt bo Fendt lub podobnych obszernościach wypowiedzi hehe

Jest tu sporo miejsca na dokładne zgłębienie tematu
    • Przez Fendt309lssa
      Witam. Wie ktoś jak ustawić wieksza dawkę pali w pon pie wtryskowej bosch w fendt 309 lsą 1986r.?