Zaloguj się, aby obserwować  
wyrebski1

Autocasco

Polecane posty

wyrebski1    103

Witam! Przymierzam się do nowego ciągnika na kredyt z linii MR. Czy przez cały czas kredytowania będę musiał opłacać autocasco? W jakiej cenie będzie w pierwszym roku przyjmując cenę 100 tys? Tak ok ile może to być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

od jakich czynników ryzyka zabezpiecza takie ubezpieczenie? koszt poniżej 1% sumy ubezpieczenia przy porównaniu z AC wydaje się być atrakcyjnym, czy jednak takie agrocasco zabezpiecza przed uszkodzeniem sprzętu w wyniku pracy (mechaniczne uszkodzenia - podobnie jak kolizja w przypadku AC) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Przez cały okres kredytowania musisz mieć ubezpieczenie AC (autocasco). Najczęściej autocasco w zależności od wybranego wariantu obejmuje kradzież i uszkodzenie sprzętu w wyniku ruchu drogowego z własnej winy. Agrocasco to ubezpieczenie sprzętu jeżeli dojdzie do jego uszkodzenia na polu, np kamień z kosiarki zbije nam szybę, przyczepa przewróci się na traktor itp.

Nie wiem ile kosztuje agrocasco, warto je posiadać, a przy kredycie AC jest obowiążkowe, my co rok musimy wozić do banku umowy ubezpieczenia sprzętów - ciągników, opryskiwacza, sadzarki i robi się cesje umowy na bank.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Autocasco to ubezpieczenie pojazdów rejestrowanych - traktor, przyczepa. Kradzież i kolizja.

 

Agrocasco to nowość w ostatnich latach wprowadzona przez firmy ubezpieczeniowe. Ma ona zakres AC oraz dodatkową ochronę. Tak więc bankowi obojętne czy masz AC czy AG. AC nie można zawrzeć na kombajny, rozsiewacze, agregaty. Na takie sprzęty można zawrzeć AG. Ale kupując kombajn trzeba mieć OC jeszcze i warto mieć AG. Ubezpieczenie AG zapewnia ochronę przed zdarzeniami losowymi. Mowa tu o wypadku, pożarze, wybuchu, uderzeniu pioruna czy huraganie. Świadczenia obejmują skutki obsuwania się ziemi, zalania i powodzi, jak również lawin, deszczu nawalnego i gradu, kradzież, upadek statku powietrznego. Pojazdy i maszyny rolnicze objęte są ochroną zarówno w trakcie przechowywania maszyny w obrębie gospodarstwa rolnego jak i podczas prowadzenia prac polowych, przejazdu z pola do domu, użytkowania maszyn do transportu np. buraków cukrowych. Umowę ubezpieczenia można zawrzeć na okres dwunastu miesięcy lub krótszy, np. na czas zbiorów lub wzmożonego okresu prac polowych. Agrocasco jest chyba nawet tańsze od Autocasco.

Maszyny rolnicze można ubezpieczyć także w ramach ubezpieczenia mienia w gospodarstwie rolnym. Przy stosunkowo niższej cenie za zawarcie umowy ubezpieczenia, rolnik uzyskuje jednak ochronę ubezpieczeniową w ograniczonym zakresie, a ochrona ta dotyczy tylko maszyn przechowywanych w gospodarstwie rolnym. Chcąc ubezpieczyć maszyny pracujące na polu lub poruszające się po drogach, należy zawrzeć umowę Agrocasco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JohnJelonek    9

Panowie odświeżam temat - z racji tego ze wyszukiwarka mnie tu skierowała.

Powiedzcie mi gdzie najlepiej kupić AgroCasco na kombajn?

Mam ofertę z Concordii - tutaj wychodzi około 0.75% czyli dla kombajnu wartego 300tys ubezpieczenie 2200PLN w cenie jest AgroCasco i OC na cały rok.

Oferta tzw premium czyli obsługuje kradzież nawet z pola.

 

Co myślicie o tej cenie? będzie gdzieś taniej? Co sądzicie o samej firmie? Znajomy miał ubezpieczenie w firmie na A to jak mu się kombajn zapalił to bardzo długo z nimi walczył aby dostać odszkodowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Niedługo bede kupował ciagnik o wartości 140tys. zł netto, ile wynosi za takie coś AC w pierwszym roku i czy w następnych jest troche taniej.

 

Przy okazji, dzis ubezpieczałem przyczepe D-47 i zapłaciłem 50zł a w zeszłym roku tylko 30zł. Czy u was też takie podwyzki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj