Zaloguj się, aby obserwować  
Bohdan

Problem z odpaleniem MTZ 1221

Polecane posty

Bohdan    0

Witam mam poważny problem z odpaleniem mojego MTZ do tej pory nie było większych problemów z uruchomieniem go nawet zimą ale ostatnio mogę go odpalić tylko na rozciąg ;akumulatory są dobre (ładowanie nic nie daje),styki przeczyszczone a ja nie mogę go odpalić -może ktoś się spotkał z czymś takim bo mi już ręce odpadają z bezradności???????!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MTZ8200    0

Witam mam poważny problem z odpaleniem mojego MTZ do tej pory nie było większych problemów z uruchomieniem go nawet zimą ale ostatnio mogę go odpalić tylko na rozciąg ;akumulatory są dobre (ładowanie nic nie daje),styki przeczyszczone a ja nie mogę go odpalić -może ktoś się spotkał z czymś takim bo mi już ręce odpadają z bezradności???????!!!!!!

a wogule kreci czy nic nie łapie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

a masz prąd może gdzieś zwarcie robi i nie zapali u mnie było tak że przy wyłaczniku masy te 6mm śrubki były odkręcone i nie palił róznie to bywa ....


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bohdan    0

a masz prąd może gdzieś zwarcie robi i nie zapali u mnie było tak że przy wyłaczniku masy te 6mm śrubki były odkręcone i nie palił róznie to bywa ....

 

 

 

jak zapale na pych to jest wszystko ładownie też ,jak zgaszę a potem chcę zapalic ,przekręcam kluczyk to gasną kontrolki i brzęczy przełącznik z 12v na 24v,rozbierałem go ,wydaje się ze wszystko tam jest w porządku.Jutro rozbiorę wyłącznik prądu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MTZ8200    0

sprawdz dobrze klemy jak jedena nie łaczy to nici takze wyłacznik masy oraz na przełaczniku 12/24 sa bezpieczniki a moze jedeno ako jest sabe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Najpewniej to ci przełącznik 12/24 ci sie spiepszył. Spróbuj wymienic, to nie powinno byc drogie. 


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bohdan    0

Najpewniej to ci przełącznik 12/24 ci sie spiepszył. Spróbuj wymienic, to nie powinno byc drogie. 

 

 

 

dzięki za rady napewno wszystko sprawdzę i dam znać czy pomogło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Masy najprawdopodobniej nie masz za dobrej.Moze gdzies sie kable masowe ponadrywały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bohdan    0

Sprawdziłem masę ,podokręcałem śrubki kupiłem i wymieniłem przełącznik napięcia i nic tak jak było słychać tylko odgłos w przełczniku napięcia -może ktoś ma jeszcze jakieś pomysły??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Wyciąg akumulatory, dolej wody dystylowanej i podładuj je, i ma zapalać, a jak nie to aku trzeba zmierzyć miernikiem jaki prąd dają


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

A tam miernikiem... jak woda jest ok i nie pali to wymontuj oba aku i zawieś do sprawdzenia, Gdzie? Tam gdzie nowe akumulatory sprzedają mają ten aparacik przeważnie, sprawdzenie odbywa się tak ze przykladają je do słupków i badają moc rozruchową aku tzn. jak po iluś tam sekundach prąd przy jakims tam poborze zejdzie ponizej 8V to aku do wyrzucenia...

 

 

 

 

U nas tak było od nowosci w czterocylindorwym ze latem było ok ale temp spadła do 5 stopni i ciągnik nie palił, 3 zimy sie męczyliśmy az zebraliśmy sie kupic nowe akumulatory Centry, ta impreza kosztowalaby nas okolo 1100zł ale dalismy aku do sprawdzenia i jeden byl do kitu, dealer od którego mamy ciągnik sprzedał nam jaks podróbę za 200zł. juz dwa lata chodzi, niech jeszcze ze 2 pochodzi to nie ma czego płakać :)

 

A ten stary co był niedobry jak sie zwarcie zrobiło to iskier ze szok, drugi raz a on zero, nawet nie zaiskrzył -miał chwilowy prąd -i miernikiem tego nie zmierzysz

 

 

 

Przyszła zima, ciągnik długo kręcił, to kupilsmy grzałkę (bodajże 300zł kosztowała)

1200 albo 1300W ma, 15min i przy -25 stopniach głowica cieplutka jest :)

 

 

 

A ostatnio wróciłem z orania, ojciec na drugi dzien rano zapalic a on nie chce... puka przełącznik 12/24v rozkręcił przeczyscił, przypadkowo bezpieczników popalił w nim i nic, zaczął zabierac sie za rozrusznik, a ja zajrzałem do aku, jak okazało sie ze klemy wcale nie ma -utleniła się, zmienilismy kleme i wszystko powróciło do normy :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

ja tam kupuje baterie od busów rozbitych na giełdach za 200 pln można miec 110 Ah i bardzo dobrze palą tylko wytrzymuja góra 4 lata czasem 5


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bohdan    0

Witam wszyskich którzy pomagali mi w znalezieniu awarii w moim pronarze otóż kupiłem 2 nowe akumulatory ,nowy przełącznik z 12 na 24 i teraz odpalam bez problemu -WRESZCIE!!!!Dziękuję wszystkim za podpowiedzi!Całkowity koszt naprawy 1000zł.

Muszę jeszcze wymienić tarczę od sprzęgła bo zaczyna mi się ślizgać ,może ktoś ma sposób na sprawną wymianę .....?????z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Szóstki nie miałem okazji rozpoławiać ale czwórkę? Wczoraj...

 

2godz 30min rozjeżdżania, 2godz przywiezienie części i przekładka, zjechanie tez 2godz 30min.

 

Dwie osoby non-stop przy traktorze...

 

 

 

 

Naszego w sumie 4 razy rozpoławialiśmy, 3 razy urwał nam śruby na kole zamachowym, teraz nowe koło założyliśmy -520zł...

 

Ale ogólnie nie są części drogie, tarcza 80zł bodajże, łożysko chyba 40zł :)

 

 

Ciągnik 2400mth :)

 

 

 

Rozpołowienie jest sprecyzowane na poziomie C-360, tylko maski nie trzeba zdejmować :)

 

 

 

 

Jak porozkręcacie i na wózkach będzie to łyżkę we wał kardana i jedna osoba odjedzie przodem :)

 

Do skręcenia docisk zakładasz do skrzyni i przy zjeżdzaniu muszą śruby od kola zamachowego trafić, najlepiej od dołu okienkiem natrafić jedną, dopchnąć jeszcze silnik i przekręcić za kolo zamachowe, -pięknie wszystkie powinny się wpasować :)

 

 

 

Płyn chłodniczy trzeba spuścić, olej hydrauliczny, 3 węże hydrauliczne trzeba rozpiąć, jeden ssawny z hudrauliki do pompy wspomagania, 2 paliwowe, 2 od nagrzewnicy, a elektryka... elektrykę 5 min odpina się :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ciachoxtx
      Witam , tata orał pole i chcąc wyjechać z bruzdy traktor nagle zablokował tzn. może ruszyć ciut do przodu ciut do tyłu i blokuje takie aby centymetry 10 % obrotu koła skrzynia biegi wchodzą bez zarzutu co może być przyczyną ?
    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj