Polecane posty

lukaszdra    2

Witam mam pytani czy 60-tka da radę pociągnąć bronę wirnikową 2.5m i czy ta brona działa na podobnej zasadzie do glebogryzarki czy nie. moje pytanie może być śmieszny ale pytam z czystej ciekawości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

to nie bedzie robota, tylko drapanie.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad1990    52

Witam mam pytani czy 60-tka da radę pociągnąć bronę wirnikową 2.5m i czy ta brona działa na podobnej zasadzie do glebogryzarki czy nie. moje pytanie może być śmieszny ale pytam z czystej ciekawości

Dawac daje rade spokojnie a efekty uzyskiwane na ciezkich ziemiach sa nieporownywalne do zwyklych bron. Po jednym przejezdzie masz gotowe do siewu a jak sie zdarzy, ze brzydko i poprawisz to nawet najgorsze gliny da sie obsiac. Fakt, ze nie na pelnej glebokosci roboczej to sie nie ma co czarowac ale zrobisz i tak o niebo lepiej niz zwyklymi bronami. Tyle, ze na pare ha to zestaw ok ale na wiecej to jednak pasuje cos wiekszego niz c- 360 i zagregowac z siewnikiem zeby czasu niepotrzebnie nie tracic... W galerii mam jakies fotki a i na YT filmik mozesz znalezc. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Nie róbcie sobie jaj. C360 i brona wirnikowa 2,5 m? Nawet po wierzchu będzie ogień z rury. Za mały ciągnik do takiego agregatu, tu trzeba ok 80KM.

Kolega wyżej 3P pracuje z taką broną bez wału ale jak widzę u niego ten sam ciągnik z pługiem 4 UG to nie ma się co dziwić. Swoją drogą na taką ziemię nie potrzeba aktywnego agregatu.

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad1990    52

Nie róbcie sobie jaj. C360 i brona wirnikowa 2,5 m? Nawet po wierzchu będzie ogień z rury. Za mały ciągnik do takiego agregatu, tu trzeba ok 80KM.

Kolega wyżej 3P pracuje z taką broną bez wału ale jak widzę u niego ten sam ciągnik z pługiem 4 UG to nie ma się co dziwić. Swoją drogą na taką ziemię nie potrzeba aktywnego agregatu.

Kolego musze sprostowac bo ten plug to nie UG a lokalne rzemioslo wiec i nieco mniejszy. Ziemie to przewaznie gliny IIIb-V w wiekszosci sa trudne do uprawy. Wyjatkowo jak sie uda trafic w dobry czas z orka to potem jest lzej ale jak trafisz na sucho albo mokro to lepiej przemilczec temat uprawy... Pozatym pytanie bylo czy sobie poradzi a nie czy jest wystarczajcym ciagnikiem do takiej maszyny i tutaj masz racje, ze nie jest. Zreszta ja niczego takiego przeciez nie napisalem. Malo tego jak tylko to bedzie mozliwe to podepne brone do czegos wiekszego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelpzo    0

Witam,

Zastanawiam się nad kupnem brony wirowej. Posiadam ciągnik mf 390 80 km z przednim napędem. Mam na uwadze bronę wirową RAU 3 m z pełnym wałkiem z tyłu. Klasa ziemi 3 i 4, czy mój ciągnik poradzi sobie z taką broną oczywiście bez siewnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Waga to nie problem tylko do 3m kucy trochę za mało.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

A czy RAU robił bronę wirnikową? Robił rototilera, a w nim na 3,0m to 100km będzie zdychać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwojakowski    6

 Panowie kupiłem bronę wirnikową maschio 3m bez wałka wom chce kupić wałek wom ze sprzęgłem ale nie wiem jakie  sprzęgło ile Nm czy 1200Nm wystarcz  proszę o pod powiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Do 3m brony aktywnej 900Nm wystarczy więcej nie trzeba.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Mam na zbyciu wałek od maschio 3m. Jakie końcówki musi mieć? Mój ma z jednej strony standard 1 i 3/8,  z drugiej chyba 1 i 3/4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Nie ma sprawy grunt że coś tam pomogłem.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

witam

koledzy chciałem zapytać czy Belarus 90 Km poradzi sobie w zestawie uprawowym brona aktywna 2,5 m + siewnik  i jaki wał lepiej rurowy czy pakera wybrać , ziemie zwięzłe bardziej ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Spokojnie sobie poradzi. Co do wału to nie ma idealnego, najlepiej byłoby mieć dwa, rurowy na wiosnę i ciężki na jesień:). Rurowy jest lżejszy więc i ciągnikowi będzie lżej ( szczególnie podnośnik ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

z którego gatunku lepiej brać lely czy maschio

na dziś byłbym zdecydowany na lely jak przebiega wymiana noży , w lely to sztyfty raczej to są chyba idzie to jakoś powymieniać

 

Edytowano przez STANK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Lely i jej podobne (np KRONE) to chyba najlżejsze brony. Ja do MTZ 82 zapinam Lely + siewnik amazone 2,5m i według mnie jest to dla niego max. Podnośnik musiałem wzmocnić bo z pełnym siewnikiem były problemy. Jeżdżę na 3 szybkiej tylko pod górę na wolnej. 

W każdej bronie elementy robocze są wymienne i na pewno nie jest to skomplikowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

z którego gatunku lepiej brać lely czy maschio

na dziś byłbym zdecydowany na lely jak przebiega wymiana noży , w lely to sztyfty raczej to są chyba idzie to jakoś powymieniać

 

To zależy czy mowa o nowej czy używanej? Co do wymiany montowane są różnie szybko-złącza, kołki, na 1 bądź 2 śruby.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

w tej którą oglądałem były sztyfty przykręcane od góry nakrętkami starte do wymiany , agregat używka

mani51 to znaczy jeździsz w takiej bronie 3 a pod górkę dajesz półbieg ,to 6,7 km/h  jedziesz to nieźle , zwykle w agregacie uprawowym 4 jechałem , zliczyć wszystko to agregat 800 kg +siewnik 500kg +250kg materiał =1550 masz hydro pak ,

ale KRONE to chyba masywniejsze już są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hopper5    85

Ja mam krone ke85 2,5m która waży ok 660 kg + amazone d7 i MTZ dawał rady. Zobacz sobie w mojej galerii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

Ja mam krone ke85 2,5m która waży ok 660 kg + amazone d7 i MTZ dawał rady. Zobacz sobie w mojej galerii.

 

widziałem brona spoko jak nowa , znajomy radził maschio oglądałem kilka bron i lely mi się widziała

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Nie mam hydro-paku. Według mnie hydropak to tylko do transportu, nie wyobrażam sobie używania go na każdych uwrotach.

Akurat tą co ja mam LELY i kolegi @hopper KRONE to są identyczne, różnią się detalami typu regulacja głębokości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareczek78    2

brona wirnikowa  FORIGO - mam taką z uszkodzonymi trybami od wirników. Może ktoś ma takie a może ktoś może dorobić (fachowców pewnie tu nie brakuje). 59 zębów po odwodzie, 20 frezów w środku koła, średnica koła ok 255mm, wysokość zęba ok 30mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturmen    3

proszę o poradę, czy lepiej kupić około 10 - 15 letnią bronę wirnikową amazone czy nowego bometa? rocznie by pracowała na około 20 - 25 ha. koniecznie musi być z hydropakiem. Ewentualnie jaki wał polecacie na średnie gleby i trochę gliny? Przy nowej łatwiej dobrać, myślałem o gumowym a używane to zależy z jakim się trafi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam szukam opini na temat firmy Janpol która produkuje maszyny rolnicze. Chciałbym kupić ich agregat ale nic niemogę o nich znaleść. Jak z jakością ich maszyn.Mile widziane odpowiedzi na maila. goliat1603@wp.pl Z góry dziękuje.
    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj