Zaloguj się, aby obserwować  
pavlotal

Opinie na temat 4 skibowego pługa skjold

Polecane posty

pavlotal    4

Witam. mam zamiar kupic pług 4 skibowy firmy Skjold. Chciałbym sie dowiedziec cos o tym pługu. Jak jest z dostepnoscia czesci do tego pługa, jak sie sprawuje, jak orze. Z gory dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam.


23.02.2008--->23.02.2010 -2 lata na AF

Zetor 7245 i Ursus c330 razem na 6ha ziemi ornej i 4 ha łąk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na jakich odkładniach ma być ten Skjold? Jeśli będą na nim odkładnie jednolite ,bez tzw.piersi to prawdopodobnie typ t66 i duży kłopot w nabyciu takowej,a jeśli już to cena masakryczna.Natomiast do Skjolda z odkładniami t77 przy których występuje pierś .wszystkie części są dostępne w np.Unirolu.Pług idzie lekko ,mój ma 4x40 i 80 km nie ma co z nim za bardzo robić,ładnie przykrywa ,jest o niebo lepszy od kobuza z Unii ,który mimo ze 4x35 ,ciężej szedł i zapychał się z byle powodu.Trwałośc elementow roboczych jest niezła ,a przy odkładni t77 ,pasują zwykłe polskie lemiesze ,tyle ze na dwie dziury.Ile ma kosztować ten pług i czy rama jest 14" ,czy 16Sprawdz czy jest oryginalnie 4-skibowy ,czy robiony z dwóch mniejszych,niby to nie przeszkadza,ale ukośnica trzymająca wieżyczke jest wtedy do przedłużenia.W sumie prosta sprawa i godzinka pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pavlotal    4

Dlatego ze moj obrotowy bierze za mało i chcemy kupic zagraniczna 4 bo to o niebo lepsza orka niz polskim. Z tego co kolego napisales to wychodzi ze to jest ten co nie ma piersi no bo ich nie posiada. Cena tego pługa jest okazyjna jak dla mnie 2500zl. Rama jest kawdratowa ustawiona pod katem i jest to oryginalna 4 nie spawana z 2 innych. Jest to taki sam pług jak na linku tylko ze 4 skibowy.

 

PĹUG 3 SKIBOWY SKJOLD EMINET. STAN IDEALNY (757460825) - Aukcje internetowe Allegro


23.02.2008--->23.02.2010 -2 lata na AF

Zetor 7245 i Ursus c330 razem na 6ha ziemi ornej i 4 ha łąk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tam się nic nie spawa.Rama jest modułowa i można dokładać segmenty.Zobacz przy której skibie dokręcona jest ukośnica.Po tym możesz stwierdzić czy to oryg. czwórka.Ten pług z Allegro ktoś opisał 'EMINET".Pewno sprzedający chciał go skojarzyć z pewną czynnoscią seksualną by zwiększyć zainteresowanie towarem,a powinien być napis EMINENT ,niestety dużo bardziej prozaiczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pavlotal    4

podluznica to sa te takie rury co wspieraja pług? jezeli o to chodzi to sa 2 jedna jest przy 2 skibie a druga na koncu 3 wspiera czwarty element. Warto kupic ten pług? Ja mam zetora 7211 z dołozonym napedem, zastanawiam czy sobie poradzi z tym plugiem, jak nie to najwyzej odrece 4 element. Aha i jeszcze jedno pytanko jaka jest szerkosc robocza lemiesza w tym pługu 40cm?


23.02.2008--->23.02.2010 -2 lata na AF

Zetor 7245 i Ursus c330 razem na 6ha ziemi ornej i 4 ha łąk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Lemiesze występują w wersji 14 i 16 calowej.W obu rozmiarach są te same odkładnie.Pług Xx35 od Xx40 różni się szerokością wieżyczki i długoscią elementów skręcanych ramy, które ustalają odległość korpusów na 35 lub 40 cm.Plug 4x40 choć ciężko nie idzie ,sprawi kłopoty twojemu ciągnikowi,przy głębszej orce ,jednak tak jak wspomnialeś odkręcenie korpusu nie stanowi problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj