Zaloguj się, aby obserwować  
pavlotal

Opinie na temat 4 skibowego pługa skjold

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Skjold
pavlotal    4

Witam. mam zamiar kupic pług 4 skibowy firmy Skjold. Chciałbym sie dowiedziec cos o tym pługu. Jak jest z dostepnoscia czesci do tego pługa, jak sie sprawuje, jak orze. Z gory dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam.

23.02.2008--->23.02.2010 -2 lata na AF

Zetor 7245 i Ursus c330 razem na 6ha ziemi ornej i 4 ha łąk

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na jakich odkładniach ma być ten Skjold? Jeśli będą na nim odkładnie jednolite ,bez tzw.piersi to prawdopodobnie typ t66 i duży kłopot w nabyciu takowej,a jeśli już to cena masakryczna.Natomiast do Skjolda z odkładniami t77 przy których występuje pierś .wszystkie części są dostępne w np.Unirolu.Pług idzie lekko ,mój ma 4x40 i 80 km nie ma co z nim za bardzo robić,ładnie przykrywa ,jest o niebo lepszy od kobuza z Unii ,który mimo ze 4x35 ,ciężej szedł i zapychał się z byle powodu.Trwałośc elementow roboczych jest niezła ,a przy odkładni t77 ,pasują zwykłe polskie lemiesze ,tyle ze na dwie dziury.Ile ma kosztować ten pług i czy rama jest 14" ,czy 16Sprawdz czy jest oryginalnie 4-skibowy ,czy robiony z dwóch mniejszych,niby to nie przeszkadza,ale ukośnica trzymająca wieżyczke jest wtedy do przedłużenia.W sumie prosta sprawa i godzinka pracy.

Wiadomość z agroFakt.pl

pavlotal    4

Dlatego ze moj obrotowy bierze za mało i chcemy kupic zagraniczna 4 bo to o niebo lepsza orka niz polskim. Z tego co kolego napisales to wychodzi ze to jest ten co nie ma piersi no bo ich nie posiada. Cena tego pługa jest okazyjna jak dla mnie 2500zl. Rama jest kawdratowa ustawiona pod katem i jest to oryginalna 4 nie spawana z 2 innych. Jest to taki sam pług jak na linku tylko ze 4 skibowy.

PĹUG 3 SKIBOWY SKJOLD EMINET. STAN IDEALNY (757460825) - Aukcje internetowe Allegro

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tam się nic nie spawa.Rama jest modułowa i można dokładać segmenty.Zobacz przy której skibie dokręcona jest ukośnica.Po tym możesz stwierdzić czy to oryg. czwórka.Ten pług z Allegro ktoś opisał 'EMINET".Pewno sprzedający chciał go skojarzyć z pewną czynnoscią seksualną by zwiększyć zainteresowanie towarem,a powinien być napis EMINENT ,niestety dużo bardziej prozaiczny.

pavlotal    4

podluznica to sa te takie rury co wspieraja pług? jezeli o to chodzi to sa 2 jedna jest przy 2 skibie a druga na koncu 3 wspiera czwarty element. Warto kupic ten pług? Ja mam zetora 7211 z dołozonym napedem, zastanawiam czy sobie poradzi z tym plugiem, jak nie to najwyzej odrece 4 element. Aha i jeszcze jedno pytanko jaka jest szerkosc robocza lemiesza w tym pługu 40cm?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Lemiesze występują w wersji 14 i 16 calowej.W obu rozmiarach są te same odkładnie.Pług Xx35 od Xx40 różni się szerokością wieżyczki i długoscią elementów skręcanych ramy, które ustalają odległość korpusów na 35 lub 40 cm.Plug 4x40 choć ciężko nie idzie ,sprawi kłopoty twojemu ciągnikowi,przy głębszej orce ,jednak tak jak wspomnialeś odkręcenie korpusu nie stanowi problemu.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez ktosik25
      Witam.
      Jaki polecacie z praktyki pług 3 skibowy obrotowy do ciągnika 82km (masa 4t ) który ładnie orze i wkręca np poplony..a przy okazji jest stosunkowo lekki bo np Agromasz POL 3 waży 960kg(!), Akpil km80 też za ładnie nie orze., Myślę Potinnger servo 25, overum cx3975... Zabezpieczenie kolkowe nie ma dużo kamieni. No i ze zmienną szerokością orki. Tak do około 45cm na skibe. 
    • Przez rolnik0987654321
      Witam. mam pytanie czy pług Kuhn multimaster 112  do ciągnika 130 k  4 cylindry (t.6 120 ) nie bedzie za mały i zasłaby ? 
      i czy z przedpłużkami będzie dobrze krył po kukurydzy. 
      z góry dzięki za odpowiedzi 
    • Przez Maluch
      Witam wszystkich, chcę kupić nowy pług obrotowy 4+1 zagranicznej firmy, nie chcę kupować pługa na kołki ścinane oraz na hydraulice tylko interesuje mnie na zabezpieczeniu np. resor albo sprężyna itp. Podpowiedzcie jakie firmy produkują taki typ pługa, na pewno kverneland, a oprócz tego jakie jeszcze firmy. 
    • Przez eddi87
      Panowie do 3-4 tys jakiej dwójki obrotowej szukać co by dokupił do niej jeszcze odkladnie, piersi, lemiesze.
    • Przez PatrykNowakowski
      Witam 🙂 szukam opini na temat pługów obrotowych. Jakie macie opinie na temat pługów tych w temacie? Jaki obrót jest lepszy siłownik z przodu, z tyłu, pionowy czy poziomy, jakie są plusy i minusy tych wariantów? Przedpłużki czy scinacze? Może ktoś poleca jakiś inny pług do 20 tyś zł na resorach 4x40? 🙂

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.