jarciu11

jak podłączyć hydraulike ładowacza do ursusa 3512

Polecane posty

jarciu11    21

witam czy tam szukam a i tak nic z tego nie rozumiem.. chodzi o podłaczenie tura do ursusa 3512 dokładnie o podłaczenie hydrauliki... jak to wszystko poustawiać i w które gniazda sie wpiąć... tur posiada 3 sekcyjny rozdzielacz... no niby to wszystko proste bo zapinam z tyłu jak przyczepe ale .... o ile dobrze to rozumiem aby do rozdzielacza od tura musi dochodzić cały czas ciśnienie... zeby tak było trzeba przestawić wajche pod siedzeniem i jeszcze trzymać tą z boku ... idzie sie gdzies wpiąć ... sam sie juz zamotałem w tym co pisze.... prosze o jakies jasne wytłumaczenie tegooo na chłopski rozumm. z góry dziękuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1561

Ja tam w c-360 nie musze trzymać caly czas wajchy od hydrauliki w górze, poprostu przywiązałem ją na sznurek i nie musze trzymać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarciu11    21

no witam i dziekuje za zainteresowanie... czyli dobrze kumam ze bez trzymania tej wajchy ani rusz... kurcze a moze jakieś wpięcie w węze bezpośrednio....?? gdzies tu na forum czytałem o tym ale jak by ktos napisał czy w ursusie sie tak da????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarciu11    21

no przyjacielu flaszke z toba wypic za to zdjęcie to mało... dziś montowalem 3 sekcie tura . podłaczyłem tak jak kazali z tyłu pod standardowe wyprowadzenie. ale trzymanie wajchy rozdzielacza jedna ręka sterowanie rozdzielaczem tura druga ręką no jak bym sie nie starał to aby kręcić sterem brak 3 ręki. więc postanowiłem sie podączyc bezpośrednio pod fotelem.. tyle ze dostac redukcje na gwint calowy to nie taki hop sip.. musiałem uzyc miga.... gdy bym miał to zdjęcie rano... ale nic straconnego do wiosny nic tym ciągnikiem z hydro nie bede robił a wolną chwilą przerobie jeszcze raz dzięki i pozdroo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Odświeżam temat bo mam podobny problem. Mam ursusa 3512 z 1999r i kupiłem do niego tura 3b z hydrametu i jak narazie węże mam podłączone pod te dwa wyjścia z tyłu ciągnika, wszystko działa jak należy ale troche mnie denerwuje to że kiedy chce podłączyć przyczepe to musze odłączyć tura. W związku ztym chciałbym podłączyć to na stałe gdzieś pod siedzeniem ale nie wiem gdzie a zdjęcie które jest kilka postów wyżej pokazuje że u mnie w ciągniku jest troche inaczej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Daj zdjęcie korpusu tak jak wyżej swojego ciągnika to Ci napisze co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noris2000    0

Wydaje mi się że masz tak samo jak na zdjęciu z mf-m, podlaczalem do swojego mf 255 tura w taki sposób jak na tamtym zdjeciu doslownie dwa tygodnie temu po lewej stronie rozdzielacza pod siedzeniem (patrzac jak sie siedzi na siedzeniu) masz wyjscie zasilania do rozdzielacza tura, natomiast przy samym ramieniu, wlasciwie przed samym ramieniem, wychodzacym za siedzeniem do tylnego tuza powinna byc zaslepka odkrecana kluczem imbus bedzie to powrót z rozdzielacza tura, stwierdzam to o ile budowa jest analogiczna jak w mf 255. mylne wrażenie chyba powoduje inne zamontowanie siedzenia i podłoga.

Edytowano przez nasil90
Cytowanie posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Dzięki kolego ale kris14 już mi wszystko wytłumaczył co i jak wysyłając fotki na mój e-mail. Martwi mnie tylko to że jak kożystam z tura i przełączam zawór pod siedzeniem w lewo z pozycji operatora i dzwignie pompy na stały wydatek to tylne ciągadła unoszą mi sie na maksa do góry i boje sie żeby pompy nie popsuć w ten sposób...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Ja już 2 lata tak jeżdżę i jest ok, z pompą nic się dzieje, bo to działa na takiej zasadzie że olej najpierw idzie do podnośnika, ramiona podnoszą się do oporu, a dalej pompowany olej "przelewa" się w zaworze rozdzielczym i leci do rozdzielacza od TUR'a, więc możesz spać spokojnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noris2000    0

A to sorki, że sie dubluję z wyjaśnieniem, ogólnie z tego co wyczytalem w internecie to jest wlasnie przeznaczone do podlaczenia takich urzadzen jak tur dzieki takiemu ustawieniu zawsze bedziesz mial balast w gorze i bedziesz mial pewnosc ze ci nigdy nie opadnie. Tak ogolnie fabrycznie wlasnie ta strone mialem podlaczoną pod zasilajace wyjsie hydrauliki zewnetrznej ojciec mówil ze on nic nie grzebal zmienilem strony dopiero jak zaczelem jezdzic z masztem na tylny tuz bo nie dalo sie pracowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinOrly    0

Witam,

 

wczoraj zamontowałem TUR 2 sekcje do U 2812 pod te złącza z tyłu na błotniku i aby TUR działał muszę trzymać tą wajchę od "kipru", co więcej jak opuszczam tura w dół to czasami coś "trzeszczy/stuka" w pompie lub tym rozdzielaczu "fabrycznym" od którego idą wężę do tych złączy z tyłu na błotniku. Coś z tym podłączeniem jest nie tak.... pomożecie Panowie?

z góry dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Najprawdopodobniej to zawór przeciążeniowy pompy hydraulicznej tak stuka, bo ja mam takie same objawy jak podnoszę ciężkie rzeczy na podnośniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinOrly    0

Kris, tylko mi tak stuka jak opuszczam TURa na dół, jak podnoszę to jest cisza. I jeszcze jedno - jak opuszczam to słyszę takie "obciążenie" na pompie (słychać obciążenie silnika) zaś jak podnoszę to jest takie "normalne" obciążenie.....

i to mnie martwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

witam! posiadam mf 255 załozyłem wczoraj tura i tak jak to wcześniej napisane jest nie chce mi się wiazać czy trzymać fajchy od rozdzielacza i teraz pytanie czy mam ominać ten rozdzielacz czy tylko załozyć dodatkowe przewody i czy sa potrzebne 4 wyjscia bo obecnie mam dwa z tyłu tak jak na foto ? dzieki za pomoc 

post-27331-0-16419900-1436952367_thumb.jpg

post-27331-0-94582600-1436952376_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda...

 

 

Mam taki sam korpus wiec jak mam podłączyć na stałe tura? Kris Ty mu na PW to tłumaczyłeś jesli byś mógł  napisz też mi :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
__Maks_70_    0

Mam ursusa 2812 i po mimo wpięcia jak na zdjęciu z galerii nadal muszę trzymać dźwignię wywrotu. Ma ktoś pomysł czemu ? U mnie chydrauliki zewnętrzna podpięta jest po drugiej stronie. Wypróbowałem pozostałe wyjścia. Bez rezultatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11

Witam. Podrzuci może ktoś jakieś fotki,gdzie się wpiąć z powrotem oleju z TUR2 do skrzyni. Jeden powrót jest zajęty przez ten od wywrotu przyczepy, jakieś sugestie?

MF255 i TUR.JPG


Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedi    0

Doradzi ktoś jak rozwiązać sprawę z opryskiwaczem rozkładanym hydraulicznie? Gdzie się wpiąć żeby miał cały czas zasilanie i powrót ale żeby nie podnosiło ramion do samej góry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
    • Przez Pajej
      Rozglądałem się za ładowaczem do ciągnika nh TM, ale ceny kosmos. Za te same pieniądze można kupić Ostrówek. Teraz pytanie czy warto?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj