Gość Profil usunięty

Ukraina

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

,,Coś takiego było'' tak zrodziło się wiele plotek i zarazem bzdur o Ukrainie. Moi znajomi kiedy zaczynali gospodarzyć kupili JD 8430 nowkę obecnie 7500mth i nie było z nim żadnych poważnych awarji...

Po co kupować maszyny w Polsce jak kupując na ukrainie dostaniesz od panstwa 30% zwrotu ceny maszyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię, że to jest złe bo jak kiedyś odwalili taki tan numer to mieli później problemy. Na moje to dobrze o nich świadczy.

 

To rolnicy tam także dostają dopłaty. :lol: Dotują im tylko maszyny, czy odpowiednik naszych rolno środowiskowych też są?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walek    0

Tak tak o innej specyfikacji - ludzie ciągniki sa takie same specyfikacja moze być inna ale motor jest taki sam ( no może teraz już nie bedzie bo na ukrainie inne normy)

Od paliwa padała seria 85

maszyny można wwozić na ukrainę z Polski a i owszem ale trzeba cło zaplacić 30% można je rownież tam zatargać bez cła ale co 3 miesiace musisz je wywieść do Polski.

Dopłat amoze i byla nie mam pojęcia ale to raczej dla Ukraińców a nei dla Polaków

Chcecie tam gospodarzyć a tam nei ma rynków zbytu nie ma magazynów nie ma struktury.

Ktoś już w tym temacie mówił że lepiej tego co się ma w Polsce dopilnować a nie walczyć z tysiącami ha na Ukrainie.

 

Na ukrainę to tylko jedna technologia - tanio zasiać tanio odchwaścić zebrac i sprzedać - najlepiej wszystko wynająć i w nic nie inwestować

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

 

Od paliwa padała seria 85

maszyny można wwozić na ukrainę z Polski a i owszem ale trzeba cło zaplacić 30% można je rownież tam zatargać bez cła ale co 3 miesiace musisz je wywieść do Polski.

Dopłat amoze i byla nie mam pojęcia ale to raczej dla Ukraińców a nei dla Polaków

Chcecie tam gospodarzyć a tam nei ma rynków zbytu nie ma magazynów nie ma struktury.

 

Pozdrawiam

 

Ile tych maszyn padło? Na pewno przez paliwo? Ja mam zupełnie inne informacje...

A wiesz co sie dzieje jezeli Ukrainiec chce ,,pozyczyc'' maszyny z polski?? albo taka maszyna jedzie na uslugi?

Powiedz ile jest polaków gospodarzacych na ukrainie jako polacy?? Wiekszosc zaklada spolki polsko-ukrainskie, badz kupuje juz istniejace (nie jest nawet wymagany wspolnik ukrainski)i wedle prawa taka spolka ma te same prawa do doplat co rodowici ukraincy.

Co do dopłat istnieje szereg dopłat

- do upraw ozimych i jarych dopłata do hektara.

- kukurydza doplata do zakupu nasion.

 

- dopłata do zakupu maszyn rolniczych do 30% wartości.

 

- dopłata do nowo zakładanych sadów do 60% nakładów.

 

- dopłata do produkcji loszek i knórów do 100% ceny zywca miesnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek10    4

Mogę potwierdzić, że ogólnie słaba jakość paliwa na Ukrainie to stereotyp często przekazywany bez żadnych doświadczeń w praktyce, co do środków ochrony to jednak są sporo tańsze, również te orginalne (np. bayera) niż u nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a jescze tansze niz na ukrainie sa na bialorusi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walek    0

Maszyny padały przez paliwo bo bylo w nim 5 razy więcej siarki niż w polskim - badane w polskim akredytowanym laboratorium.

Były 3 lub 4 JD 85 i wszystkie miały problemy z układem paliwowym - były też 84 i te śmigały aż miło

Maszyna może jechac na usługi ale tak jak pisałem raz na 3 miesiące trzeba wjechać do Polski - można oczywoście nie wjeżdżać ale rodzi to różne dziwne komplikacje finansowo-celne i trzeba płacić pieniążki można je chyba nawet odebrać ale kosztuje to czas i kupę zachodu.

Maszyny leasingowe można wwozić ale wtedy leasing na innych zasadach jak w Polsce i są kłopoty z prostym powrotem.

Dopłaty mogą być ale nie muszą i z tego co wiem nie zawsze są

Co do spółek to fakt w większości formalnie rzecz biorąc są to spółki ukraińskie.

 

A chemia na pewno na Ukrainie nie jest znacząco tańsza jak w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

a gdyby tak kupować na ukrainie markowe środki ochrony roślin i używać ich w polsce? Czy są jakieś cła lub inne rzeczy na detaliczne ilości? Czy to wogóle byłoby opłacalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walek    0

Ukraina nie jest w EU legalnie więc jest to nieoplacalne a chemia Tam nie jest tańsza a na pewno mniej pewna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

W zasadzie to masz rację.Raz byłem na Ukrainie i nawet kupiłem sobie "oryginalne" buty NIKE za 40zł.Były super tylko po miesiącu się rozpadły. Tak może być z innymi rzeczami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Z srodkami chemicznymi z Ukrainy nei mialem do czynienia ale mieszkam 30km od granicy bialoruskiej i Ci co rope woza proponuja nam chemie...ceny są kolosalnie mniejsze. Od 0,5 ceny do 3/4 ceny srodkow kupowanych w polsce. Co do jakosci nie wiem bo nigdy ich nie stosowałem. Jeden rolnik ,sasiad w miedze'' ma 520ha i ten rok jechał cały czas na srodkach z bialorusi... ale znam tez rolnika co ma 660ha i sprobował buraki pryskac i rzepak bialoruskimi srodkami to ani burakow nie zebrał ani rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walek    0

No to powyższym postem odpowiedziałeś na wszelkie pytania dotyczące stosowania środków ze wschodu.

Sam też stosowałem kilka preparatów ze wschodu w kukurydzy - ale kupionych z pewnego źródła i działały. Ale gdybym nie był pewien źródła to nigdy bym tego nie zastosował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Z srodkami chemicznymi z Ukrainy nei mialem do czynienia ale mieszkam 30km od granicy bialoruskiej i Ci co rope woza proponuja nam chemie...ceny są kolosalnie mniejsze. Od 0,5 ceny do 3/4 ceny srodkow kupowanych w polsce. Co do jakosci nie wiem bo nigdy ich nie stosowałem. Jeden rolnik ,sasiad w miedze'' ma 520ha i ten rok jechał cały czas na srodkach z bialorusi... ale znam tez rolnika co ma 660ha i sprobował buraki pryskac i rzepak bialoruskimi srodkami to ani burakow nie zebrał ani rzepaku

No niewiem, choć domyslam się o kim piszesz to niewiem czy aż tak zle było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przypominasz sobie zeszłoroczny rzepak pana B. z parcewa? całe 60ha poszło sie je.... albo rok 200x kiedy to jescze urzedował w Juchnowcu tylko. Cała plantację buraków spaliło...

 

@Walek, ja na swoim polu rewelacji ze wschodu bym nie stosowal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Hubert,ty chyba nie w temacie, z panem B to nie środek zaszkodził tylko ludzie.Opryskiwacz nie umyli i tyle.Oczywiście odpowiedzialny za te 40ha rzepaku od razu poleciał.Ale jak to pan B mówił o'dziwo jeszcze coś nakosili ;) Rzepak był koszony na 3 raty.Pierwszy opryskiwacz przypalił najmocniej,[p drugim napełnieniu mniej a po 3 najmniej.Rzepaki te kosili po żniwach, co do buraków na Juchnowcu to ja nie w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek10    4

Z srodkami chemicznymi z Ukrainy nei mialem do czynienia ale mieszkam 30km od granicy bialoruskiej i Ci co rope woza proponuja nam chemie...ceny są kolosalnie mniejsze. Od 0,5 ceny do 3/4 ceny srodkow kupowanych w polsce. Co do jakosci nie wiem bo nigdy ich nie stosowałem. Jeden rolnik ,sasiad w miedze'' ma 520ha i ten rok jechał cały czas na srodkach z bialorusi... ale znam tez rolnika co ma 660ha i sprobował buraki pryskac i rzepak bialoruskimi srodkami to ani burakow nie zebrał ani rzepaku

Po ile sprzedają u Ciebie ropę, kupujesz od nich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Farmer@ a to ja mam zupełnie inne info ;) przyjezdzali do nas dosuszacz rzepak tym Commanderem i jak jezdzilem z operatorem pokazywałem pola to on mi mowil ze to od chemi z bialorusi...

Piotr@ tak kupuje od nich ropa, mam kilku co przywożą na okrągło. Głównie idzie do starszych ciagników i JCB. 3,2zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Hubert, nie jestes na vacie ze rope po takiej cenie kupujesz? ja ostatnio bralem 2 tys l z dostawa z shella za 4,04 butto.

 

Co do środków ochrony ciekawa opcję znalazłem w chinach, szczególnie jesli chodzi o atrazynę 5l kosztuje 32zł przy zakupie 1000l


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jestem na Vacie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

 

Co do środków ochrony ciekawa opcję znalazłem w chinach, szczególnie jesli chodzi o atrazynę 5l kosztuje 32zł przy zakupie 1000l

 

 

 

ciekawa opcja, będziesz próbował ją sprowadzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Atrazyna jest zakazana w stosowaniu.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Ręki sobie nie dam uciąć, ale z tego co wiem to jest zakaz rozprowadzania atrazyny i handlu nią a nie zakaz stosowania - a to zasadnicza różnica :P.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

teoretycznie nie można tego stosować a jak jest w praktyce każdy wie

na prosowate to był najlepszy środek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobiasz51    0

Witam też jestem ostatnio zainteresowany ziemią na Ukrainie, ale nastąpiła zmiana tematu może byście wrócili do tematu konkretnie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

moze sam cos napisz, bo nie bardzo rozumiem do kogo i o co masz pretensje, skoro sam nic nie wnosisz do tematu.

 

przeczytales chociaz wszystkie posty tutaj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj