Gość Profil usunięty

Ukraina

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ukasz52    17

Mój prapradziadek miał majątek na ukrainie..(dzisiejszej...) udało mu sie przywieźć stamtąd na szczęście sporo głowe i herb...(i gołe dupsko)

bo "cywilizowani ludzie" "poprosili" go by wyjechał...zresztą kto wie jak tam było... byłem dwa lata temu we lwowie... ogólnie miasto zostało w stanie jak zostawili je polacy.. dostałem paszportem w twarz od miłej starej suki na granicy (coś o lachach mamrała, pewnie chciała...:blink:, piękny kraj tylko ci ludzie.. ogólni bida i syf łapówa na każdym kroku, pracowałem z Ukraincami w anglii za 20 funtów własną siostre ci oddadzą.. tępy chciwy i chamski naród może uogólniam albo spotkałem kilkadziesiąt złych ukrainców, widać miałem pecha..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Po pierwsze to po ile jest teraz funt

Po drugie siostra to ile ma lat? Bo Ukrainki są ładne

Po trzecie, co niektórzy twierdzą, że Polacy to kawał ch*** a reszta chama. Więc co się dziwisz

Po czwarte jak jemu się uda to pół AF ruszy na wschód. Hubert ty bierz od razu ile możesz bo jak my wpadniemy to nie ma przebacz :blink:


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Łukasz najpierw wole chlodnym okiem ogladac rozwijajaca sie na Ukrainie sytuacje. Mam czas i narazie wole z tym zwlekać :blink: to tak jak wczesniej pisalem sa tylko takie plany, zeby nie napisać marzenia. Nie zmienia to jednak faktu, że nadal chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukasz52    17

Ładne? d*pa jak kredens cyc po pępek? maślane oczy?

"Po drugie siostra to ile ma lat? Bo Ukrainki są ładne"

nie podejrzewam abyś mnie chciał obrazić.. ale składnia dziwnie Ci wyszła.. może nie potrafisz czytać ze zrozumieniem...

chyba cie dziób nie swędzi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
Napisano (edytowany)

Na Ukrainę jeżdżę tylko na Rajd Karpat i do sądu jak wpadamy na Ukrainę to są tam ładne panny, jak to słowianki.

Co do siostry to chodziło mi o siorkę tego kolesia, ale widać nie potrafisz czytać ze zrozumieniem tylko szczekać, Ja nie obrażam użytkowników na forum.

Edit ort

Edytowano przez Lukasz1987

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Zawsze się mówi że polski też są ładne. A czy Przypadkiem w Polsce nie będzie dużo ziemi do wzięcia. Bo rząd coś tam wam kombinuje że jak ktoś ma dochód pow 2000zł brutto i >15ha to będzie płacił ZUS co miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukasz52    17

racja bagno można znaleźć wszędzie..

Sory ale tak dziwnie wyszło..

Są tam też ładne dziewczyny ale ten kraj jest dziwny.. jak powiedział znajomy Ukrainiec" Ukraina i Rosja to matka i córka u nas nigdy nie będzie normalnie chyba ze w Rosji sie zmieni.."

Psl nie pozwoli by KRUS ukrucić mają tam zbyt wielu swoich aby im koryto urwać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Przesunęli to o rok więc w 2011 będą kombinować. No właśnie Ukraina z Rosją zawsze trzymali.

 

A tak swoją drogą to Polska kiedyś miała te dobre ziemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

W sumie masz rację, Putin dzwonił ostatnio do Tuska, trzeba żeby się zgadali zrobili rozbiór Ukrainy pomiędzy RP i FR i po sprawię, jest dobra ziemia u nas w karu :huh: A tak na poważnie Dawid, teraz jak pozmieniali stawki w KRUSie do co niektórzy więksi rolnicy sami przeszli do ZUS bo przynajmniej jak zapłacą większą stawkę to mają większą emeryturę. Dla Mnie to jest chore emerytura w KRUS ta sama tylko stawki do zapłaty inne :blink: U Mnie w domu nikt KRUSu nie płaci wszyscy w ZUS. Dobra kończmy OT

Hubert takie pytanie do Ciebie, czy w ogóle rozglądałeś się już za jakimś kołchozem na Ukrainie czy to jeszcze odległe plany? Bo w sumie jak byś coś miał zamiar dzierżawić to chyba lepiej wziąć jakiś hodowlany, żeby chlewnie, tuczarnie bądź obory wykorzystać na składowanie zbóż przez pewien okres, zanim zbudujesz silosy zbożowe. Przynajmniej tak Mi się zdaje.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak rozgladalem sie. Tzn znajomi z Ukrainy pokazywali mi plac z wiata na maszyny, wiatę na nie wiem co-mozna tu zboze sypac. Plac jest razem do wydzierzawienia z tym 1000ha. Ale tak jak pisze, wole chłodnym okiem obserwować narazie, nazbierać troche kasy, poczekac aż sprzet bedzie na podworku, wtedy zaczne jezdzic i pytac o konkrety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Wiem że jest dobra też ziemia u nas w kraju ale w niektórych regionach. Hubert a ta ziemia gdzieś tu blisko pod naszą granicą czy tak jak pisałeś pod Lwowem czy gdzieś tam w okolicach

 

Ach ja teraz wyczaiłem dobry biznes ale wam nie powiem bo będzie OT. Zresztą Łukasz wiesz o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

To Ja zrobię OT, wiem ale nie powiem


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walek    0

To chyba na jakieś wyjątkowo stare trafiłeś - bo ja takie ukraińskie celniczki na granicy w Korczowej widziałem, że pół kolejki chciało do nich dobrowolnie iść na osobistą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Farmer poczytaj poprzednie posty tam wsyzsko jest napisane. Poza tym pisałem, już że odpuszczam Ukrainę.Może za kilka lat powróci u mnie w rodzinie ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NAMOOR    6

Niezbędne do przetrwania na Ukrainie:

 

1 - duży worek banknotów 5 dolarowych (USD), na łapówki, - bierze każdy kto ma mundur, od milicjanta po strażaka

2 - cysterna dobrej gorzały, trzeba chlać z każdym żeby cokolwiek załatwić,

3 - znajomość słówek typu "łapówka", "nie strzelaj", "nie kradnij"

4 - mapa z zaznaczonymi miejscami pracy skorumpowanych urzędników,

5 - konto w Szwajcarii, krajowe mogą zostać zamrożone,

6 - kilka psów obronnych + sztucer,

7 - swoja ekipa pracowników, miejscowi po pierwszej zaliczce najprawdopodobniej nie pojawią się w robocie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Następny który wierzy w stareotyp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NAMOOR    6

A tak się składa, że nie.

Moich kilku klientów ma oddziały na Ukrainie. Zazwyczaj Niemcy.

I to nie jest stereotyp.

 

Dobrze (normalnie) to tam będzie za ileś lat. Za ile ??? Kto to wie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Też mam wielu znajomych na Ukrainie i często tam bywałem. I uwierz mi...do końca tak tam nie jest jak to niektórzy straszą. Głównie przyczepiłbym się do zwrotu ,,nie strzelaj'' - gruba przesada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer120ha    2

Niezbędne do przetrwania na Ukrainie:

 

1 - duży worek banknotów 5 dolarowych (USD), na łapówki, - bierze każdy kto ma mundur, od milicjanta po strażaka

2 - cysterna dobrej gorzały, trzeba chlać z każdym żeby cokolwiek załatwić,

3 - znajomość słówek typu "łapówka", "nie strzelaj", "nie kradnij"

4 - mapa z zaznaczonymi miejscami pracy skorumpowanych urzędników,

5 - konto w Szwajcarii, krajowe mogą zostać zamrożone,

6 - kilka psów obronnych + sztucer,

7 - swoja ekipa pracowników, miejscowi po pierwszej zaliczce najprawdopodobniej nie pojawią się w robocie,

 

Niemcy o Nas Polakach myślą dokładnie tak samo ;[ a jakoś tak nie jest :lol:


Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dokładnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NAMOOR    6

Polska jest pod względem rozwoju daaaleko daaalej niż Ukraina.

 

Weź Polskę z okresu rozpadu poprzedniego systemu, najlepiej wybierz jakiś były PGR pomnóż to razy 20 i masz sytuację na Ukrainie.

Ale jeżeli masz inne doświadczenia to gratuluję.

Kupuj tam ziemię, inwestuj pieniądze, zatrudniaj ludzi.

 

Jeżeli masz zapas gotówki i możliwości jak np. Duda to pchaj się bez wahania. Poczytaj o tym w necie.

Ale uwierz mi, uzbrój się w nerwy i cierpliwość. No i nie zapomnij o 5 dolarówkach.

 

A co do Niemców w Polsce to spytaj czy było im lekko na początku. Trzeba było mieć tęgi zapas kasy, żeby rozpędzić interes. Mieszkam na północy Polski, tu są same byłe PGR'y. Znam temat w miarę dobrze.

 

Ale do odważnych świat należy. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

@NAMOOR jak jesteś z północy to mi powiedz kto tam z okolic Koszalina uciekł z gospodarowania z kilku tys ha. Zostawił nawet słomę na niektórych polach, jeśli wiesz. Bo tak akurat mnie zaciekawiło bo wspomniałeś o Niemcach w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@namur zanim udzielisz się w temacie najpierw go przeczytaj, najlepiej 2 razy, dopiero na koniec po dwukrotnym przemyśleniu pisz swoje mądrości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, nie ma się co dziwić że większość polaków opiera swoje relacje na stereotypach jeżeli całe życie siedzi z tyłkiem w jakiejś wiosce zabitej dechami, gospodaruje na 10ha i nie rusza się poza miedze swojego pola. I to mnie denerwuje bo ktoś nie wie czegoś na jakiś temat a mądruje się jak "Salamon". :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj