Gość Profil usunięty

Ukraina

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie wiem czemu przerwę mieli...nie pisze o tych szwabach z filmiku tylko ogolnie o niemcach majacych tam ziemie. Sporo miało przerwę po czym teraz wracaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle jest osób zainteresowanych tym tematem, ale może by ktoś przedstawił jak się kształtują ceny uprawy 1ha buraka cukrowego, qq na ziarno, rzepaku i pszenicy. Ciekaw jestem, czy produkcja rolna tam jest wogóle rentowna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tyle jest osób zainteresowanych tym tematem, ale może by ktoś przedstawił jak się kształtują ceny uprawy 1ha buraka cukrowego, qq na ziarno, rzepaku i pszenicy. Ciekaw jestem, czy produkcja rolna tam jest wogóle rentowna.

 

 

chyba na poczatku tematu pisałem o tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przewidywane ceny z uwzgledneiniem dolnej granicy cenowej:

rzepak 750zł/t

pszenica 350zł/t

kukurydza 300zł/t

 

Przewidywane plony z uwzglednieniem dolnej granicy plonowania:

rzepak 4t

pszenica 8t

kukurydza 10t

 

Przy tych cenach i plonowaniu, jak z grubsza obliczyłem to wyszło na czysto na pszenicy 130zł/t, na rzepaku 500zł/t, a na qq 150zł/t. Mogłem się pomylić, bo robiłem to na szybko. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobiasz51    0

te obliczenia to chyba trochę naciągnąłeś ale bobra . te ceny też nie są aktualne ale nie wiemy jakie są tam nakłady na ha uwzględniają wszystko związane z produkcją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No do tego jeszcze trzeba by doliczyć cenę amortyzacji maszyn, magazynów itp. . Jeśli to są ceny nieaktualne to niech ktoś poda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

obliczenia naciągnałem na dolną granicę. Nawozy są 3/4 ceny polskich. Nasiona, ŚOR czasami nawet 50% cen polskich. W dodatku jest sporo środków chemicznych które u nas zostały zabronione a były świetnymi niszczycielami chwastów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolego @HubertOjdana, ja twój pomysł poważam i również jestem zainteresowany gospodarowaniem na ukrainie. Tylko ta burokracja mnie przeraża;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mi już odeszła wena z tym pomysłem, choć zawsze jak jestem na polu, w ciagniku to czesto zastanawiam się nad tym :P

Może kiedyś zrealizuję to marzenie hehe,

Poki co wolę dopilnować z ojcem to co jest tutaj w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

heh nigdy nie wiadomo co życie przyniesie, może jednak da rade kiedyś z tymi obszarami B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xabi32    6

Hubert i co wyjezdrzas na ta ukraine.Myslalem i znazlazlem gospodarstwo 500ha ziemi ornej,200ha lak,100ha pastwisk.W sklad gospodarstwa wchodza maszyny,dom i obora oraz chlewnia.Zwierzeta to 200 krow ktore sa w cenie gospodarstwa.Mam pytanie czy moge sprzedac mleko polskiej mleczarni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242

Ja nie, bo nie śnię na jawie :D temat 2 lata nie spokonie spał a ty odgrzebujesz dla?? No właśnie po co??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242

No dobra, co zamierzasz jechać na ukrainę?? :D To co hubert pisał to była bujda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to ktoś już napisał: jedź na Ukrainę, bierz tysiące hektarów za darmo, niech Ci bez nawożenia pszenica daje 12 ton, tylko nie przywoź tego zboża do Polski, żeby nam tu ceny nie psuć.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xabi32    6

A jaka cena jest na ukrainie np:mleko,zboze,rzepak,mieso wolowe,prosieta,tuczniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj