PITERd

Internetowy sklep rolniczy

Polecane posty

PITERd    0

Witam serdecznie

jestem na etapie budowy internetowego sklepu rolniczego

 

posiadam juz od wielu lat sklep stacjonarny, ale w internecie dopiero startujemy.

Na obecna chwile sprzedajemy przez allegro oraz zamówienia telefoniczne.

Mam do Was pytanie na co zwracacie najwieksza uwage, czego byście oczekiwali od takiego rolniczego sklepu internetowego,

 

- cena - wolicie kupowac Tanio czy dać troche wiecej a miec konkretna rzecz?

- szybkiej dostawy? kurier czy poczta?

- sposoby płatności - czy wolicie na konto czy placic przy odbiorze

- profesjonalnej obslugi/ doradztwa przy zakupie? - w formie telefonicznej czy moze forum sklepowe?

- kategorie - jak podzielic na marki ciągnikow/maszyn czy jakos inaczej?

 

- co jeszcze chcielibyście kupic w takim sklepie - oprócz części zamiennych do maszyn/ciągnikow?? (oleje, narzędzia? co jeszcze???)

- czy kupujecie juz części przez internet? allegro czy inne sklepy internetowe?

 

czy macie jakies obawy przed zakupem czesci przez internet?

 

każda Wasza podpowiedz bedzie dla mnie bardzo istotna i wpłynie na proces tworzenia tego sklepu

miło bedzie uzyskać każdą dobrą rade, lub słowa krytyki by coś poprawić

Temat zatwierdzony przez Marcin974

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

jak mam awarię to potrzebuję części praktycznie w ciągu godziny czasem kilku godzin, jedną z najważniejszych rzeczy będzie możliwość szybkiego dostarczenia części.

Poza tym przydało by się zdjęcie do każdej części.

Dla mnie najważniejsza jest jakość i jak wiem że coś jest dobre to wolę wydać nawet 2 razy więcej.

Doradztwo przy zakupie głównie przez telefon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PITERd    0

staramy sie robic po kilka fotek na każdy wystawiany towar

 

mysle tez ze ciekawa funkcja było by szukanie produktu po nr katalogowym - to by pewnie bardzo ułatwiło sprawe

 

 

pytanie jeszcze

co jeszcze oprocz czesci rolniczych chcielibyscie kupic w takim sklepie

może narzędzia?, jakies ubrania bhp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885
1)cena - wolicie kupowac Tanio czy dać troche wiecej a miec konkretna rzecz?

2)szybkiej dostawy? kurier czy poczta?

3)sposoby płatności - czy wolicie na konto czy placic przy odbiorze

4)profesjonalnej obslugi/ doradztwa przy zakupie? - w formie telefonicznej czy moze forum sklepowe?

5)kategorie - jak podzielic na marki ciągnikow/maszyn czy jakos inaczej?

 

6)co jeszcze chcielibyście kupic w takim sklepie - oprócz części zamiennych do maszyn/ciągnikow?? 7)czy kupujecie juz części przez internet? allegro czy inne sklepy internetowe?

 

1)Tutaj obstawiam remis. Wiadomo, że za lepszą jakośc trzeba dopłacic, ale nie każdego może byc w danym momencie stac, żeby dołożyc te 50 czy 60zł więcej.

2)Zdecydowanie kurier

3)Przy odbiorze

4)Telefoniczne w nagłych przypadkach, np. żniwa jak najbardziej.

5)Myślę, że podział na marki maszyn będzie najlepszy

6)Nie wiem, może jakieś katalogi?

7)Jeśli chodzi o mnie to przez internet kupiłem katalog do kombajnu

 

Pomysł ciekawy. Myślę, że wypali jeśli będziesz sprzedawał części do zagranicznych maszyn, bo do ursusa czy bizona nikt nie będzie czekał, wsiada w samochód, gna do najbliższej składnicy i kupuje to co trzeba. Życzę powodzenia :)


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

Witam serdecznie

jestem na etapie budowy internetowego sklepu rolniczego

 

posiadam juz od wielu lat sklep stacjonarny, ale w internecie dopiero startujemy.

Na obecna chwile sprzedajemy przez allegro oraz zamówienia telefoniczne.

Mam do Was pytanie na co zwracacie najwieksza uwage, czego byście oczekiwali od takiego rolniczego sklepu internetowego,

 

- cena - wolicie kupowac Tanio czy dać troche wiecej a miec konkretna rzecz?

- szybkiej dostawy? kurier czy poczta?

- sposoby płatności - czy wolicie na konto czy placic przy odbiorze

- profesjonalnej obslugi/ doradztwa przy zakupie? - w formie telefonicznej czy moze forum sklepowe?

- kategorie - jak podzielic na marki ciągnikow/maszyn czy jakos inaczej?

 

- co jeszcze chcielibyście kupic w takim sklepie - oprócz części zamiennych do maszyn/ciągnikow?? (oleje, narzędzia? co jeszcze???)

- czy kupujecie juz części przez internet? allegro czy inne sklepy internetowe?

 

czy macie jakies obawy przed zakupem czesci przez internet?

 

każda Wasza podpowiedz bedzie dla mnie bardzo istotna i wpłynie na proces tworzenia tego sklepu

miło bedzie uzyskać każdą dobrą rade, lub słowa krytyki by coś poprawić

 

- jak najlepsza za oryginałyn najlepiej żeby oryginały były tańsze niż u dealera danej marki, jak nie oryginał to towar jak najlepszej jakości w nie przesadzonej cenie oczywiście

-jak najszybszej dostawy, przy większych zamówieniach nawet własny transport(w ramach mozliwości oczywiście)

-przdpłata nie wchodzi w grę, co najwyżej dla nowych klijentów jakaś zaliczka, a tak to płatne przy odbiorze a najlepiej faktura przelewowa

-doradztwo jak najbardzie każda dobra rada się przyda, forma elektroniczna, telefoniczna, jakakolwiek aby było szybko i dobrze, a przedewszystkim kontakt kontakt i jeszcze raz jak najlepszy kontakt

-podział na marki----> modele(serie) jak najlepszy, wyszukiwarka po numerach katalogowych

-jak dla mnie przydatną rzeczą byłoby zamieszczenie katalogów części albo chociąż linki do katalogów udostępnianych przez producentów

 

-poza częściami to napewno materiały eksploatacyjne typu oleje, filtry itp, oraz jak najszerszy asortyment części, bo czasem byle drobiazgu ciężko znaleźć

-tak kupujemy części przez internet, sporo z allegro ale nie tylko

-obaw nie mam jeżeli jest płatność przy odbiorze albo faktóra przelewowa, bądz sprawdzony sklep sprzedawca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PITERd    0

cięzko bedzie z faktura przelewowa dla nowego klienta

ale wysłanie przedmiotu przez płatnośc za pobraniem czyli do rąk kuriera to nie problem.

 

mam podpisana umowe z hurtowniamy zagranicznymi wiec mysle ze bede mogl zaopatrzyc Was rowniez w czesci do zagranicznych maszyn i ciągników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

powiem że głównie do zagranicznych marek bo do ursusa czy zetora to można prawie wszystko dostać na miejscu w najbliższej skałdnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

ale musiałbyś mieć taniej jak u nich, bo od nich tez zamawialiśmy części,poza zetorem jest też w kaliszu firma zajująca się częściami do zetorów nazwy nie będę wymieniał, więc aby być konkuręcyjnym z nimi musiałbyś mieć oryginały tańsze jak u nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Niekoniecznie np jak zamawiałem pompę wodna do zetora to czekałem 5 dni a jeśli kolega załatwiłby to w dwa dni to byłby plus. A podejrzewam że jeśli kolega brałby dużo części to dostałby spory rabat a sprzedawał po tej samej cenie co w zetorze jeszcze by zarobił.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
- cena - wolicie kupowac Tanio czy dać troche wiecej a miec konkretna rzecz?
konkretnie opisaną wraz z producentem (np zestaw naprawczy firmy mahle, PDC Zetor itp a nie "czeskie zestawy naprawcze" co sugeruje że są zetoroskie a w rzeczywistości nie są).

Ogólnie powienien być dostępny towar tani i opisany jako tani jak i droższy ale w cenie nie wyższej niż w lokalnej agromie. Musi być wybór. Tak np mam w GRENE - chłopaki mówią że mają tanie zestawy naprawcze, mają mhale, zetor PDC i to od ręki a wszystko inne na zamówienie (3 producentów do samego ciągnika U1014 mają od ręki).

 

- szybkiej dostawy? kurier czy poczta?
Możliwość wyboru kuriera - ups,dpd działa u mnie ładnie ale inni kurierzy to szkoda gadać. Firma wysyłkowa z jedną firmą kurierską to porażka.

 

- sposoby płatności - czy wolicie na konto czy placic przy odbiorze
odkąd firmy internetowe przy płatności przelewem się ociągają z wysyłką to zawsze wybieram płatność przy odbiorze - jakoś towar jest w max 72 godziny gdzie po zapłaceniu przelewem towar był po 5-7 dniach (a przelew z banku idzie max 24h).

Oczywiście koszt kuriera czy p.polskiej uwzględniony na fakturze VAT i jedna faktura VAT za towar i przesyłkę.

 

- co jeszcze chcielibyście kupic w takim sklepie - oprócz części zamiennych do maszyn/ciągnikow?? (oleje, narzędzia? co jeszcze???)
Oleje? Nie będzie konkurencyjnej ceny jeżeli są to oryginalne oleje bo dojdzie przesyłka i lipa.

Narzędzia? Markowe agregaty rozruchowe, spawarki itp owszem ale klucze wolę obejrzec osobiście zanim kupię.

 

- czy kupujecie juz części przez internet? allegro czy inne sklepy internetowe?
Tak, allegro i inne sklepy internetowe ale też i firmy wysyłkowe.

 

czy macie jakies obawy przed zakupem czesci przez internet?
oszustów, nieterminowości, sprzedaży towarów których nie ma na stanie ;)

 

Sytuacja sprzed kilku tygodni.

Szukam chłodnicy oleju silnikowego do Zetora 10145. Mają ją trzy firmy. Jedna za 360pln druga za 390 a trzecia za 449. Z pierwszej gość szczerze mówi że ma ale nie sprzeda bo odsyła bo są lipnie wykonane, drugi owszem że ma ale na drugi dzień dzwoni że nie sprzeda bo była ostatnia sztuka a okazało się że wróciła z reklamacji więc nie jest nowa. Kupiłem w trzeciej firmie, niestety jakość wykonania średnia (stal zamiast miedzi). Było mi pilnie potrzebne. 3 dni zmarnowałem na firmy wysyłkowe/sklepy internetowe. Najlepsze jest to że oprócz chłodnicy chciałem jeszcze czujnik poziomu paliwa, tłumik. Wszystko kupiłem lokalnie za prawie te same pieniądze (koszta wysyłki) bez czekania, straconego czasu i kasy na telefony, no i towar obejrzałem zanim kupiłem.

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

Z zakupami przez internet jest dobrze póki nie ma reklamacji albo jakość części odbiega od opisu wtedy zaczynają się schody no i strata czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

Co oznacza w tym sklepie opis:

 

ROZRUSZNIK MF3 MF-3 URSUS C-360-3P NIEMIECKI GRANIT

 

 

Co oznacza "niemiecki" ?

 

 

 

 

A co do reklamacji w sklepie internetowym to póki co wygrywa nadal mój faworyt.

Zgłaszam, ze mam uwagi do towaru - w ciągu 1 -2 dni podstawia sklep kuriera na swój koszt i póxniej odsyłaja nowy tez za darmo.


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
Co oznacza w tym sklepie opis:

ROZRUSZNIK MF3 MF-3 URSUS C-360-3P NIEMIECKI GRANIT

Co oznacza "niemiecki" ? ...

strzelam ale wg mnie to oznacza made in china/india/turcja czy inny tani kraj a sygnowany logiem GRANITu. Czyli Niemcy zamówili u "taniego" producenta towar ze swoim logiem i zapakowali już u siebie w pudełka (ewentualnie złożyli całośc do kupy) i sprzedają jako made in germany.

Często jest dopisek że ma certyfikat TUV. Zwykła taniocha która u jednych działa 3 lata u innych trzeba reklamować na gwarancji bo roku nie wytrzymuje. Bankowo nie wytrzyma tyle co oryginał.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PITERd    0

Rozrusznik sygnowany przez Granit, ale czy wyprodukowany dla nich w Francji, Niemczech czy Indiach tego nikt nie wie.

Ale przynajmniej firma Granit, rozpatruje swoje reklamacje, i w przypadku uznania odsyła nowy rozrusznik lub zwraca pieniądze za zakupiony.

Wiec podejscie do klienta mają wzorowe.

 

Dziś 99% produktów pochodzi z chin, indii, turcji, lub podzespoły a składane jest w Europie.

Takie już są prawa handlu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

Na 100% te rozruszniki są chińskie, albo coś około-chińskich.

 

Pisałem pracę na temat części zamiennych i stosowanie praktyki z informowaniem, że np rozrusznik czy inna część jest niemiecka to po prostu nieuczciwe zagrywki.

 

Cenię te sklepy internetowe, gdzie gra się w otwarte karty.

 

Tu za takie info jest minus.


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszg    0

Rozrusznik sygnowany przez Granit, ale czy wyprodukowany dla nich w Francji, Niemczech czy Indiach tego nikt nie wie.

Ale przynajmniej firma Granit, rozpatruje swoje reklamacje, i w przypadku uznania odsyła nowy rozrusznik lub zwraca pieniądze za zakupiony.

Wiec podejscie do klienta mają wzorowe.

 

Dziś 99% produktów pochodzi z chin, indii, turcji, lub podzespoły a składane jest w Europie.

Takie już są prawa handlu.

 

 

Podzielam opinię. W Chinach, Indiach, czy gdziekolwiek. Jak dla mnie to może być produkowane nawet w Pakistanie. Ważne, że firma, która to sprzedaje bieże za to odpowiedzialnośc i uznaje uzasadnione reklamcaje.....

 

A swoja drogą, JD,Case, NH, czy inne zagraniczne marki, to niby gdzie produkują niektóre podzespoły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj