strzymek

dopłaty 2009

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Cihu    151

wiadomo jakie stawki ONW do hektara w tym roku? A bezpośrednie moze ktos wie ile? w euro oczywiscie bo kurs bedzie znany dopiero jutro. Mam nadzieje ze euro nie spadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danex89    16

My dostaliśmy w piątek. Troche się zdziwiliśmy, że tak szybko. Stawka to 179 zł do hektara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin 80    8

My dostaliśmy w piątek. Troche się zdziwiliśmy, że tak szybko. Stawka to 179 zł do hektara.

ONW od 16 października ruszają z wypłatą a jednolite standardowo od 1 grudnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario509    0

to co więcej wychodzi niz w roku ubiegłym??

ciekawe kiedy beda wysylac decyzje rolnosrodowiskowe i podstawowe??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyD    3

Na stronie agencji można znaleźć taką informację:

Korzystny kurs wymiany euro na złotówki dla rolników którzy złożyli w 2009 r. wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich

 

Według kursu wymiany 4,2295 złotych za euro będą przeliczane stawki płatności bezpośrednich za 2009 r. Jest to znacznie wyższy kurs niż w roku ubiegłym, kiedy wynosił 3,3967 PLN/EUR i oznacza, że polscy rolnicy dostaną wyższe niż w ubiegłym roku dopłaty bezpośrednie. Kurs przeliczeniowy euro na złotówki dotyczący tych płatności, określa Europejski Bank Centralny na ostatni dzień roboczy września przed 1 października, w tym roku był to 30 września. Kursy przeliczeniowe z tego dnia publikowane są w Dzienniku Urzędowym UE i obowiązują we wszystkich państwach, których oficjalną walutą nie jest euro.

Wynikałoby z tego że dopłaty w tym roku będą całkiem spore :) nawozy tańsze, jeszcze jakby mleko poszło do góry to morda sama by się cieszyła :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

dziś w agrobiznesie mówili, że doplaty bezposrednie łacznie z uzupelniajacymi będą wynosić okolo 850zł do hektara. ale kwoty szybko mi mignely wiec teraz nie jestem w stanie dokladnie okreslic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

My dostaliśmy ostatnio decyzje ONW :) Słyszałem że dopłaty mają dopiero wypłacać od nowego roku, czy to prawda ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trevorfarm    0

Obszarówka ma wynieść około 866 zł, a na stronie ARIMR i w róznych artykułach piszą ,że chcą w grudniu wypłacić 70 %, a nawet w mocno optymistycznych wypowiedziach urzędników słychać że w grudniu dostaną prawie wszyscy(osobiście cienko to widzę, ale trzeba byc dobej myśli).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr6340    0

Gdzieś na stronie ministerstwa rolnictwa znalazłem jakie mają być dopłaty więc

JPO - 506,98 zł

Do uprawy roślin - 356,47 zł

Do TUZ - 502,62 zł

Tak jak u mnie to w tym roku weżnę o jakieś 42% większe dopłaty niż w tamtym roku

 

PS; Decyzja o ONW już mi przyszła teraz tylko czekać na kasę


Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

A słyszał ktoś z was o dopłatach na owies przeznaczony na opał? Znajomy mówił mi ze jeśli jest przeznaczony na opał to dają wyższe dopłaty.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja też decyzje o ONW dostałem teraz tylko czekać za resztą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    635

każdy chyba wyczekuje tych dopłat w tym roku :) ten kryzys :)


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

@oFsik, z tego co słyszałem to przeznaczyć trzeba na opał ziarno owsa razem ze słomą ,i w dodatku trzeba mieć jakieś umowy,coś podobnego jak przy wierzbie energetycznej(czy jakoś tam) o ile się nie mylę a jeżeli tak to niech to ktoś sprostuje


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Odwoływał sie ktoś od decyzji??

 

Była u mnie kontrola foto i mi zaniżyli powierzchnie o 37 arów :) :). Są wypisane działki na których są błędy i są to działki pod drzewami. Wiec wiadomo czemu na foto wyszło mniej. Tylko jak się od tego odwołać??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31

U mnie też pozmniejszali powierzchnie do dopłaty (w sumie 27 arów) i nie tylko tam gdzie są drzewa. Tak się zastanawiam jak to wymierzyli.

Ja tam z metrówka po polu nie będę biegał.

Powierzchnie podawałem z wypisów. W większości na działkach ewidencyjnej mam i pola i TUZ. Więc tam gdzie jest mniej pola powinno być więcej TUZ i odwrotnie. A spece z agencji tam gdzie jest mniej to zmniejszyli. Ale już jak działka większa niż zadeklarowana we wniosku to nie dołożą po kontroli.

 

Ja się nie odwołuje szkoda czasu kwota niewielka a i po odwołaniu to pieniądze by pewnie w czerwcu wypłacili.

Edytowano przez andrzej2110
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

co roku agencja miała zastrzeżenia do kawałka pola dokładnie nie pamiętam powierzchni i co roku trzeba był się stawić w tej sprawie na wyjaśnienia i ten kawałek co roku był wyjęty, jak w tym roku się go pominęło we wniosku t było wezwanie z agencji dlaczego nie ma go wpisanego bo dopłata na niego się należy i bądź tu mądry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

No właśnie. Skoro była kontrola to chyba powinny być wyniki wszystkich działek a nie tylko tam gdzie jest napisane więcej. Jedna działka ewidencyjna jest jedno działko rolno. z jednej strony las, z drugiej droga, z trzeciej rów a z czwartej miedza. Powierzchnia ewidencyjna 76 arów. Według ich pomiarów jest chyba 72. Działka jest cała uprawiana jeszcze trochę się droga pod orała i las.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

U mnie na 4 działkach pomniejszyli, a na jednej powiększyli.

Sprawa wygląda tak że są rolnicy którzy zadeklarowali np. 1 ha i była w czerwcu czy lipcu kontrola i zmierzyli 1 ha. miesiąc dwa temu dostali pismo, że na tej działce jest mniej niż 1 ha np. 0,99. Co prawda wielu takich nie ma, ale się zdarzają dużo więcej jest takich którzy dostali pisma że ich działki mają w rzeczywistości kilka czy kilkanaście arów mniej niż to jest w rzeczywistość.

z tego co się dowiedziałem to można o ile w biurze powiatowym jest dobra wola to wyprostować tak długo do buki nie wyślą decyzji o naliczeniu płatności do beneficjenta. Jednak rzadko to się udaje, zostaje wiec tylko odwołanie dopiero po otrzymaniu decyzji o płatnościach (jest na to 2 tygodnie), które zapewne skończy się w sądzie. 99% że rolnik wygra sprawę z powodu tego że agencja nie ma aktualnych ortofotomap a jak ma to z jednego dnia a co się działo wcześniej czy później to już wie tylko rolnik.

Jedno jest pewne agencja będzie musiała najpierw podać o jaki obszar na działce ewidencyjnej chodzi, dopiero wtedy rolnik będzie mógł się do tego odnieść i wytłumaczyć. W tłumaczeniu akurat każdy sobie poradzi w razie czego ktoś na AF pomoże.

Wiem że większość rolników chce mieć spokojne życie i podpiszą wszystko lub nie złożą odwołania byle by nie trzeba iść do sądu i mieć kolejny problem na głowie. Jednak moim zdaniem jakiś urzędas siedzi sobie za biurkiem i kroi po kawałeczku działki co by rolniki mniej pieniędzy dostał bo czymś trzeba załatać dziurę w budżecie. Gdyby jednak choć co 10 z nas się odwołał to zrobił by się w końcu z tym porządek bo kto będzie płacił koszty sadów za winy urzędników. Panowie do boju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj