doman57

Orkan

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
doman57    10

Witam Czy orkan bedzie dobrym rozwiazaniem do koszenia trawy tak co 2 dnia i dawania jej krowom na zielonke? Mozna tam odlaczyc te noze tnace trawe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nostradamus    0

nie ma mozliwości odłaczenia tych noży bo one ucinaja i rozdrabniaja mase zielona, a pozatym orkan to straszny śmieciuch lepiej kupiś przyczepe samozbierająca polska za pare groszy

Edytowano przez andrzej2110
cytowanie posta wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

ja zbieram zielnokę z wałków i kładę w pryzmę i zakiszam. ale wątpię by dobrze było takim czymś ciąć z pna, bo wałek trawy z ziemii poderwie, a ścianać z pnia będzie dosć nierówno i mala prędkośc robocza, na dużych nierównościach będzie katastrofa. poza tym współczuję manewrować takim zestawem-ciągnik+orkan+przyczepa-czyli ok 12m,( i cofnąć takim łamańcem to prawdziwa sztuka, a raczej łut czszęscia i nauka cierpliwości :) ) po jakiejś małej lączce-bo duże kawałki sądzę ze przeznaczasz na zbiór na zimowe zapasy.


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ciołem w tym roku orkanem pszenice na kiszonkę. Manewrowość zestawu taka sobie. Na allegro widziałem orkany po około 4 tys w dobrym stanie. Jakieś 6 km odemnie był za 4,5 prawie nowy. Ja kupiłem przyczepę samozbierającą za 5 tys z 35 nożami :)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek82    1

Zastanawia mnie czy taki ciągnik jak t-25 poradzi sobie w orkanie bo widziałem jak na sąsiedniej wsi gość takim zestawem kosi.Jaka jest wydajność przy użyciu takiego ciągnika ? kosił wysokie i gęste żyto około 70cm.

 

może trochę nie w temacie ale innego nie znalazłem. proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek116    3

władek jest za słaby do tego wynalazku. ja miałem orkana skosiłem nim 11ha żyta ursusem c 385 bez żadnej awarii nawet najmniejszej tylko podstawą było smarowanie łożysk. sprzedałem go i jeszcze zarobiłem na nim 600zł. jedynym mankamentem jest to że orkan idzie stosunkowo ciężko i brak hudraulicznej regulacji cięcia daje o sobie znać. brakowało mi też trochę sprzęgła kierunkowego ale dało się z tym żyć. obecnie mam sieczkarnie new holland która bierze 1,7m i ma czydrauliczną regulacje wysokości cięcia a układ ma taki jak obecnie produkowana junkkari tupla Sieczkarnia Kosiarka Zbieracz pokosu JUNKKARI Nowa (772785362) - Aukcje internetowe Allegro a dałem za nią 5tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomacha001    5

a nie lepiej kupić zachodni okran o wiele wydajniejszy i bardziej skrętny od polskiego i ma możliwość na zakrętach sterowanie rurą wyrzucająca kiszonkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati5457    1

według mnie powinienes kupić ten orkan ale material nie bendzie taki rozdrobniony jak po sieczkarni ... hmm manewrować tez bendzie ciezko ale nie az tak:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BAGHIS1    1

Interesuje mnie czy orkan produkcji Akpil to dobry sprzęt i czy da radę zbierać nim trawę przewiędnięto z pokosów i czy to prawda że po tym sprzęcie pozostaje straszny bałagan na łące (chodzi mi o słabo pozbieraną lub ściętą trawę) oraz jak rozdrobniony jest materiał po tym sprzęcie, bo planuję zrezygnować z belowania trawy na rzecz kiszenia w silosie, a taki orkan oferuje mi do sprzedania mieszkaniec niedalekiej wsi, ale nigdy nie widziałem jak on nim pracuje na łące,- jeśli ktoś wie coś na temat tego sprzętu to proszę o pomoc


assasasas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Jak z pokosów chcesz zbierać to kup samozbierającą z nożami. Koszt będzie podobny ale dożo wygodniejszy sprzęt.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolT25    41

Ja bym tu zaproponował ZAMETA ale to już wydatek ale orkan można odrazu zbierać nie trza przetrząsać tylko odrazu w pryzmę i będzie tez dobre dawanie krowom orkanem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emillo1212    16

Jak jeszcze nie miałem prasy zwijającej to trawę zbierałem orkanem i na pryzmę, nawet całkiem szybko to szło ale jednak prasą jest o wiele szybciej ;)


Deutz is Power!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BAGHIS1    1

posiadam prasę i zwijałem trawę w rolki ale jest to sprawa, moim zdaniem bardziej kosztowna niż pryzma, w sumie można by kisić zieloną trawę ale taka zwiędnięta jest lepsza, nie planuje przetrząsać pokosów tylko zbierać po kosiarce 2,1m ze spulchniaczem a i jeszcze jedno ktoś wspomniał o firmie ZAMET o co to za maszyna?

O przyczepie też myślałem ale jednak takim orkanem to można jeszcze zielonki prosto do spasania krowom ukosić, za jednym przejazdem a przyczepa sama nie ukosi , no chyba że taka z kosiarką ale to już spory wydatek


assasasas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin04    65

zamet jest to firma produkująca kosiarki połączone z przyczepami samozbierającymi- strona producenta


"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Z przodu ciągnika kosiarka a z tyłu przyczepa.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BAGHIS1    1

No to już rozumiem, wiem jak wygląda taka przyczepa z kosiarką tylko nie wiedziałem że są z firmy zamet u nas w okolicy jest taka ale mengele

Co do kosiarki z przodu ciągnika, to trzeba taką posiadać a do tego jeszcze tuz przedni i wom - obecnie nierealne nie posiadam ani kosiarki czołowej ani przedniego tuza przy ciągniku i wom


assasasas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rexaw    0

władek jest za słaby do tego wynalazku. ja miałem orkana skosiłem nim 11ha żyta ursusem c 385 bez żadnej awarii nawet najmniejszej tylko podstawą było smarowanie łożysk. sprzedałem go i jeszcze zarobiłem na nim 600zł. jedynym mankamentem jest to że orkan idzie stosunkowo ciężko i brak hudraulicznej regulacji cięcia daje o sobie znać. brakowało mi też trochę sprzęgła kierunkowego ale dało się z tym żyć. obecnie mam sieczkarnie new holland która bierze 1,7m i ma czydrauliczną regulacje wysokości cięcia a układ ma taki jak obecnie produkowana junkkari tupla Sieczkarnia Kosiarka Zbieracz pokosu JUNKKARI Nowa (772785362) - Aukcje internetowe Allegro a dałem za nią 5tys.

NIESTETY SIECZKARNI JUNKKARI TUPLA JUŻ NIE PRODUKUJA od roku :(

czy zna ktos producenta podobnych maszyn? używany rynek to maszyny taarup ,501 lub 502,dc1500 .new holand 339 oraz 342, elho 1700 i powyższa tupla 170 . poszukuje takiej maszyny jesli ktoś ma na sprzedanie to prosze o kontakt 603 821 492

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fidzi    6

jakie są opinie na temat tej przyczepy z kosiarka z tego zametu jest to dobry sprzęt co możecie o nim napisać ???

Czekam na wasze opinie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ci polecam tak robić
Z resztą do puki sam tak nie zrobisz to nie będziesz wiedział.
Ja zrobiłem z trawy kiszonkę ciołem orkanem byki jedzą aż im się uszy trzęsą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robson11    4

Witam podłacze się do tematu kojarzy ktoś jaka jest specyfikacja wałka wom (długość)do  Orkan 2a ?

Chciałbym tak owy kupić ponieważ brakuje mi go do pełnego zestawu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez escobar123
      Pole 2h. Klasa ziemi 5/6 tam gdzie 5(1h)  zimna ziemia duzo wody na wiosne nie idzie  wjechac z nawozami/siewami kiedys byla tam laka -  dalej 6(1h) uprawiane zyto i owies. Pytanie:
      1. posiac specjalna mieszanke traw na podmokle i dalej na piachy? cos z tego urosnie?
      2. powalczyc z ta woda jakis rowek wykopac i siac calosc zyto na kiszonke?

      Jak mysliscie czy znajdzie sie jakis rodzaj trawy co urosnie na szóstce? pozdrawiam
    • Przez Mateo7171
      Witam. Mam problem ze zgrabiarka dwukaruzelową Kuhn GA 7302. Przy włączeniu wałka słychać około trzy stukniecia w jednej karuzeli. Dzisiaj zablokowałem ramiona na siłę przekręciłem wałkiem to było czuć jak przepuszcza w środku. Szukam jakieś pomocy co to może być 

    • Przez SaMASZ
      NOWOŚĆ w świecie maszyn rolniczych!

      Przetrząsacz SaMASZ P10-1100T został stworzony z myślą o rolniku, w celu poprawienia jakości i usprawnienia jego pracy.  
      Wyróżniający się na rynku 11-metrowy przetrząsacz z innowacyjnymi mechanizmami regulacji kąta i wysokości pracy oraz pokonywania uwroci.  


      Nie można jednak przejść obojętnie wobec zalet nowego przetrząsacz firmy SaMASZ: 
      - Przykręcany dyszel sprawia, iż maszyna jest łatwo przyłączana do ciągnika. Po złożeniu przetrząsacza do pozycji transportowej, jego szerokość nie przekracza 3 m, a wysokość wynosi 2,7 m. 
       - Opatentowany mechanizm dźwigni pozwala na regulację intensywności rozrzutu przetrząsanej masy w zależności od potrzeby. 
      - Aż trzy pozycje robocze kół wirników, których przestawienie powoduje zmianę kąta roztrząsania zielonki, dopasowanego do warunków pracy. 
      - Jedenastometrową szerokość robocza przekłada się na wysoką jakość pracy i czystość paszy. Co ciekawe, nowa maszyna, pomimo tak dużej szerokości roboczej, ma rekordowy zakres
      kopiowania poprzecznego nierówności podłoża. 

      Zakres ten pozwala pracować skrajnemu wirnikowi o 82 cm niżej lub wyżej od wirników zamontowanych w środku maszyny. 
      - Dwustopniowy system pokonywania uwroci zapobiega wbijaniu się sprężystych palców wirników w darń i rozrzucaniu gleby, a to zapewnia czystość paszy. 
      - Aż 10 wytrzymałych wirników, z których każdy ma 6 ramion, które pozwalają pracować bez obawy pozostawienia na użytku zielonym kawałka metalu. 
      - Przeguby Cardana i sprzęgła kłowe zapewniają stałe i płynne przekazywanie napędu. Co ważne, przekładnie maszyny na smar płynny nie wymagają konserwacji i są hermetycznie zamknięte. 
      - Minimalne zapotrzebowanie na moc przetrząsacza ciągnionego SaMASZ P10-1100T sprawia, iż wystarczy ciągnik o mocy zaledwie od 50 KM. 
      - Szerokie dwa koła transportowe z oponami w rozmiarze 340/55-16 pozwalają na łagodne traktowanie darni i wykonywanie bezpiecznych przejazdów po drogach. 


    • Przez Farmer26
      Witam poszukuje katalog części zamiennych do przetrząsarki Niemeyer lub ziegler HR 675 dh. Potrzebuję tuleję przekładni centralnej. 
    • Przez rotofper
      Witam. Pytanie do użytkowników owijarek mchale 991BC gdzie i w jaki sposób macie zamontowany sterownik/dźwignie/rozdzielacze z linkami w nowszych ciągnikach z plastikami wewnątrz kabiny. Liczę na wasze podpowiedzi ze zdjęciami. Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj