domi68s

claas avero 240 vs fendt 5220e

Polecane posty

brzozak2    241

dobrze to znajdz mi odpowiednika challangera 654-670 w barwach laverdy.

nie wiem dlaczego claas kupil reanulta, ale wiem co w nim zmienil i jakie ma wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mreq    0

Laverda 255 REV - Challenger 645

 

Jakiś czas temu miałem przymiarkę do kupna Laverdy ale nie mogłem znaleźć przedstawicielstwa w Polsce. Teraz Kalchem ma Laverdy w ofercie bodajże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

" pierwsze ciągniki Claasy były tak samo awaryjne jak Renoult "

 

Co jak co ale nie piszę się ,, Renoult " lecz Renault. A tak nawiasem fajnie się dowiedzieć, że ciągnik który posiadam Renault 75.12 jest awaryjny. Od czerwca zrobiłem nim ponad 200 mth i jakoś żadnych większych remontów nie robiłem. Wszystko co to czyściłem chłodnice i lałem paliwo :) Ale co tam nie będę się sprzeczał, widocznie posiadasz taki ciągnik i ci się psuje jak tak piszesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

Kolego a co to jest 200 godzin? Gdybys zrobił nim minimum 2000 to dopiero byś mógł stwierdzic cokolwiek. Claasy nie tylko pierwsze były awaryjne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

1. Claas Arion 510. Klient kupił z ładowaczem. Pojechał z powrotem do fabryki z padniętym silnikiem. Dolewał 5 litrów oleju na 8 godzin pracy. Klient odprowadził, dopłacił i kupił 312 Vario. Nigdy nic z claasa. Ma 716 Vario i 312 i jest zadowolony i też myśli o kombajnie Fendt.

2. Awaryjna cała seria Axos, głównie silniki. Nawet u mnie na pokazie 320C dal d...y bo jak zjezdzał z pola to płynęło już za nim.

3. We wsystkich Celtisach i Axosach bez EHR drży podnośnik i to bardzo mocno i jak dotąd nie wymyślili nic na tą przypadłość.

4. Znajomy ma Aresa 816 było kilka awarii hydrauliki do tego wspomaganie. Ma 1000 godzin przebiegu i największą maszynę jako ciąga to 4 skibowy obrotowy KUHN i bierny 3 metrowy uprawowo siewny Kongskild. Do tego znajomy sam mówi że on nie ma tyle mocy co powinien.

5. Ares 657 ATZ ma takie 2óch klientów. Jeden mój bardzo dobry kolega ma własnie ten model. Zmieniano mu obudowę skrzyni biegów bo była jakaś akcja serwisowa, ale bardzo chwali ten ciągnik, ale drugiego kupił NH. U drugiego w tym samym modelu też układ wtryskowy. Pierwsze godziny pracy i ciągnik po 5 minutach gasł. Przyjechali aż sami Francuzi by zobaczyć co się dzieje. Co do ciągników Claas zbytnio poważania na naszym terenie nie mają... Praktycznie we wszystkich które pracują to były minimum jakies 2 poważne usterki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wybaczcie, że odbiegnę od tematu. Jak wypada seria Axion?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mreq    0

" pierwsze ciągniki Claasy były tak samo awaryjne jak Renoult "

 

Co jak co ale nie piszę się ,, Renoult " lecz Renault. A tak nawiasem fajnie się dowiedzieć, że ciągnik który posiadam Renault 75.12 jest awaryjny. Od czerwca zrobiłem nim ponad 200 mth i jakoś żadnych większych remontów nie robiłem. Wszystko co to czyściłem chłodnice i lałem paliwo :) Ale co tam nie będę się sprzeczał, widocznie posiadasz taki ciągnik i ci się psuje jak tak piszesz :)

 

A u mnie stoi właśnie renault "wtedy zrobiłem literówkę wybacz" i na to się zanosi że następnym miejscem jego pobytu będzie złomowisko bo jak mechanik go rozebrał i przedstawił cenę za części do skrzyni to właściciel zwątpił w sens naprawy i od roku już stoi na dworzu a jego licznik jedynie rejestruje zmiany pogody na podlasiu hihi:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matuch    1

Wracając do tematu,

dlaczego nie porównujecie Avero z Fendt'em 5180 E (5 klawiszy, ok. 180 KM) ?

Poza tym ciężko teraz porównywać modele, których jeszcze (w większości) na oczy nie widzieliśmy i ostatecznych cen nie znamy.


Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szeryff    0

Wracając do tematu,

dlaczego nie porównujecie Avero z Fendt'em 5180 E (5 klawiszy, ok. 180 KM) ?

Poza tym ciężko teraz porównywać modele, których jeszcze (w większości) na oczy nie widzieliśmy i ostatecznych cen nie znamy.

Czy napewno 92000,za 5250,bo mi powiedzieli 97000 za 5220.Kombajn 225km 5,4m heder.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

A u mnie stoi właśnie renault "wtedy zrobiłem literówkę wybacz" i na to się zanosi że następnym miejscem jego pobytu będzie złomowisko bo jak mechanik go rozebrał i przedstawił cenę za części do skrzyni to właściciel zwątpił w sens naprawy i od roku już stoi na dworzu a jego licznik jedynie rejestruje zmiany pogody na podlasiu hihi:) :)

 

Ile za niego cenisz, chętnie go kupię :) Jaki model i co w nim rozsypane ? Hmm, coś niekompletna twa wypowiedź, to twój renault, czy sąsiada z drugiego powiatu ?

 

"""Kolego a co to jest 200 godzin? Gdybys zrobił nim minimum 2000 to dopiero byś mógł stwierdzic cokolwiek. Claasy nie tylko pierwsze były awaryjne..."""

 

Kolego rogeryk@, no chyba mogę więcej powiedzieć, niż osoba, która coś tam słyszła, i jest święcie przekonana, że Renault jest awaryjne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

Kolego endrju... Po pierwsze nie było w mojej wypowiedzi nic na temat Renault. Po drugie to słyszałem a nie '' słyszłem''. A po trzecie to Renault którego Ty posiadasz to bardzo dużo się różnił od Claasów które są teraz w sprzedaży... Chociażby silnikiem. jak się nie myle to u Ciebie jest słynny MWM... Co do awarii to w mojej okolicy klient który usługowo kosi kulkurydzę ma taka Renie co stoi na pieńkach i robi za dawcę. Walnął mu tryb od rewersu. Zaśpiewali mu 5 tys więc już jej nie naprawiał, więc jeśli chcesz coś takiego kupić to moge dać Ci namiary. teraz chodzi u niego jeden jeleń i jedna renia do tego 10 Fendtów i MF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk    2

sorry że w temacie kombajnów ale co ciągników claas

ares 656 04r. 2400 mth, to samo co renault, trochę awarii było

 

chłodniczka oleju, olej się zmieszał z płynem chłodniczym, na szczęście nic się nie stało, wymieniona na gwarancji

jeden sworzeń zgubiony od podnośnika przez gó....ne zabezpieczenie :)

raz zaciął się rozrusznik, na razie działa

jeden czujnik, coś od rewersu

zapowietrzał się, wymieniony jeden wężyk przy filtrach

dwa wycieki, pocenie się z węża i z pod kapy od rewersu, na szczęście usunięte

ciekł zbiornik paliwa, pokleiłem, tylko dużo rozbierania :)

przód zbyt zbieżny, niestety zebrało trochę bieżnika :) , poprawione

teraz poleciało środkowe łożysko od wału napędowego na przód, na razie chodzi ale niestety zebrało już ze 2mm wału i trzeba będzie napawać :)

coś tez czasami hałasuje w przodku, albo w przedniej zwolnicy, nic dobrego to nie zwiastuje :)

korbanki mi wcisnęli hydraulikę 60 l zamiast 110 l którą chciałem :) :) :)

za słaby podnośnik kv ed 100 4+ z packomatem 2,5m nie da rady podnieść na maxa :)

 

trochę moim zdaniem tego za dużo na szczęście koszty na razie w rozsądnych rozmiarach, po prostu nie dopracowane jakościowo, zobaczymy co będzie dalej

 

nh tc 5070 który posiadam, po 550 ha, odpukać bezawaryjny,

następne chyba będzie coś ze stajni cnh,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

jak juz pisalem claas przejmujac renaulta pierwsze co zrobil to wprowadzil swoje systemy kontroli jakosci, to powoduje znaczny spadek awaryjnosci produktow (ciagnikow), tylko przy jednym "ale", do tego potrzeba troche czasu.

axion ma 1200 mth i na razie nawalil raz przedni podnosnik. poza tym byly korekty softu, wymiana blotnikow (kolor wyblakl), jakis przekaznik kierunkowskazow, mocowania przedniego obciaznika i weze hydrauliczne od przedniego TUZ, ale to wszystko nie na wskutek awarii, tylko zapobiegawczo.

takze moim zdaniem widac poprawe.

medion skosil ze 3000 ha i wymienilem w nim 2, czy 3 lozyska. nie bylo dluzszego przestoju na polu niz 2 godziny. w tym roku nie mialem w ogole zadnej awarii.

a ciagnik nh chociaz produkowany przez ta firme tyle lat po pol roku mial juz 3 male awarie, kuzyn tez kupil nh i rowniez ma problemy.

 

wybaczcie OT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

Kolego brzozak 2 to nie tak mało tych usterek... W naszym ''siwku'' na 3400 godzin wymieniliśmy pompke zasilającą za 250 PLN i uszczelniacz na kole pasowym. Lamborghini nie jest jakąś straszną marką ale tych awarii nie ma w nich wiele. Może też dlatego że i nie ma tyle mocy co piszą ale to inny temat... Co do komajnów to się jak najbardziej zgadzam - są najlepsze tak jak i reszta maszyn bo mamy kosiarke przyczepę przetrząsacz ale do ciągników nie mam przekonania i mam nie miłe doświadczenia. Nawet na pokazie u rolnika 2 razy w ciągu 1 dnia walnęła pompa wtryskowa i ukręciła się końcówka WOM gdy mieszał 12 metrowym paszowozem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

umiesz czytac ze zrozumieniem?? jedna awaria to wg mnie nie duzo i zycze sobie by awaryjnosc pozostala na tym poziomie :):)

za to w boskim MF znow skrzynia siadla...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TymonMasa    0

sory ze sie wtrace ale z tego co widzialem obecnie korbanki maja faja oferte promocyjna na fendt 5220e i tego 5180e odpowiednio 90tys euro netto i 85 euro netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domi68s    0

a z tych który byście wybrali john deere W540 czy fendt 5250L

jd jest o ok 40 tys droższy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
menos    7

Witam mam problem z wyborem kombajnu interesuje mnie

fendt 5180 390 tys

avero 160 390tys

NH tc 5060 350 tys

Który byście wybrali najbardziej podoba mi się fendt posiada mało elektroniki i ma największą wydajność za NH przemawia cena a za claasem sam nie wiem czy może on dorównać tym kombajnom 4 wytrząsaczami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj