domi68s

claas avero 240 vs fendt 5220e

Polecane posty

Rogeryk    0

Trudnow powiedzieć... Tu masz APS ale tylko 4 wytrząsacze i co z tego że wymłóci. W Fendtcie masz 5 wytrząsaczy ale bez APS. Trudny wybór przed Tobą....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja na Twoim miejscu celował bym w Tucano 450 z oferty Claasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Ja bym wybrał na twoim miejscu pięcio klawiszowca, co z tego że Avero wymłuci jak nie zdąży tej masy wyszyścić.

Jak te kombajny prezentują się cenowo?


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

tez powtorze co koledzy mowia, jak chcesz kupic kombajn to przynajmniej 5 klawiszy i 2 bebny. zorientuj sie wsrod wszystkich producentow i popros o oferty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kup ciut większy, niż ciut mniejszy, bo zawsze to spokojniejsza głowa w żniwa. :) Masz, jakiś określony budżet na ten kombajn, czy kupujesz to co wybierzesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domi68s    0

cen jeszcze nie znam dopiero na początku pażdziernika ma korbanek przyjechać :)

nie moge przekróczyć 400 netto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Na pewno MF 7244 będzie tańszy od takiego samego Fendta, a jakością to się chyba nie będą różniły, bo ta sama fabryka i ci sami ludzie je robią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

myslisz, ze bedzie tanszy?? chyba ci z agco nie sa az takimi hipokrytami.

 

jesli by mnie budzet cisnal to patrzac z dzisiejszego punktu widzenia, wzialbym nawet tc 5 klawiszowy, chociaz wcale mi sie ten kombajn nie podoba, ale ma najlepszy stosunek cena/wyposazenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Masz racje Krzysiek stylistycznie nie porywa, ale jest tańszy, od JD1450 oferującego słabszy system omłotowy. Jak już jesteśmy przy NH to CSX7040 jest akurat na taki areał. :) Cena będzie bardzo konkurencyjna w odniesieniu do odpowiedników pozostałych firm. Jeżeli autor ma zamknąć budżet w 40kołach, to nawet może pokusić się o większy model CSX'a. @brzozak2 co jak co, ale w cenach kombajnów to jesteś z tego co się orientuje obcykany, bo również interesuje Cię kombajn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

Dobrze by było gdybys się w 400 brutto wyrobił a przy dobrym kursie Euro może się uda co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Rogeryk może podasz jakieś przykładowe ceny kombajnów Fendt i MF w rozmiarze CSX7040, Tucano 450 itp.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mreq    0

Kombajn Fendt to dawny MF podobnie jak Challenger to nic innego jak Laverda w żółtych kolorach ( podobno bardzo solidne kombajny-mówie o Laverdach) A kombajn Fendta powstał w odpowiedzi na wybryk Claasa z ciągnikami- przecież to dawne ciągniki Renoult :) I tak dwie firmy próbują zdobyć klienta- szkoda że konkurencja koncernów nie przekłada się na niższą cenę maszyn;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@mreq moim zdaniem mylisz fakty i to znacznie, ale niech tam bedzie. produkty mf i spolki to nie w 100% to samo co laverda, caly czas to dwa inne koncerny, tzn teraz juz tez do konca nie wiadomo.

claas kupil renowke, a to calkiem co innego, obecnie te ciagniki nie maja juz za wiele wspolnego z renaultem, pozostaly tylko rzeczy, ktore sa na tyle malo istotne iz nie oplaca sie ich zmieniac.

claas pierwsze co zrobil po przejeciu firmy to wprowadzil nowe systemy kontroli jakosci, ja troche liznalem ta nauke i wiem jak wazne to jest przy produkcji seryjnej. to procentuje zawsze tylko potrzeba odpowiednia ilosc czasu by czerpac korzysci.

Masz racje Krzysiek stylistycznie nie porywa

mi nie chodzilo o stylistyke, nie podobaja mi sie niektore rozwiazania.

 

rozmawiajac o kombajnach w ogole wypadaloby poznac wreszcie oferte na kombajny AGCO, korbanki sprzedali juz jakiegos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
mi nie chodzilo o stylistyke, nie podobaja mi sie niektore rozwiazania

 

Co dokładnie Ci się w nich nie podoba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

a np. ulozyskowanie wytrzasaczy, rozwiazania w niektorych bebechach, ale przez forum nie da rady tego wskazac, z reszta nawet nie pamietam, takie tam drobnostki mi sie rzucily przy ogledzinach. nie pamietam tez dokladnie czy sa w nich dostepne tzw. krokodyle (mam nadzieje, ze myslimy o tym samym, bo generalnie nie lubie takich swojskich nazw, uzywanych gesto przez starsze pokolenie), czyli elementow ktore powoduja lepsza sprawnosc w wytrzasaniu ziaren ze slomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Krokodyle? Możesz określić na jakich elementach są?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Wczoraj rozmawiałem z chłopakiem z lubelskiego korbanka i powiedział,że jeszcze żadnego kombajnu Fendt i MF nie sprzedali, bo przedstawiciele handlowi mają dopiero na dniach jechać na szkolenia i nie są do tego przygotowani, ale zainteresowanie i to takie konkretne zakupem niby było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dobrze, że Fendt i MF mają prestiż, jako marki ciągników, bo inaczej ciężko byłoby wypchnąć na rynek nowe kombajny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

Krokodyle? Możesz określić na jakich elementach są?

na wytrzasaczach, jak sprawdze w instrukcji w claasie jak to sie poprawnie nazywa to napisze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Z tego co kajarze to to się nazywa "aktywny wytrząsacz"


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W Jd to wiem, że to się nazywa Power Separator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mreq    0

@mreq moim zdaniem mylisz fakty i to znacznie, ale niech tam bedzie. produkty mf i spolki to nie w 100% to samo co laverda, caly czas to dwa inne koncerny, tzn teraz juz tez do konca nie wiadomo.

claas kupil renowke, a to calkiem co innego, obecnie te ciagniki nie maja juz za wiele wspolnego z renaultem, pozostaly tylko rzeczy, ktore sa na tyle malo istotne iz nie oplaca sie ich zmieniac.

claas pierwsze co zrobil po przejeciu firmy to wprowadzil nowe systemy kontroli jakosci, ja troche liznalem ta nauke i wiem jak wazne to jest przy produkcji seryjnej. to procentuje zawsze tylko potrzeba odpowiednia ilosc czasu by czerpac korzysci.

 

mi nie chodzilo o stylistyke, nie podobaja mi sie niektore rozwiazania.

 

rozmawiajac o kombajnach w ogole wypadaloby poznac wreszcie oferte na kombajny AGCO, korbanki sprzedali juz jakiegos?

 

To nie jest jakaś moja opinia wyssana z palca tylko poza porównaniem specyfikacji bazuję na wypowiedziach dealerów i kolegów którzy pracowali w serwisie korbanka. Challenger i Laverda to jest to samo jak odwiedzam dealera Challengera to zawsze pytam jak się sprawują u ludzi "te żółte Laverdy" :)On nawet nie zaprzecza bo oboje wiemy ze to prawda:P . Fendt nie szedł w kombajny wzorował się na MF-ie a pierwsze ciągniki Claasy były tak samo awaryjne jak Renoult. Dopiero te nowe serie claasa "podobno" są poprawione. Może nie do końca mnie zrozumiałeś:) Chciałem sprostować mój post:) @brzozak - claas kupił renówkę bo nie miał koncepcji na ciągnik, a zawsze lepiej bazować na czymś jak na niczym:) Dobre posunięcie firmy i tyle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj