Eryko

Jaki Agregat upr-siewny do MTZ 82?

Polecane posty

Eryko    35

Witam.Szukam Agregatu uprawowo-siewnego do MTZ.Pod Siewnik Poznaniak 2,7m.W gre wchodzi agragat bierny 2,7m.Ziemia IV,V klasa. Rozejrzałem sie za Agro-Masz-em, na agroshow widziałem Rolmako 2,7m ale z wałem packera w nawet dobrej cenie 9200zł.Jakie jeszcze polecacie?oczywiscie w przyzwoitej cenie:)I Jaki wał będzie najlepszy na moje ziemie?Agro-masz ma do wyboru wał rurowy 300 zł,wał packera 1000 zł i jeszcze gumowy 2800zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin 80    8

cześć.

ja do td80d używam Agro-Maszu z packerem 2,7m + poznaniak, i moja uwaga jaką zauważyłem to na 5 klasie gleby jest zbyt mała średnica wału i lubi się zapychać no ale na szczęście tylko 2 ha takiej mam :) poza tym sprzęt godny polecaenia za te pieniądze robi świetną robotę

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przy moim agregat 3m Od prywatnego przedsiębiorcy z okolic Śmigla. Nie narzekam na niego, oczywiście jest z hydropakiem. Dałem za niego 7500zł 2 lata temu. Założyłem do niego naszego poznaniaka 2,7 tyle że go trochę przerobiłem na 3m Wystarczy po przesuwać rurki o 1 cm a te na brzegch trochę zmodyfikować i założyć do nich w zamian rurek wąż od odkurzacza...:) no i obrócić koła odwrotnie...:) Rusek idzie z tym zestawem jak burza....


>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Nie wiem czy Packer nie bedzie do MTZ za cięzki.Myśle że rurowy by wystarczył,ale czekam na dalsze rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Proste zeby z tego co widzialem nie wyrywaja pozni po plugu bo sie poprostu podczas jazdy przeginaja zdeka do tylu i bija po brylach, natomiast te w ksztalcei "S" są dobre na dobrze zaorane pola i wedlug mnie lepiej rozbryla glebe nizeli proste. Proste sa dobre na strasznie lekkie, bezbryłowe gleby wedlug mnie.

Ja tez planuje kupic agr upr-siewny i tez tak mysle nad agromaszem ale na obu walach strunowych raczej bede bral, jedyne co zrobie to obroce jeden z nich o 180', zeby byl odwrotnie ustawiony w sensie spiral. Ale ostatnio chodzi mi po glowie Agregat z nabudowanym siewnikiem CAMI 3m z POM BRODNICA, to jest super rozwiazanie.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Pacera do mtz'a oduść, Ares z tym wałem i siewnikiem poznaniak o wadze 660kg przodkiem aby ziemi dotyka, a mtz na wale lekkim walei z tym samym siewnikiem to samo co pronar z pacerem.

 

 

Miej jeszcze na uwadze podnosnik czy poradzi :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

U mnie jako takich brył nie ma duzych bo pług mi dobrze kruszy orke.ale wrazie czego wezme z gietymi.

No własnie wczoraj dopatrzyłem się tego z Brodnicy wygląda na dobra maszyne tylko jak to chodzi w pracy bo jeszcze na AF nikt tego chyba nie ma i nie wiem jeszcze jak to cenowo stoi.

@Marcin974- o podnośnik się nie martwie bo podnosi mi jak narazie bardzo dobrze.Agregat uprawowy 4m hydraulicznie rozkładany bez problemu podnosi.moge nawet nagrać film dla niedowiarków:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MTZ1    0

Ja ciągam MTZ 82 3m Famarol. Podnośnik podnosi dobrze gorzej z stabilnością, ja mam dodatkowe 200kg na przodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Mam standardowego MTZ 82 na próbę zaczepiłem 3m agregat (dość krótki i lekki włóka dwa rzędy łap wał rurowy)z pustym siewnikiem Amazone D8 450kg i d*pa podnieść podniesie ale z rozłożonym jeździć się nie da, a co będzie na polu z pełnym siewnikiem

Wał pakera jak się oblepi baaardzo ciężko się kręci i waży więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

Eryko@ wszystko ladnie pięknie , tylko ze MTZ nie wytrzyma takiego eksperymentu ;) jak juz to 2 wałki strunowe , 2 rzedy zębów , no i szer.2,7m :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Mam do wyboru:

AGRO-MIX Agregat uprawowo-siewny 2,7m (858676177) - Aukcje internetowe Allegro

 

lub

 

Agregat Uprawowo-Siewny 2,5 2,7 3,0 4,0m (861721402) - Aukcje internetowe Allegro

 

ten z agro-mixu wydaje mi się bardziej masywniejszy i chyba z grubszego profilu jest zrobiona rama do hydropaku.Jak Wy widzicie porównanie tych dwóch agregatów?

 

Aha i jeszcze taka sprawa ze ktoś mi kiedyś podawał nr. tel na przedstawiciela agro-masz-u od którego kupował agregat w bardzo dobrej cenie,nr sie gdzies zapodział a nie pamietam kto mi to pisał ,więc jak by mogła ta osoba się odezwac do mnie na forum albo pw.z Góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek84    30

Witam koledzy dołącze się do tematu otóż mam MF 690 i poznaniaka 2,7m i myślę nad agregatem uprawowo siewnym do tego zestawu. Jaki polecacie i czy mf da rade. Dodam że mf ma prawie 80KM i jest bez przodka i bez obciążników ile musiałbym go obciążyć. Tereny bez pagórków ziemia ok 4 klasy i 3ej pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Ja bym radził pozbyć się poznaniaka i kupić agregat aktywny rototiler z siewnikiem nabudowanym lub na hydropaku o szer 2,5m koszt ok 12000-15000zł i oszczędność czasu i paliwa za jednym przejazdem pole jest zasiane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Wyżej podałem linki do agregatów 2.7m 7500zł z wałem pacera.ze strunowym lub rurowym bedzie zapewne tanszy.To co podałes wygląda na jakąs samoróbke wiec co do jakosci nie masz zadnej pewności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek84    30

a na ziemie stosunkowo ciężko_średnie jaki będzie lepszy strunowy czy rurowy i jak oceniacie MF 690 da rade z takim zestawem prosze o porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj