Zaloguj się, aby obserwować  
wildbream

jak rozliczyć sprzedaż siana

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wildbream    0

czy ktoś ma może jakiś pomysł:

sytuacja jest taka, mam gospodarstwo ekologiczne, obecnie przez brak maszyn nie produkuję własnego siana, więc muszę siano kupować, oczywiście ekologiczne ale to nie problem bo niedaleko mnie facet ma 20ha ekologicznych (z certyfikatem) łąk na których robi tylko i wyłącznie siano, także mam go na wyłączność i chcę od niego to skupować, i teraz ja potrzebuje potwierdzenie zakupu -jakiś dokument nabycia żeby sobie do rejestru wprowadzić, ale on sprzedawca nie chce mi wystawiać żadnych rachunków ani faktur bo "będzie musiał podatki płacić, a po za tym to on nawet nie wie jak" (ciężka sprawa)

 

i teraz czy ktoś ma pomysł/doświadczenia jak to rozliczać, czy np dałoby radę to jakoś np umową kupna sprzedaży załatwić - na produkty rolne zwolniona od podatku chyba?

 

prawdopodobnie to jest taka sytuacja tylko w tym roku, bo w przyszłym szykuje się zakup maszyn to może rozwiąże sobie to wymianą usługi (koszenia i zwijania) za towar albo jeszcze inaczej


- NOBODY expects the Spanish Inquisition! Amongst our weaponry are such diverse elements as: fear, surprise, ruthless efficiency, an almost fanatical devotion to the Pope, and nice red uniforms
- Oh damn!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

na jakich zasadach rozliczasz VAT i czy ten gościu jest vatowcem czy nie.Przecież z gospodarstwa nie płaci się podatku dochodowego


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

dokładnie czy Ty albo ten rolnik od którego kupujesz siano jest VAT-owcem, bo jak nie to wystarczy na potwierdzenie zakupu zwykła umowa kupna sprzedaży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildbream    0

nie no ja ryczałt - jak sprzedaję np byczki to jako rolnik ryczałtowy

ale z nim to tam trochę jakieś problemy są bo on coś mnie chyba ściemnia bo normalnie powinien vat płacić - bierze faktury na paliwo i jak sprzęty kupuje, a chyba coś nie chce, wydaje mi się ze ma jakieś zaległości albo coś w tym stylu

no ale jak zwykła umowa kupna sprzedaży to by mi wystarczyło i tyle

no nic to już coś wiem, wielkie dzięki za rozjaśnienie


- NOBODY expects the Spanish Inquisition! Amongst our weaponry are such diverse elements as: fear, surprise, ruthless efficiency, an almost fanatical devotion to the Pope, and nice red uniforms
- Oh damn!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

na paliwo bierze bo akcyzę zwracają a jak sprzęt kupuje to sprzedawca(mam na myśli nowy sprzęt) ma obowiązek wystawienia faktury, oraz jest ona dowodem zakupu danego sprzętu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

a poza tym gość może korzysta z jakiegoś programu UE (np. gospodarstwo niskotowarowe) i faktura na sprzęt jest mu niezbędna aby wykazać na co przeznaczył kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

To że koleś bierze faktury VAT to tak jak koledzy napisali wcześniej.A skoro tobie wystarczy umowa kupna-sprzedaży a on się na to zgadza to problem masz rozwiązany.


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildbream    0

tzn tak ja mu w jego kasę zaglądać nie będę, on jeszcze dwa lata temu wystawiał faktury i za usługi i za siano jako firma

być może coś tam się zmieniło, że bierze faktury na sprzęt to raczej miałem na myśli sprzęt taki jak narzędzia ogrodowe, części do maszyn, sznurek do balotów... nie na wszystkie te rzeczy sprzedawca musi dać fakturę :) (także coś mi tu niepachnie ale to nie mój problem już), już nie mówiąc o opinii o tym człowieku w okolicy...

 

z resztą nie ważne mi umowa kupna sprzedaży problem rozwiązuję

bardzo dziękuję za odpowiedzi (temat do zamknięcia czy coś)


- NOBODY expects the Spanish Inquisition! Amongst our weaponry are such diverse elements as: fear, surprise, ruthless efficiency, an almost fanatical devotion to the Pope, and nice red uniforms
- Oh damn!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj