Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Peron

Do talerzówki wał pełny z kolcami czy rurowy?

Polecane posty

Peron    18

Witam

Mam dużą talerzówką na kołach, 28 talerzy, ciągam ją MF6180 i ojciec uparł się, żeby założyć z tyłu wał. On chce taki pełny z kolcami, jak są przy agregatach uprawowo siewnych, a ja z kolei mówie, że lepiej z rurek o dużej srednicy, bo lepiej będzie równał pole. Ziemie u mnie słabe, piaski. Ale mam tez pare ha piachu z kamieniami i sam nie wiem, co lepsze.

Proszę o pomoc.

pawel6485    234

Kolego ja proponuje pogodzic obie strony i załozyc 2 wały o takiej samej srednicy i wtedy napewno bedzie równo bo jeden wał rurowy moze nie wystarczyc.

szewera2    2

Wydaje mi sie, że wał rurowy będzie sie zapadał na piachu przez co nie będzie trzymał stałej głębokości pracy talerzówki.

Wiadomość z agroFakt.pl

pioter    44

od głębokości pracy talerzówki są koła podporowe.

@peron w którym miejscu Twoja talerzówka ma koła- na środku czy na końcu???

wał rurowy jest przeważnie połowę lżejszy od zębatego.do wyrównania powierzchni polecam zgrzebło.

Peron    18

Moja ma koła na środku. Co do kruszenia ziemi, to u mnie piasek jest więc się grudy nie robią. Orzemy na jare jesienią, siejemy poplon (dopłaty), wiosna po poplonie nie ma śladu i wjeżdzam talerzówką. Potem robię to agregatem i siew. Chciałbym zaraz po talerzówce siać, więc zastanawiamy się nad wałem.

pioter    44

jeżeli koła są w środku to polecam lekki wał rurowy (tym bardziej na lżejsze ziemie), przeważnie jest zaczepianych dyszel połączony jest z podwoziem na jakiej sprężynie lub resorze i za duża masa z tyłu powoduje przeważanie brony do tyłu...jeżeli chcesz siać po talerzówce to koniecznie musi być zgrzebło z palców sprężystych (od zgrabiarki lub przetrząsacza ) najlepiej przed wałem i drugie za wałem.

brona talerzowa w X czy w V???

masz jakies fotki???

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować