Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
klejnus

Wałki pionowe czy poziome

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Wałki
klejnus    0

Witam was. Jestem zielony w tym i w kilku innych rzeczach w rolnictwie wiec mam pytania. Jaki typ wałków jest lepszy pionowy czy poziomy i dlaczego? Czy dobrze rozumiem że posów hydrauliczny jest lepszy niz mechaniczny? I ile tonowy rozrzutnik na tandemie pasowałby do ciągnika 80konnego? Pozdrawiam

Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

MECHANIZATOR    156

1) posuw hydrauliczny rzeczywiscie jest lepszy ponieważ materiał (obornik kompost itp) przesuwa sie w stronę adaptera rozrzucającego równomiernie (cały czas ze stałą prędkoscią) a w przypadku posuwu mechanicznego materiał podawany jest nierównomiernie (porcjami) i stad jego niedoskonałość

2) jeśli zależy ci na bardzo dobrej równomierności rozrzutu to najlepszy w tym jest adapter poziomy - ale jest mało ekonomiczny bo rozrzuca na małą szerokość i ma przez to małą wydajność za to adapter pionowy ma większa szerokość roboczą przez co większą wydajność - jesli miał byś wybór i kase to najlepiej kupić rozrzutnik z dwoma bębnami pionowymi

3) co do ciągnika to podaj jaki to ma być ciagnik - moc ciężar itp

^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje

DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

klejnus    0

Fendt 308lsa. Obornik krowi lącznie z bykami i młodzieżą cos koło 60sztuk. Z tego co wyczytałem to wnioskuje że z 6t to będzie ok do niego na początku myślałem że z 8t spokojnie da rade pociągnąć ale czytałem tematy rożne i zwątpiłem. Myślałem nad fortchritt to88. Ale hmm najbardziej też by pasowało możliwość odpięcia adaptera by przystosować rozrzutnik na przyczepę do kiszonki ale tam chyba jest to na stałe zamocowane. Ogólnie to teściu planuje zakup wiec ja tylko szukam informacji i sie dowiaduje co i jak. Pozdrawiam

Ps sprzed miałby być używany

Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Wiadomość z agroFakt.pl

MECHANIZATOR    156

ale T088 mozna przerobić na objętościówkę i to nawet konkretnych rozmiarów tylko ze ten twój fendt miał by z nim ciężko

^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje

DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez KrychxU
      Witam forumowiczów, z powodu braku dużej ilości czasu nie zdążyłem przejrzeć całej zawartości forum odnośnie wzw. Rozrzutnika warfarmy. 
      Głównie chodzi mi o to by posiadacze określili ile mocy potrzeba by ten rozrzutnik nie stawiał oporu, mam zetora 7211 i myślę że w tych 6 tonach na suchym gruncie da radę, jaka jest wasza opinia na ten temat? 
      I jeszcze jedno, czy ten model Rozrzutnika z pionowymi wałkami jest godny uwagi? 
      Pozdrawiam serdecznie i czekam na komentarze. 
      Zdjęcie z internetu, nie mojego autorstwa 

• Przez Bocian6230
      Planuję zakupić nowy rozrzutnik o pojemności między 8 a 10 ton , ale 12 też wchodzi w grę, przypadł mi do gustu Fliegl ,model chyba asd80 , co o nim możecie powiedzieć ? Jakie są opinie? Ma ktoś taką maszynę? Polecacie na dyszlu sztywnym czy amortyzowanym? ,bo różnica w cenie to około 15 tysięcy , . A może polecacie jakieś inne maszyny typu Joskin, Pichon  ?
    • Przez Jarolek19
      remontujemy z tatem rozrzutnik obornika z firmy Czarna Białostocka
      mam do was pytanie ile mogą kosztować nowe listwy do taśmy która przesuwa zawarość do tyłu
      bo oreginalne listwy pogniły już od tej gnojówki i chcemy zakupić nowe a jak nie to czy dałoby sie dorobić z jakiegoś dobrego materjału takie listwy?????
      napiszcie co wiecie prosze was
    • Przez Bax
      Witam. Zastanawiam się nad zakupem nowego rozrzutnika ok. 12-16 tonowego. Jakie marki i modele polecacie?
    • Przez mandragora310
      Prosiłbym was forumowicze o zdjęcia całego układu przeniesienia napędu, wydaje mi się że u mnie brakuje paru elementów bo musiał ktoś spaprać wcześniej robotę. Dodam zdjęcie poglądowe, nie jest moje ale dotyczy dokładnie tego modelu

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.