przemal_1989

Dealerzy CLAAS

Polecane posty

Jasiupila    1

Co to tego że będą musieli się rozstać z DF to prawda. Ale co do tego że Deutz Fahr jest gorszy od claas się nie zgodzę. Mam DF i jest to świetny ciągnik. Chociaż ma tylko 3 miesiące to już wiem że nie zamieniłbym go na nic innego. Przekładnia bezstopniowa robi swoje. A claas takiej w swoich ciągnikach nie oferuje. Z resztą claas to przecież Renault a renault nie był taki świetny. Wujek ma i ma wiele awarii. Po drugie w claasach są silniki JD. A JD bardzo dużo pali. Swoją drogą to fajnie jest ten plan dealerów ułożony jak dla mnie. Jak nie jeden dealer to drugi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zauważcie, że duże firmy usługowe, które już handlowały maszynami, a często kroć w ich flotach znajdowały się okręty żniwne Claas podpisały umowy. Uważam, że takie firmy, jak Świerkot, czy Lehmann nie będą miały problemu z serwisem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

Jasiupila nie napisałem że Deutz-Fahr jest gorszy bo obecnie przy tak małej populacji ciągników Claas w Polsce nie można tego stwierdzić.

DF jest ok ale bez przesady masz 3 miesiące ciągnik i jesteś bezkrytycznym fanem ciągnika zrób nim 5000 godzin to wtedy możemy porozmawiać.

Akurat model jaki masz ze skrzynią bezstopniową jest jeszcze go mało w Polsce. Co do tego czy Claas taką ma czy nie to się nie będę mądrzył bo nie znam rozwiązania ani jednej ani drugiej więc co tutaj mówić która jest lepsza ale jak poznam to chętnie wejdę z Tobą w polemikę.

Obecnie wiele rozwiązań w ciągnikach Claas to już inne rozwiązania niż Renault. Czy był świetny czy nie tego nie wiem bo nowych w Polsce nie oferowano. Wujek ma i ma wiele awarii (model, rocznik, ilość mth jakie awarie????????)Fakt faktem że obecnie używek jest sporo, znam kilku klientów zarówno tzw. kanciaków jak i nowszych z silnikami JD i mają pozytywne opinie a że to maszyny używane awarie są to normalne.

Obecnie silniki w maszynach Claas to nie tylko JD ale i Deutz, FTP, Perkins, Mercedes, Catrpillar czyli czołówka producentów.

Może i JD dużo pali zależy jak na to patrzeć trafnie oceniłeś JD ale Claas ma silnik JD a reszta skrzynia, mosty itd itd no chyba inne więc poczekajmy na testy i opinie użytkowników co tutaj gdybać się zobaczy.

Tylko się nie obrażaj kolego nie lubię informacji z palca tylko zasłyszanych, robi to ogromną krzywdę innym a często przez niewiedzę innych a już najgorsi są bezkrytyczni fani moje najlepsze i koniec każdemu łatkę można przypiąć no nie.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

Akurat z takiej sieci jestem bardzo zadowolony, mam 20km do jednego z dealerów więc flaszka na stół ;)

 

Zastanawia mnie brak punktów w płd-wsch części kraju


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

oczywiście z małopolski, świętokrzyskiego i Podkarpacia brak dealerów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

Ale sieć dealerska będzie nadal rozwijana więc powinni rozwiązać ten problem ;)


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

przydał by się jakiś dealer w małopolsce, przynajmniej było by gdzie się zaopatrzyć w oryginalne części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@Jasiupila akurat wsrod ostatnich testow, arionow i axionow to claasa uplaosowali w czolowej trojce razem z fendtem i jd, a deutze raczej obstawialy szare konce.

axion jest rowniez oferowany ze skrzynia bezstopniowa i to w nawet wiekszym zakresie mocy niz df ttv.

jak sam to okresliles twoje to najlepsze, wiec nie jestes zbyt wiarygodny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

Dzięki Brzozak za wsparcie teraz nie mam czasu ale bliżej się przyjrzę konstrukcji Deutza i Claasa.

Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Dobrze zgadzam się z twoim zdaniem @mckylo. Ale co do wiarygodności @brzozaka bym się sprzeczał. Przecież brzozak ma claasa a więc jest tak samo nie wiarygodny jak ja. Tak już jest że każdy chwali swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

Powiem tak co do Brzozaka to raczej znam jego wypowiedzi jako rzeczowe, jak coś popsuło się w Claasie to szczerze o tym mówił.

Osobiście cenię jego wypowiedzi. Ok nie ma co roztrząsywać tematu.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matuch    1

Też się zgodzić muszę. Gość ma Claasa, ale jest względem niego obiektywny, jak z resztą wobec innych marek. Dzieciarnia pewnie i chwyci reklamę typu "mam i nie zmienię na nic innego", lecz niestety nie oni kupują. Bez urazy, nie jestem czepialski, chciałbym tylko, żebyś dostrzegł jakie komentarze cenią poważni użytkownicy wink.gif.

Ja mogę być niewiarygodny z racji współpracy z DHK, ale się staram żeby mimo wszystko być obiektywnym. Z resztą nie ma wyjście, inaczej chłosta biggrin.gif.


Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

jest jeszcze jeden aspekt, brzozak oprocz claasa jezdzi jeszcze innymi markami ciagnikow ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

a gdyby brzozak miał kaski na zbyciu duuużo, to czym by zastąpił MF-a? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

wow nie zastanawialem sie :/ na pewno chcialbym wreszcie ciagnik z przekladnia bezstopniowa. wybor jest teraz ogromny, a do podjecia decyzji to wiele prob i przemyslen bym potrzebowal, ale wiem ze wsrod kandydatow znalazlby sie napewno axion c-matic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Dziś dostałem pocztą od najbliższego dealera Claas Polska katalog produktór na 2010, jest trochę tego sprzętu tam. Dostał kotoś taki katalog?


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

Wydaje mi się, że dostali go Ci, którzy wypełnili ankietę na Bednarach...

Ja dostałem, bardzo ciekawy ten katalog, tylko wybierać :rolleyes:

 

pozdrawiam


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Ja żadnej ankiety w bednarach nie wypełniałem, nawet nie kontaktowałem się z nowym dealerem. Ostatni zakup maszyny Claas miałem u Korbanka w 2008.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jak mozesz to wrzuc gdzieś skana


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Ten katalog ma prawie centymert grubości.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goff14    0

Ja wypełniłem ankiete na Bednarach i dostałem kilka dni temu ten katalog Claas`a. On jest bardzo gruby, bo ma ponad 120 stron. :rolleyes: Ale jest co ogladać i co wybierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Czaro_1990
      Witam wie ktoś może od czego jest czujnik zaznaczony na zdjęciu? 

    • Przez Mietuch2
      Witam. Mam dość dziwny problem związany z ciągnikiem Claas Nectis 257 VL. Po odpaleniu na desce wyświetlają się (pikają) dwa trójkąty (zdjęcie), które uniemożliwiają jazdę. Żadne inne kontrolki towarzyszące się nie wyświetlają. Były sprawdzane wszelkie czujniki, przewody, ale bez skutków. Sama deska była także rozbierana. Z instrukcji wynika, że te właśnie trójkąty powinny się pokazać dopiero jak zapali się kontrolka np. ciśnienia oleju, ręcznego, lub błędu elektronicznego i reszta. A nic innego nie wyświetla się. Czy ktoś miał może podobny problem i byłby w stanie pomóc / podpowiedzieć ? Dziękuję 

       

    • Przez michal24041994
      Witam, posiadam classa 697 atz 2008r od jakiegoś czasu zauważyłem brak mocy,ciągnik nie kopci nie szarpie po prostu tak jakby odpadło mu parę koni,pod lekka górkę zamiast 40 wyjeżdża 33 na pusto z ciężarem wiadomo masakra,kiedyś miałem problem,przejrzałem forum wiem ,że sterownik lubi paść,jest jakiś sposób żeby go sprawdzić domowymi sposobami ? Albo polecicie firmę, która to zrobi i nie będzie naprawić sprawnego? Aaa i jeszcze jeden objaw ciągnik zawsze miał obroty 860 a teraz na 940 lecz jak podciągnę pedał w górę to zejdzie do 860 ale kompletnie nic nie grzebałem przy lince, może to być powiązane? 
      Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez ma123
      Witam tak jak w tytule  kupię heder do mercatora 3.60m wschodnia polska 
    • Przez ClaasAres123
      Witam,
      Od pewnego czasu silnik w moim traktorze, pracując na wolnych obrotach, uzyskuje temperaturę maksymalną. Pracując na najwyższych obrotach, pod dużym obciążeniem, temperatura jest ok. Wymieniłem termostat, obydwa czujniki temperatury, lecz na wolnych obrotach dalej się grzeje. Co może być przyczyną?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj