Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Tomasz S

Orbitrol

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

mtracz    71

Przy zgaszonym silniku praktycznie nie da sie skrecić kierownicą na orbitolu, a gdy jest serwo bedzie ciężko ale sie da.

Orbitol jest w pełni hydrauliczny wiec bez działajacej pompy nie działa. Wspomaganie na orbitol składa sie z orbitolu(rozdzielacza) do którego jest przykęcona kierownica, pompy i siłownika, no i przewodów.

Serwo natomiast. Z serwa wystaja oba drążki kierownicze. Do serwa przykręcona jest kierownica. Serwo to przekładnia kierownicza ale wspomagana hydraulicznie (elektrycznie).Do serwa także potrzebna jest pompa hydrauliczna i przewody.

Taka jest moja wiedza na temat wspomagania. A czy prawidłowa??

sebe1033    62

w 7211 serwo wspomaga znaczy tak drążek łączy ramię z przekładni kierowniczej z kołem (czyli jak bez ) ale dodatkowo w tym ramieniu przekładni kierowniczej jest miejsce na 2 drążek na którym jest siłownik a druga jego strona jest na sztywno kadłuba z przodu ,no i do tego ramienia przekładni jest dołączony jeszcze 3 drążek :lol: który jest polączony z zaworem który jest na siłowniku i każdy ruch kierownicą powoduje że on się przymuka i otwiera i steruje siłownikiem w efekcie czego kierownica kręci się leciutko.

A elekryczne wspomaganie jest tylko w samochodach ,i pewnie w dużych ciągnikach ale nie wspomaganie a sterowanie

klocek    0

to w standardzie w krajowych wersjach cięzkich ursusów takich jak np 914 było to serwo?

bo w wersjach eksportowych jest orbitrol

Wiadomość z agroFakt.pl

barol    0

Ale czy siłownik od orbitrolu jest montowany przy osi a siłownik od serwa jest montowany przy drążku kierowniczym?

Piasek186    0

Witam !

Potrzebuje informacji jak wyregulowac wspomaganie orbitrol tzn. ustwaić żeby podczas kręcenie kierownicą było mniej obrotów . W prawą stronę kręcę 5 obrotów, a w lewą 4,5. Jest to denerwujące bo kierownica jest duża i do tego tyle obrotów :angry: .

Prosze o pomoc ;)

sebe1033    62

tego nie reguluje się masz oryginał czy przeróbkę ,nieznam się ale może to wynikac z tego żę masz za duży siłownik albo prędzej za mąłą wydajność pompy czy coś z przepustowością orbitola

Piasek186    0

no chyba oryginał to jest, ale siłownik jest w miare duży moze dlatego. Jak kupowałem ciagnik to nic nie mówił żeby było nieoryginalne.A co mogę zrobić żeby lepiej się kręciło wymienić siłownik o mniejszej pojemnośći czy pompę o większej wydajności ?

PrzemoO    8

orbitrol daje określoną ilość oleju na obrót i zmiana pompy nic nie da są orbitrole które dają 100cm sześcienne na obrót a są i takie po 180 czyli prawie dwa razy więcej

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez farmkam
      Jak w temacie, chciałbym .się dowiedzieć jakich smarów używacie do smarowania swoich maszyn rolniczych,ciągników,kombajnów.Ja dotychczas smarowałem wszystko jak leci smarem ŁT 43 to chyba najpopularniejszy smar w rolnictwie,ale czy najlepszy ??? Co sądzicie???
    • Przez SebaCzyta
      Może na rynku jest coś nowego, protestowałbym jakiś nowy olej. Znacie coś? Polecicie?

• Przez ketlin23
      Witam przepraszam ze na tym forum i w tym dziale 
      Czy olej Fusch 10W40 STOU nadaje się do silnika do ciężarówki man F 2000 26.414 czy ten olej będzie spełniać wymogi czy lepiej kupić typowo samochodowy 
      Proszę o racjonalną pomoc
    • Przez t-tas
      pytam Was jako praktyków jakie lejecie oleje do skrzyni biegów w ciagnikach Ursus,Zetor.Osobiście niemam ciągnika ale czasem zdarza mnie się grzebnąć(ostatnio długa walka z zetorem 7245) i zastanawiam się jaki olej lejecie do skrzyń skoro olej ten zasila układ hydrauliczny. wiem,że olejem który można lać do skrzyni i hydrauliki jest Boxol ale ludzie leją hipol-ostatnio przez hipol w skrzyni zetora nauczyłem się rozbierać i składać na czas podnośnik i rozdzielacz zetora i to z zamknietymi oczami