pawel131

uprawa jesienna

Polecane posty

pawel131    0

Czy opłaca się uprawa agregatem uprawowym jesienią przed siewem, czy wystarczy tylko bronowanie? Jakie są różnice między agregatem a bronami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

w przypadku gdy ziemia nie jest osiadnieta po oraniu to po agregatowaniu bedzie bardziej wyrobiona czyli ma mniej grud, jest zageszczona i w miare rowna na calym polu, po bronach zostaja glebokie slady po traktorze, ziemia jest zbyt pulchna co utrudnia jazde traktorem a i siewnik ma wiekszy poslizg


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

wedlug mnie lepsze sa wschody i bardziej wyrownane


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek84    2

po agregacie wschody są równe i ładniej pole wygląda zwłaszcza jeśli jest dużo brył to agregat jest wskazany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

siew w skibę, nawet po bronach to skazanie roślin na przerywanie korzeni przez obsiadającą ziemię, lub jeśli odczekamy te 3 tygodnie po orce, to powsrtałe grudy uniemożliwią siew, tak więc -agregat to konieczność. dziś posiałem dopiero pszenżyto, a z uprawą walczyłem ze trzy dni nie liczac orki- na skibe poszła najpierw bardzo ciężka brona, potem kultywator+brona lekka i kultywaror+wałek, i dopiero po tych zabiegach mogłem wkroczyc z siewnikiem, a i tak pole wygląda jak zwietrzelina w górach swiętokrzyskich:D


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

A opłaca się wymienia kultywator + brony na jakiś agregat uprawowy z wałkiem? Ziemia lekka ale trafia się troche gliny :) do wydania jakieś 3tys


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

a nie prościej zamiast wymieniac dokupić tylko wałki na tył i przeczepiać?-bo chyba masz sprzęg z tyłu? to zależy -jak masz trochę perzu to lepiej z tyłu bronki, bo wałek wklepie;] a stwierdzić mogę ze podorywkę zawsze uprawiam kultywatorem z bronami, bo po tym jest najlepszy efekt;]


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

No perzu to mam i to sporo, tylko że w tym roku miejscami to jeździłem 3 razy po tym samym i jeszcze grudki nie są rozbite :)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem agregatem dużo lepiej, glebę dognieciesz lepiej się będzie siać. Aha tylko jak płytko robisz to najlepiej żeby do agregatu skombinować spulchniacze śladów.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ostatnio widziałem fajny agregat (chyba Rabe) który wyglądał jak przerośnięte brony :) tylko zęby jak normalne w pomniejszeniu. I do tego dwa wałki z tyłu, tylko że 3.6m i do 7211 to chyba troche za dużo :)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj