Skocz do zawartości
News
Zaloguj się, aby obserwować  
szewera2

Co kupić John Deere 1550 czy New Holland CSX 7040

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
john
igor846    0

pwoerdz cos wiecej ile chcesz na to kasy wydac na ilu ha ta maszyna ma robic i jakie wyposazenie

napisz do mnie co do csx poniewaz jestm uzytkownikiem takiego 13712224 pozdrawiam

Moim zdaniem to z tych co wymieniłeś to new-a john to troche przy stary model i w kabinie takjak w sieczkarni i 1999 roku :) A class to już class-a trochę wyższa noi droższa ale taki tucano 330 czemu nie :)

Wiadomość z agroFakt.pl

Noto jakbym miał wybierać to bym właśnie jego wybrał :) Wydaje mi się że classa 330 to za 400 raczej nie kupisz i narazie nikt niewie gdzie jest jego przedstawiciel :)

brzozak2    237

1550 musialby byc wyposazony w dodatkowy beben mlocacy, wtedy trzeba porownac cene, jesli wyjda porownywalne wtedy bralbym sie za parametry, ale mysle, ze wyjdzie podobnie.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Do CSX to prędzej serię W John Deere'a można porównać. Kombajny o zbliżonych wydajnościach, ceną również będzie porównywalna. :)

szczewko    32

Kumpel ma dwa 1550 i kosi nimi usługowo. Wierzcie mi albo i nie ale całego tira (26t) kosi w 1.20min wiec wydajnosc ma konkretną jak na takiej klasy kombajn.CSX-a nie widzialem w akcji wiec sie nie wypowiem.

jd3    0

Wydaje mi sie ze John deere Bedzie troche lepszy. Widziałem na zywo obydwa kombajny i wydaje misie ze JD jest lepiej wykonany

Jest jedna rzecz czym Polska moze sie pochwalic - to ciagniki marki Ursus

brzozak2    237

a mi sie moze wydawac ze nh jest lepiej wykonany :):) piszemy albo konkrety albo nic, chyba ze chcecie jakies % wylapac!!!!!!!!!

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

szczewko    32

NH serii CSX nie sa wykonywane w polsce i chwała im za to bo porownujac TC do CSX-a to mozna sie zrazic do marki. W JD tez znalazlem kilka niedociagniec(np. komputer sterujacy praca silnika) jest umieszczony w miejscu narazonym na wilgoc i kurz, a wystarczyło zamontowac go w porzadnej skrzynce hermetycznej za 5 euro :) CSX-a widzialem na placu i jakoscia wykonania bedzie bardzo zblizony do JD 1550(chodzi mi o spawy,jakosc połaczen poszczegolnych podzespołow itp)

Aczkolwiek z drugiej strony owy znajomy mial predzej CS6070 i przyznał ze NH mu sie lepiej kosiło.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Hubert24
      Poszukuję kombajnu nowego niezbyt dużego nieużywanego do 350 tyś dla gospodarstwa 20ha w gre wchodzą także usługi
    • Przez domel27
      witam
      Planuje zakupic kombajn i pod uwagę biore john deere 1075 i nh tx32? jakie macie zdanie o tych kombajnach (wady zalety)
      pozdrawiam 
    • Przez jarku98
      Witam
      Stoję przed wyborem kombajnu głównie na usługi . Kombajny mają podobną cenę i wydajność. kombajn będzie brany na różnicowanie i muszę zmienić wnisek z siewnika na kombajn i dlatego muszę wybrać markę , a kombajn będzie zamawiany dopiero po żniwach .Co byście polecili chodzi mi głównie o wytrzymałość , spalanie , wygodę pracy i wartość przy odsprzedaży ?
    • Przez MixhaL
      Witam
      Posiadamy w gospodarstwie 2 kombajny, Dronningborg D7500 i Class Mercator 75. Oba łącznie obrabiają 200ha własnego i 50-70ha na zarobku( D7500).
      O ile w tamtym roku żniwa przebiegły bezawaryjnie to w tym roku spadło jakieś fatum i kombajny awaryjnością nadrabiają za kilka lat wstecz :\
      Chcemy wymienić starego Mercatora na coś większego i wydajniejszego żeby awaria jednego kombajnu nie była taka odczuwalna.
      Co polecacie? JD  1075 czy NH 8060? 
      Kwota to około 60tys, kombajny do koszenia mają głównie owies i żyto, dronningborg również rzepak.

Trochę zgłębiłem temat i:
      John Deere:
      + prosta budowa
      - duże spalanie 
      - nie docina wieczorem ( wilgoć )
      - drogie części
      - awaryjne silniki
      - może łamać wytrząsacze

New Holland:
      + małe spalanie
      + prosta budowa
      + tanie części ( część pasuje bezpośrednio od bizona)
      + bardzo dobrze kosi wieczorem
      - awaryjna skrzynia 3 biegowa, polecana 4 biegowa
      - awaryjne silniki Ford, polecane Fiat
      - ryzyko pęknięcia tylnej półośki 

Co byście wybrali?
      Od razu mówię że class odpada. Z plusów i minusów wychodzi że NH co nie znaczy że tak jest. \Który jest mniej awaryjny i bardziej wydajny?
      Kawałki mamy u nas o malej powierzchni, głównie 1-2ha.

Polecam

• Przez Waco78
      Witam, noszę się z zamiarem kupna kombajnu rotorowego, kombajn miałby służyc wyłącznie do zbioru kukurydzy, wiele czytałem i dowiedziałem sie że maszyny z tym właśnie systemem omłotowym są najlepsze do kukurydzy, budżet jaki moge przeznaczyć na ten zakup to gdzieś max 90tys, w gre wchodzą następujące modele:

-New Holland TF 42-44
      -Case 1660-1680
      -Claas Commandor

Dodam że areał wynosi jakieś 100 ha + co najmniej 40ha usług
      Cenowo najlepiej wychodzi New Holland, ale jak z nim jest z awaryjnością i częściami ?
      O kombajnach Case wiem bardzo niewiele, a o Classie Commandor słyszałem sporo złych opinii.
      Prosze o opinie na temat tych modeli :rolleyes:

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.