Skocz do zawartości

Polecane posty

lolek2000    8

Będę wlewać 27litrów a 3 na zwolnice.

A sprawdzałem w c330 to jest olej po kreskę minimalną,  a to jest problem.

Adi96    865

Nie ma co oszczędzać wlewaj 30 litrów to zawsze pompa będzie miała olej nie będzie pracowała na sucho

Borekk17    265

do skrzyli lej minimum 30 bo jak bedziesz miał na podnośniku zapiętą maszyne  i plus do tego chydraulika to moze ci braknać oleju na pagórkach

Wiadomość z agroFakt.pl

lolek2000    8

W poprzedniej c360 bylo troszke powyzej kreski minimalnej i kosiarke podczas jazdy trzeba non stop podnosić. I nie wlałem nic ,potem sie sprzedała.Ale coś bylo nie tak bo zeby podnieść maszyne to trzeba było włączyć wałek wom.

asharot    176

Myślę że to nie wina ilości oleju tylko kondycji całej hydrauliki.

W tej nie trzeba włączyć WOM żeby podnieść maszynę ? :blink:

Lesssiu007    155

Witam puka mi skrzynia biegów w c 360 tu z przodu stoi w miejscu i słychac na włączonym pukanie a jak jade to najwiecej na 4 i 5 puka jak szybko jade ;/ rozebraliśmy i wymieniliśmy 23 igiełki żadnej nie brakuje wszystkie sa i były stare były dużo mniejsze i założony został nowy wałek sprzęgłowy oraz łożysko oporowe myslałem że luz zginie i przestanie pukać bo tego luzu już nie było czuć ale sie myliłem jak jade to nadal puka i po siewach jak przyjdzie ciepło trzeba kabine akumulatory zwalać silnikiem odjechać i dyfrem zajrzeć tam oczywiście przy okazji i całą skrzynie rozebrać i wymienić wałek główny i łożyska oraz na pewno zębatke 2 i 3 biegu ale to cieplej musi być bo dziś to prawie zamarzłem ;/ 

Macie jakies sugestie w tej sprawie może źle diagnozuje ? albo jakiś błąd robię ? 

rafff24    26

sprawdź łożyskowanie kół zębatych pośrednich od wstecznego, wystarczy rozjechać skrzynię od tylnego mostu

Edytowano przez rafff24

witam jak mam taki problem poniewaz  cieknie mi olej od strony silnika w momecie zalaczenia walka wom i slychac jak by szum. jak nie jest zalaczony to jest sucho. pomocy

rolpol17    0

Witam mam taki problem z biegami w c 360 .Mianowicie urwałem wajchę od wom i musiałem ściągnąć pokrywę po złożeniu z powrotem ciężko jest wbić 1i R i zauważyłem że podczas puszczania sprzęgła  na każdym biegu pyka  prawa wajcha nie wiem w czym problem co mogło się przestawić.

Edytowano przez rolpol17

asharot    176

Zakładaj oddzielnie pokrywę skrzyni biegów i oddzielnie obudowę łożyska zmiany biegów.

Jak działało przed awarią to musi działać i po złożeniu.

rolpol17    0

montowałem osobno.

Mam takie  pytanie czy wszystkie 3 wodziki przy drążku zmiany biegów powinny być równo ustawione (rowki) bo po zdjęciu pokrywy wodzik od 1 i R był przesunięty do przodu a i po wykręceniu zatrzasku lekko wchodzą biegi ba można je wbić.

seweryn20    582

Był w przodzie bo miałeś wbity bieg. Tyle. 

Będziesz składał ustaw wszystkie w pozycji luz. 

leonardo111    31

Mam takie pytanie  wajcha od wom/pompy normalnie wlaczona wałek wom się kręci a hydraulika zewnętrzna nie działa ani nie podnosi podnośnik ,jedynie podnosi przez skrzynie (jak by wysypało łożyska igiełkowe w mostku sprzegła pompy to by wcale nie podnosił) ?

Edytowano przez leonardo111

patryk165    0

jaki pomysł żeby biegi 2i3 nie wyskakiwały oprócz trzymania lewarka wyskakuje tylko z góry

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.
    • Przez michal8899
      jestem na kupnie valtry a72 na 20 hektarowe gospodarstwo plus troche usług i jestem ciekawy jak sprawuje sie ten ciągnik przy pługu, agregacie, talerzówce, kosiarce itd.
    • Przez MrJareczek
      Chodzi mi głównie o to jak pasowałaby do gospodarstwa o areale około 20 hektarów - czyli około 80 KM. Pytam się bo mam dylemat między New Hollandem, Casem a Valtrą, a poza tym Valtra kojarzy mi sie zawsze z pracą w lesie
    • Przez fendt1992
      Witam. Mam problem ze skrzynia w Traktorze Valtra 8450. mam pytanie czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem i czy coś z tym dało się zrobić?. podczas przełączania pół biegów słuchać wyraźne trzaski w skrzyni.a na pierwszym pół biegu coś wyraźnie puka w skrzyni.najmocniej słuchać to gdy szybko sie przełącza z drugiego na trzeci pół bieg i na odwrót(z trzeciego na drugi i tak w kółko) .Dzieje sie to na postoju nawet gdy skrzynia mechanicznie jest zluzowana. dzieje sie to juz od samego kupna. dodam ze skrzynia była naprawiana na zachodzie.prawdopodobnie kosze był spalone. Skrzynie miałem rozebrana i wszytko wygląda na sprawne. nie ma żadnych wyraźnych luzów.po złożeniu nie ma poprawy dodam ze na jednym z koszów był wyraźny luz po zmienieniu jednej z tarczki luz zniknął. Czekam za jakas podpowiedzia, bo juz brakuje mi siły.Może kostka sterująca albo komputer?? co myślicie. czekam za jakimiś pomysłami. Fendt1992.