Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Maxym    1

to tak w miejsce dolnego wałka wkładasz pręt gwintowany nabijasz łożysko na dolny wałek i zakładasz go również na tego pręta i podkładka większa taką żeby prętem wciągać wałek w skrzynie, a z drugiej strony ja miałem założony bęben od malucha na pręt tak żeby nakrętką na pręcie kręcąc wałek wchodził w tryby. Może być bemben od malucha lub coś innego tak żeby było dobre oparcie o obudowę skrzyni. jest to najprostszy sposób i nie trzeba używać wcale młotka i nic się nie psuje tamkim sposobem. 

Przed założeniem trybów na wałek sprawdzi dokładnie czy w trybie kliny nie są za ciasne lub za luźne, powinny wchodzić ciasno ale ręką powinno się je dać przesunąć.

Edytowano przez Maxym
  • Like 1

-U-R-S-U-S-    67

Więc dolny wałek już siedzi w środku - nie wiem jak go @Jasiu84 zamontowałeś razem z 5 kolami zębatymi na raz, bo mi się to nie udało. Zamontowałem wałek z 4 kołami  naraz, później cofnąłem wałek do tyłu i założyłem piąte koło zębate,

Dzięki @Maxym, ale już opanowałem. :)

Edytowano przez -U-R-S-U-S-

MrCzesio123    2

Witam chciałem się spytać ponieważ robię remont kapitalny ursusa c360 3p silnik już zrobiłem lecz od razu jak silnik odczepiłem to pomyślałem o skrzyni biegów ponieważ od pewnego czasu coś grzechotało zajrzałem i okazało się że kilka ząbków się pościnało no i w tym problem jest że nie wiem jak zdemontować wała odbioru mocy chodzi o ten co trzymają się zębatki i czy trza go rozdzielać z tylną ośką by go wyciągnąć dodam to że ząbki zostały uszkodzone z koła obrotów niezależnych.

chciałbym szybko zobaczyć odpowiedzi ponieważ będę musiał go jeszcze docierać i pomóc koledze.

Wiadomość z agroFakt.pl

Piotr778    32

Jak tylko to koło to nie trzeba tyłem odjeżdżać.Musisz odkręcić z tyłu pokrywkę wałka wom i wyjąć wałek następnie s przodu odkręcić w ósemce tą małą pokrywkę na 4 śruby zdjąć seger i wybić drugą część wałka wom do momentu aż spadnie z niego koło obrotów zależnych.Odkręć jeszcze dolną pokrywkę skrzyni żeby przez nią wyjąć stare i włożyć nowe koło.Pewnie jeszcze ktoś napisze że jak zmieniasz dolne koło to musowo trzeba wałek ja bym nie brał sobie tego zbytnio do serca.Jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi.

Edytowano przez Piotr778

przemol87    45

Witam

Warto remontowac skrzynie (koszt cześci ok tys.) czy lepiej dolozyc i kupic uzywke zetorowską?

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

GoRAL1    63

Skad wziałes cene tys za czesci do slrzyni realna  cena to  5-6 tys a za zetorowska   przy remoncie plus 50 %  wiec ocn sam

Mich3P    125

Jakie 5-6 tyś? Kolego chyba z robocizną u machera.. Jestem w trakcie remontu skrzyni w 3P i wyceniłem to na około 3 tyś... ( Wszystko Oryginał Ursus, i reszta dupereli) Cała skrzynia nowa więc cenę w kosmosu masz :)

przemol87    45

do wymiany mam

4 góra. dol

wałek pierwszego stopienia i koło stałego zazebienia

wałek 2stopnia(po 200mth szmelc)

koło wsteczną góra dol

i kilka lozysk

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Mich3P    125

Skrzynia z mostem to ile wyjdzie za częsci?

Wszystko zależy od części jakie chcesz zastosować... A rozebraną masz skrzynie już?

GoRAL1    63

Akurat jestem rok po kapitalce    wszystko  skropol i nie jestem zadowolony

przemol87    45

skrzynia wyjęta i jeszcze w calosci

Mich3P    125

Ja składam wszystko na Ursusie zobaczymy co to jest :) Rozbieraj weryfikuj części wtedy bedzie wszystko jasne :)

GoRAL1    63

U mnie wszystko n iby działa poprawnie niema zadnych zastrzezen poza tym że bardzo głosno pracuje na 1 i 2 biegu

-U-R-S-U-S-    67

Akurat jestem rok po kapitalce    wszystko  skropol i nie jestem zadowolony

Można wiedzieć czemu? Niech będzie dla potomnych :) 

balcerek1    91

Bo taka jest dzisiaj jakoś części mimo że skropol ale koło do koła trzeba dokładać żeby dobrze się zazębiało co graniczy z cudem a jak dobierzesz komplet to nie które zęby fleksem trzeba poprawić bo masakra i jak to ma cicho chodzić. :D

przemol87    45

no wlasnie jakosc cześci wiec warto dozyc i kupic z demontazu skrzynie zetorowska za 2,5-3tys?

GoRAL1    63

Dokładnie tak jak kolega wyżej pisze , zetory pracowały przed tem na dużych gospodarstwach i mimo twałości stan skrzyni moze być różny , a czesci od 50 do 100%  drozej 

MrCzesio123    2

Ja nie kupywałem części tylko dawałem kowalowi ponieważ nie daleko mnie jest kowal bardzo ładnie robi swą robotę ale też nie tanio tylko z sklepu nie dadzą gwarancji na rok 

Mich3P    125

Owszem są zakłady które produkują koła zębate, ale co jak co napewno nie Kowal :)

ursus55    11

Najlepszymi trybami są ursusa Waryński bo są robione głównie w zakładzie Precizo, a ta firma produkuje także tryby dla claasa i  new hollanda czyli nie mogą być złe, dobrymi firmami są także skropol i cristal

Edytowano przez ursus55

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez c330ursus
      Fajnie się pracuje maszyną która fajnie wygląda. Dlatego zakładam ten temat bo chyba każdy coś zmienił w swojej C-330. Choćby najgłupszy szczegół ale ciągnik już lepiej wygląda piszcie nawet takie szczegóły (oczywiście coś większego niż śrubka czy podkładka <_< )

Ja zaczne:

Radio
      Kontrolka hamulca
      tapicerka na syficie

Nie wiecie jak umyć opon żeby były umyte ja na tym zdjęciu (link poniżej)
      http://www.agrofoto.pl/forum/gallery-image40045.html

przynajmniej te z tyłu bo zwykłą wodą pod ciśnieniem i płynem do naczyń sie nie da <_<
    • Przez c330ursus
      Zamierzam kupić glebogryzarkę do mojego Ursusa C-330 tylko nie wiem ile metrów może być żeby C-330 ją pociągną i jakie zapotrzebowanie mocy na ile metrów glebogryzarki?

Takie mam na oku Która waszym zdaniem będzie najlepsza i którą uciągnie Ursus C-330

http://www.allegro.pl/item346301100_glebog...anio_slask.html

http://www.allegro.pl/item338616663_glebog...sus_zetor_.html

http://www.allegro.pl/item345489219_glebog..._90mokazja.html

I jeszcze będę potrzebował wałek przekaźnika, ponieważ jest to moja pierwsza maszyna na wałek Coś takiego będzie pasować?

http://www.allegro.pl/item344553143_walek_przekaznika.html
    • Przez marcin5641
      niedawno kupiłem mf 3065 ze skrzynią16/16 i mam taki problem przy zmianie biegów na przyśpieszaczu słychać zgrzyt natomiast na półbiegu jest ok dlaczego tak sie dzieje pomocy!
    • Przez LukaszSZCZ999
      Witam. Czy można zmieniać grupe biegów A i B w czasie jazdy? Pytam bo strasznie ciężko ciągnik ma ruszyć z przyczepą z biegu 1B. Ruszając z 1A jest ok tylko że grupa A jest zbyt wolna w transporcie i dlaczego pytam czy można ruszyć z 1A a następnie przełączyć na grupę B i dalej już normalnie biegami głównymi 1,2,3,4?? Boję się spróbować... Ciągnik to MF 3065. Proszę o odpowiedz.
      Pozdrawiam
    • Przez mariuszsz1lez
      Witam mam problem z moim mf3070 kupiłem go przed żniwami z czołówką do wożenia słomy pracował elegancko zrobił przeszło 100mtg od jakiegoś tygodnia gdy włączę światła mijania lub drogowe zaczyna palić się kontrolka od czujnika przepływu oleju hydraulicznego i jest wielki zgrzyt w skrzyni tak jakby przechodził na żółwia a jak cofam blokuje skrzynie.nadmieniam że bez włączonych świateł jest wszystko jeśli ktoś może pomóc proszę o wiadomość mariuszsz1lez&o2.pl
      z góry dzięki