Polecane posty

Piotr778    33

Też nie jestem przekonany bo niby jak w najkrótszym miejscu w tył jest jeszcze tryb 1 biegu w przód trójka i 4.Mam dwie 360 i w obu dłubałem w skrzyniach tej zimy jednej jeszcze nie skończyłem.W obu w miejscu tych 23 igieł miałem spory luz na wałku między 2-3 mm a mimo to nic nie rzegotało.W tej pierwszej po zmianie igieł luz zmalał do około 1mm po remoncie też nic nie trzeszczy.W tej co dłubę aktualnie mam jeszcze wałek sprzęgłowy do zmiany(wyszczerbany ząb) napisałem o poradę na forum to mi wszyscy radzą żeby też dolne koło wymienić co z wałkiem zazębia bo ze starym będzie źle współpracować do tego trzeba by ciągnik dzielić na trzy więc nie skorzystam z rad pewnie będzie wyć.Jak wymienisz to co Ci mówił ten mechanik a zostawisz dolne koło to nie wykluczone że stary problem nie zniknie a dojdzie jeszcze nowy wycie wałka.

Czytałem kiedyś na elektrodzie jak ktoś pisał"uwaga na niewspółosiowość trybów 2i3 biegu" może tu jest przyczyna ale skoro na starych też było podobnie to pewnie nie.

Edytowano przez Piotr778

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Jak może wałek główny dostawiać wibracji skoro nowe łożyska dostał czyli co wałek główny jest wyrobiony w tym miejscu i koło 2 biegu ma duży luz i lata na wale główny. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maxym    1

nie wiem dlatego proszę o rady.

wałek główny dostaje wibracji tak napisałem bo tylko to było widać i czuć na drewnie w momencie tego hurgotu jak miałem zdjętą pokrywę, łożyska są wszystkie nowe i tryby od 2 i 3, nie ma na wałku głównym żadnych luzów na trybach, dolny wałek jest skręcony i tam też nie ma żadnych luzów. sprawdziłem czy czasami inny bieg nie che wtedy wskoczyć i hurgota, ale niestety nie wszystko jest w porządku. z innymi biegami tylko ta 2 przed remontem też hurgotała tylko cały czas i po chwili wyskakiwała bo były skośne zęby na trybach byłem pewien że jak tryby zmienię to będzie ok a tu moszz. Logicznie myśląc to tryby nowe wodzik nowy zaczaski nowe łożyska nowe, zostaje tylko wałek główny i ten luz na łożysku igiełkowym 1mm ale kolega Piotr788 ma 3mm i nic się nie dzieje to zostaje tylko wałek główny. czy coś jeszcze może być innego ??

 

będę go pewnie po jutrze rozbierał s powrotem mechanik powiedział że tylko od mostu rozkręcimy i wyjdzie wałek główny i wałek sprzęgłowy 1 stopnia.

na co patrzeć szczególnie co to może być ?? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr778    33

Dolne koło 2 biegu jest zazębione na stałe z wałkiem wstecznego może tam coś nie halo.A wałek sprzęgłowy zmieni odjeżdżając samym tyłem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Moja skrzynia cała z firmy  skropol  i mnie sie wydaje że te dwa biegi maja za luzne zazębienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Jak nie używasz za dużo tego 2 biegu to bym to zostawił a co do wałka sprzęgłowego też bym mu dał spokój.Założysz nowy wałek i nowy wał główny i po roku też będzie miał luz.Teraz mamy takie części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

pany jaka półośka powinna być do c-360 3p ostatnie wydanie

chodzi mi o ilość zębów na zębatce. 11 czy 12?

duża zębatka ma 56 zębów w zwolnicy


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr778    33

w jednej c 360 mam 11-56 w drugiej 12-55 drugą c-360 kupiłem jakiś rok temu i lewa zwolnica miała 11-56 prawa 12-55 ktoś wymienił zwolnice nie sprawdził że to stary typ niedawno wymieniłem trybiki i mam teraz obie stary typ około 10% większa prędkość

To żem się rozpisał a pytanie nie do mnie było...

Edytowano przez Piotr778

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

pytanie jak pytanie każdy może napisać he

ja wiem tylko że te duże mają obie po 56 u mnie

jedna zwolnica jest lekko podejżana a że atak i skrzynia po remoncie to zostało mi tylko półośkę wymienić bo już nic innego nie ma he


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr778    33

Mam rozkręcone obie zwolnice i po stronie której ciągnie podczas jazdy do przodu zęby są podtarte głownie na jednym dużym kole. Zamierzam zamienić tryby stronami półośki i duże koło z lewej na prawą stronę i odwrotnie żeby podczas jazdy do przodu pracowała lepsza strona ząbków.Jak myślicie ma to sens ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Raczej to nic nie pomorze ,ponieważ tylko zamienisz tryb na lepsze gładzie a luzy i tak pozostanę te same ,a wiadomo podczas jazdy nigdy równo nie ciągnie tylko jedna zwolnica tylko na przemian obie więc hałas będzie taki sam niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Żywotność na pewno przedłużysz jeśli nie hałasują i nie mają luzu to jak najbardziej ,tylko wymień cały komplet razem z wałem bo zamieniając same tryby może się okazać że na frezach jedna będzie ciasna a druga będzie miała większy luz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maxym    1

Piotr778 miałeś rację szacunek dla ciebie :) 

 

zadzwoniłem do producent i pogadałem z kierownikiem hali i mechanikiem co to może być, po długiej dyskusji wywnioskowałem że jeżeli hurgocze w skrzyni a wszystko jest nowe to musi być luz na trybach lub co gorsza nie ma luzu. Więc zabrałem się za rozbiórkę swojej c360, i jakie było moje i mechanika zdziwienie że skrzynia się momentami przycina i raz jest luz na łożysku wałeczkowym a raz nie ma, okazuje się że na 2 biegu na 4 zębach dolnego tryba tam dokładnie gdzie klin, i na górnym trybie na około 8 zębach - jak te dwa momenty się schodzą razem to nie ma luzu wcale aż podnosi wałek główny do góry, to są te moje wibracje (hurgot) o dziwo dolny tryb 3 biegu chodzi dobrze a górny też ma bicie ale nic nie hurgotało bicie tego tryba nie powodowało przycinania i luz jest zawsze na tych trybach. Piotr778 miałeś racie nie ma współosiowości na trybach 2 biegu, producent zaoferował mi wymianę tych trybów na dobre jak dzwoniłem co się okazało, mało tego dzwoniłem do sklepu z pytanie o reklamację i zapytałem czy nie było wcześniej reklamacji i okazuję się że były - normalnie masakra. aż się mechanik zdenerwował kto teraz za tą całą robotę zapłaci sklep czy producent trybów ?? stwierdził że "za dokładnie było wszystko z naszej strony zrobione powiedział jakbym stare łożyska zostawił to by były luzy i by chodziło i nic by się nie działo. a że ja chciałem wszystko nowe to teraz mam."

bicie górnego tryba jest około 0,5 mm a do dolnego się jeszcze nie dostałem. norma bicie trybów producent twierdzi że 0,1 mm

wniosek jak idziesz po części do sklepu to suwmiarka w dłoń i wszystko dokładnie wymierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Takie objawy też są jak wodziki są wyrobione albo krzywe wtedy tryby haczą o siebie.

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-U-R-S-U-S-    69

Pany jak mocno dokręcić nakrętkę wałka pośredniego? Gdy rozbierałem skrzynie odbezpieczyłem ją i lekko puknąłem przez śrubokręt i poszła bez oporów - trochę to dziwne dla mnie że tak lekko, ale skoro tyle lat tak było i problemu nie było to tak ma być ?
 
Pytanie drugie: Da się wyjąc/włorzyć dolny wałek w całości z wszystkimi kołami zębatymi? Jak rozbierałem skrzynie to ściągałem każde kolo zębate po kolei i na koniec wyjąłem wałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    221

dolny wałek musisz po kolei a co do nakrętki tyle lat to mogło się na gwincie luz zrobić i dlatego lekko szło ja zawsze wszystkie takie połączenia na klei składam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiu84    0

Ja dolny wałek wkładałem z założonymi kołami, nie pamiętam tylko jak było z wałkiem biegu wstecznego ale chyba powinien być założony w następnej kolejności...( niech ktoś sprawdzi to w instrukcji napraw tam jest podana kolejność). Co do wałka dolnego to zakładałem poszczególne koła i za każdym razem sprawdzałem czy go wcisnę :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-U-R-S-U-S-    69

Czyli można złożyć wałek na stole i montować go kompletnego do skrzyni, widzę że będzie ciasno, ale skoro się da, to ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maxym    1

Moim zdaniem nie da się ani dolnego (pośredniego) ani górnego (głównego). każdy tryb po kolei w skrzyni trzeba zakładać na wałki. dolny wałek najlepiej pręt gwintowany m12 i bęben hamulcowy od malucha i przeciągnąć lekko przez wszystkie tryby. Górny wałek tryby po kolei i nie zapomnieć o 3 segerach i 2 podkładkach do 4 biegu. kolejność 1 dolny wałek 2 tryb od wstecznego 3 górny wałek. 4 sprawdzić luz między zębami trybów na każdym biegu minimalny luz 0,1 mm.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maxym    1

to tak w miejsce dolnego wałka wkładasz pręt gwintowany nabijasz łożysko na dolny wałek i zakładasz go również na tego pręta i podkładka większa taką żeby prętem wciągać wałek w skrzynie, a z drugiej strony ja miałem założony bęben od malucha na pręt tak żeby nakrętką na pręcie kręcąc wałek wchodził w tryby. Może być bemben od malucha lub coś innego tak żeby było dobre oparcie o obudowę skrzyni. jest to najprostszy sposób i nie trzeba używać wcale młotka i nic się nie psuje tamkim sposobem. 

Przed założeniem trybów na wałek sprawdzi dokładnie czy w trybie kliny nie są za ciasne lub za luźne, powinny wchodzić ciasno ale ręką powinno się je dać przesunąć.

Edytowano przez Maxym
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj