Skocz do zawartości

Polecane posty

Maxym    1

spuściłem olej w skrzyni i zdjąłem dekiel skrzyni, zablokowałem wszystkie wodziki i zostawiłem na 2 biegu, zapaliłem i jeździłem okazuje się że wałek główny dostaje wibracji właśnie przy 800 obrotów na 2 biegu tylko nie wiem dlaczego czy to wina nowych trybów skropol czy wina luzu na łożysku wałeczkowym, ciężko to stwierdzić próbowałem przytrzymać przez drewno tryba ale nic to nie dało drgania przenosiło nawet drewno. Masakra jakaś nawet zdjęcie dekla nic nie wyjaśniło. 

Jeden mechanik stwierdził że wałek główny na 2 biegu jest podparty trybem w najkrótszym miejscu i i luz na łożysku igiełkowym powoduje drgania przenoszone przez zęby trybów drugiego biegu, dlatego to jest tylko na 2 biegu i tylko na określonych obrotach.

wydaje się to prawdopodobne ???

powiedział że wymiana wałka głównego i wałka sprzęgłowego 1 stopnia + nowe igiełki + wymiana sprzęgiełka IV i V + tryb górny od V biegu. + ewentualnie wymiana trybów od 2 i 3 biegu. ??

robocizna w ramach gwarancji bo skrzynia świeżo po remoncie - wcześniej nie było wcale 2 biegu zaraz wyskakiwał. 

Co doradzicie bo ja coś nie jestem przekonany ???

Piotr778    32

Też nie jestem przekonany bo niby jak w najkrótszym miejscu w tył jest jeszcze tryb 1 biegu w przód trójka i 4.Mam dwie 360 i w obu dłubałem w skrzyniach tej zimy jednej jeszcze nie skończyłem.W obu w miejscu tych 23 igieł miałem spory luz na wałku między 2-3 mm a mimo to nic nie rzegotało.W tej pierwszej po zmianie igieł luz zmalał do około 1mm po remoncie też nic nie trzeszczy.W tej co dłubę aktualnie mam jeszcze wałek sprzęgłowy do zmiany(wyszczerbany ząb) napisałem o poradę na forum to mi wszyscy radzą żeby też dolne koło wymienić co z wałkiem zazębia bo ze starym będzie źle współpracować do tego trzeba by ciągnik dzielić na trzy więc nie skorzystam z rad pewnie będzie wyć.Jak wymienisz to co Ci mówił ten mechanik a zostawisz dolne koło to nie wykluczone że stary problem nie zniknie a dojdzie jeszcze nowy wycie wałka.

Czytałem kiedyś na elektrodzie jak ktoś pisał"uwaga na niewspółosiowość trybów 2i3 biegu" może tu jest przyczyna ale skoro na starych też było podobnie to pewnie nie.

Edytowano przez Piotr778

balcerek1    91

Jak może wałek główny dostawiać wibracji skoro nowe łożyska dostał czyli co wałek główny jest wyrobiony w tym miejscu i koło 2 biegu ma duży luz i lata na wale główny. :D

Wiadomość z agroFakt.pl

Maxym    1

nie wiem dlatego proszę o rady.

wałek główny dostaje wibracji tak napisałem bo tylko to było widać i czuć na drewnie w momencie tego hurgotu jak miałem zdjętą pokrywę, łożyska są wszystkie nowe i tryby od 2 i 3, nie ma na wałku głównym żadnych luzów na trybach, dolny wałek jest skręcony i tam też nie ma żadnych luzów. sprawdziłem czy czasami inny bieg nie che wtedy wskoczyć i hurgota, ale niestety nie wszystko jest w porządku. z innymi biegami tylko ta 2 przed remontem też hurgotała tylko cały czas i po chwili wyskakiwała bo były skośne zęby na trybach byłem pewien że jak tryby zmienię to będzie ok a tu moszz. Logicznie myśląc to tryby nowe wodzik nowy zaczaski nowe łożyska nowe, zostaje tylko wałek główny i ten luz na łożysku igiełkowym 1mm ale kolega Piotr788 ma 3mm i nic się nie dzieje to zostaje tylko wałek główny. czy coś jeszcze może być innego ??

będę go pewnie po jutrze rozbierał s powrotem mechanik powiedział że tylko od mostu rozkręcimy i wyjdzie wałek główny i wałek sprzęgłowy 1 stopnia.

na co patrzeć szczególnie co to może być ?? 

Piotr778    32

Dolne koło 2 biegu jest zazębione na stałe z wałkiem wstecznego może tam coś nie halo.A wałek sprzęgłowy zmieni odjeżdżając samym tyłem?

GoRAL1    63

Moja skrzynia cała z firmy  skropol  i mnie sie wydaje że te dwa biegi maja za luzne zazębienie

balcerek1    91

Jak nie używasz za dużo tego 2 biegu to bym to zostawił a co do wałka sprzęgłowego też bym mu dał spokój.Założysz nowy wałek i nowy wał główny i po roku też będzie miał luz.Teraz mamy takie części.

czesio200    1069

pany jaka półośka powinna być do c-360 3p ostatnie wydanie

chodzi mi o ilość zębów na zębatce. 11 czy 12?

duża zębatka ma 56 zębów w zwolnicy

Piotr778    32

w jednej c 360 mam 11-56 w drugiej 12-55 drugą c-360 kupiłem jakiś rok temu i lewa zwolnica miała 11-56 prawa 12-55 ktoś wymienił zwolnice nie sprawdził że to stary typ niedawno wymieniłem trybiki i mam teraz obie stary typ około 10% większa prędkość

To żem się rozpisał a pytanie nie do mnie było...

Edytowano przez Piotr778

czesio200    1069

pytanie jak pytanie każdy może napisać he

ja wiem tylko że te duże mają obie po 56 u mnie

jedna zwolnica jest lekko podejżana a że atak i skrzynia po remoncie to zostało mi tylko półośkę wymienić bo już nic innego nie ma he

Piotr778    32

Mam rozkręcone obie zwolnice i po stronie której ciągnie podczas jazdy do przodu zęby są podtarte głownie na jednym dużym kole. Zamierzam zamienić tryby stronami półośki i duże koło z lewej na prawą stronę i odwrotnie żeby podczas jazdy do przodu pracowała lepsza strona ząbków.Jak myślicie ma to sens ?

Tomasz78    331

Raczej to nic nie pomorze ,ponieważ tylko zamienisz tryb na lepsze gładzie a luzy i tak pozostanę te same ,a wiadomo podczas jazdy nigdy równo nie ciągnie tylko jedna zwolnica tylko na przemian obie więc hałas będzie taki sam niestety.

Tomasz78    331

Żywotność na pewno przedłużysz jeśli nie hałasują i nie mają luzu to jak najbardziej ,tylko wymień cały komplet razem z wałem bo zamieniając same tryby może się okazać że na frezach jedna będzie ciasna a druga będzie miała większy luz .

Maxym    1

Piotr778 miałeś rację szacunek dla ciebie :) 

zadzwoniłem do producent i pogadałem z kierownikiem hali i mechanikiem co to może być, po długiej dyskusji wywnioskowałem że jeżeli hurgocze w skrzyni a wszystko jest nowe to musi być luz na trybach lub co gorsza nie ma luzu. Więc zabrałem się za rozbiórkę swojej c360, i jakie było moje i mechanika zdziwienie że skrzynia się momentami przycina i raz jest luz na łożysku wałeczkowym a raz nie ma, okazuje się że na 2 biegu na 4 zębach dolnego tryba tam dokładnie gdzie klin, i na górnym trybie na około 8 zębach - jak te dwa momenty się schodzą razem to nie ma luzu wcale aż podnosi wałek główny do góry, to są te moje wibracje (hurgot) o dziwo dolny tryb 3 biegu chodzi dobrze a górny też ma bicie ale nic nie hurgotało bicie tego tryba nie powodowało przycinania i luz jest zawsze na tych trybach. Piotr778 miałeś racie nie ma współosiowości na trybach 2 biegu, producent zaoferował mi wymianę tych trybów na dobre jak dzwoniłem co się okazało, mało tego dzwoniłem do sklepu z pytanie o reklamację i zapytałem czy nie było wcześniej reklamacji i okazuję się że były - normalnie masakra. aż się mechanik zdenerwował kto teraz za tą całą robotę zapłaci sklep czy producent trybów ?? stwierdził że "za dokładnie było wszystko z naszej strony zrobione powiedział jakbym stare łożyska zostawił to by były luzy i by chodziło i nic by się nie działo. a że ja chciałem wszystko nowe to teraz mam."

bicie górnego tryba jest około 0,5 mm a do dolnego się jeszcze nie dostałem. norma bicie trybów producent twierdzi że 0,1 mm

wniosek jak idziesz po części do sklepu to suwmiarka w dłoń i wszystko dokładnie wymierzyć.

asharot    176

Takie objawy też są jak wodziki są wyrobione albo krzywe wtedy tryby haczą o siebie.

Edytowano przez asharot

-U-R-S-U-S-    67

Pany jak mocno dokręcić nakrętkę wałka pośredniego? Gdy rozbierałem skrzynie odbezpieczyłem ją i lekko puknąłem przez śrubokręt i poszła bez oporów - trochę to dziwne dla mnie że tak lekko, ale skoro tyle lat tak było i problemu nie było to tak ma być ?

Pytanie drugie: Da się wyjąc/włorzyć dolny wałek w całości z wszystkimi kołami zębatymi? Jak rozbierałem skrzynie to ściągałem każde kolo zębate po kolei i na koniec wyjąłem wałek.

rolniku360    69

dolny wałek musisz po kolei a co do nakrętki tyle lat to mogło się na gwincie luz zrobić i dlatego lekko szło ja zawsze wszystkie takie połączenia na klei składam

Jasiu84    0

Ja dolny wałek wkładałem z założonymi kołami, nie pamiętam tylko jak było z wałkiem biegu wstecznego ale chyba powinien być założony w następnej kolejności...( niech ktoś sprawdzi to w instrukcji napraw tam jest podana kolejność). Co do wałka dolnego to zakładałem poszczególne koła i za każdym razem sprawdzałem czy go wcisnę :D

-U-R-S-U-S-    67

Czyli można złożyć wałek na stole i montować go kompletnego do skrzyni, widzę że będzie ciasno, ale skoro się da, to ok.

Maxym    1

Moim zdaniem nie da się ani dolnego (pośredniego) ani górnego (głównego). każdy tryb po kolei w skrzyni trzeba zakładać na wałki. dolny wałek najlepiej pręt gwintowany m12 i bęben hamulcowy od malucha i przeciągnąć lekko przez wszystkie tryby. Górny wałek tryby po kolei i nie zapomnieć o 3 segerach i 2 podkładkach do 4 biegu. kolejność 1 dolny wałek 2 tryb od wstecznego 3 górny wałek. 4 sprawdzić luz między zębami trybów na każdym biegu minimalny luz 0,1 mm.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.
    • Przez michal8899
      jestem na kupnie valtry a72 na 20 hektarowe gospodarstwo plus troche usług i jestem ciekawy jak sprawuje sie ten ciągnik przy pługu, agregacie, talerzówce, kosiarce itd.
    • Przez MrJareczek
      Chodzi mi głównie o to jak pasowałaby do gospodarstwa o areale około 20 hektarów - czyli około 80 KM. Pytam się bo mam dylemat między New Hollandem, Casem a Valtrą, a poza tym Valtra kojarzy mi sie zawsze z pracą w lesie
    • Przez fendt1992
      Witam. Mam problem ze skrzynia w Traktorze Valtra 8450. mam pytanie czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem i czy coś z tym dało się zrobić?. podczas przełączania pół biegów słuchać wyraźne trzaski w skrzyni.a na pierwszym pół biegu coś wyraźnie puka w skrzyni.najmocniej słuchać to gdy szybko sie przełącza z drugiego na trzeci pół bieg i na odwrót(z trzeciego na drugi i tak w kółko) .Dzieje sie to na postoju nawet gdy skrzynia mechanicznie jest zluzowana. dzieje sie to juz od samego kupna. dodam ze skrzynia była naprawiana na zachodzie.prawdopodobnie kosze był spalone. Skrzynie miałem rozebrana i wszytko wygląda na sprawne. nie ma żadnych wyraźnych luzów.po złożeniu nie ma poprawy dodam ze na jednym z koszów był wyraźny luz po zmienieniu jednej z tarczki luz zniknął. Czekam za jakas podpowiedzia, bo juz brakuje mi siły.Może kostka sterująca albo komputer?? co myślicie. czekam za jakimiś pomysłami. Fendt1992.