Skocz do zawartości

Polecane posty

pablo21    26

Oczywiście jak miałeś 3 lata to jeżdziłeś sam ciągnikiem zmieniałęś biegi i naciskałeś sprzęgło w c-360. ;)

jktuning    18

Cześć chłopaki mam do was pytanie czy ktoś z was próbował zrobić coś z wyjącą skrzynią biegów w 360 lub 360 3p.

Jeśli ktoś coś zrobił Niech się pochwali co i jak. :)

c330ursus    1

Z tą skrzynią w C-360 3P nic nie zrobisz ona wyje bo ma prste zęby na trybach (tak wogule to tylni most) :) A w C-330 są zęby ukośne i dlatego nie wyje jak w C-360 :) Spytaj się @marcin974 on robił coś takiego w C-360 to Ci dokładniej powie :)

Wiadomość z agroFakt.pl

morowa91    6

Można powiedzieć że ten typ tak ma, skrzynie w C-360-3P głóśno chodzi, ale w C-360 już tak niehałasuje

artur6180    0

być może sa luzy na wałkach i dlatego tak wyje bo u mnie po remoncie skrzynia pracuje w miare cicho

pawlus224    1475

a u mnie z kolei w 3p skrzynia po remoncie "wyła" gorzej niz przed remontem , ale chyba sie dotarła bo teraz jest ciszej . A przed remontem to taki był zuzyty wałek ("dyfer chyba" ) i koło talezowe ze jak sie jechało to nie mozna było nic powiedziec -tak głosno było . Najlepiej byłoby chyba zamontowac cały tylny most od zetora jakiegos pochodnego.

trex    0

Od jakiegoś czasu przy większym obciążeniu hałasuje i wyskakuje mi 3 bieg w c360 3p (wodziki OK) po zdjęciu pokrywy widać że koło zębate 3 biegu na dolnym wałku jest poszczerbane.Czy to może być przyczyną. Czy ktoś wie jak wymienić to koło.

tommy66692    10

tak to jest przyczyna a zeby wymienic trzeba rozebrac cala skrzynie ( gdzies juz o tym pisalem)

bolo12121    1

Prawdopodobnie będziesz miał poluzowane koła zębate na tym dolnym wałku , i to co tak hałasuje .Robota na cały dzień rozjazd na 3 części lekka inwestycja i po kłopocie .

szpeniek26    4
Można powiedzieć że ten typ tak ma, skrzynie w C-360-3P głóśno chodzi, ale w C-360 już tak niehałasuje

Co ty gadasz przecież C 360-3P i w C -360 jest ta sama skrzynia ;)

Pablo16    13

Może to dziwne ale tak jest jak napisał @Morowa91 u mnie i u mojego wujka w C360 tak nie hałasuje ale u mojego innego wujka w 3p poprostu wyje.

morowa91    6
Co ty gadasz przecież C 360-3P i w C -360 jest ta sama skrzynia ;)

No naprawde dobrze że mi powiedziałesz, bo miałem wiele c-360 i c-360 3p, ale niewiedziałesz że mają taką samą skrzynie :):):):):)

PosłuchaJ se jak chodzi głośno skrzynia w 360 a JAK w 3P, a w szczególności na 5 biegu i to jest w każdym 3 P

Maciek90    1

Zdecydowanie popieram morowe. Mam C-360 i skrzynia prawie wcale nie wyje. Jedynie delikatnie na 5, ale bardzo cicho, tak że prawie całkowicie jest zagłuszana przez dość głośny silnik. Natomiast jeden znajomy ma 3p, który jak się rozpędzi na 5 to go słychać chyba z kilometra.

piotrz    0

W mojej okolicy, z tych 60-tek które znam, to tylko dwie nie wyją. Jest to jedna zwykła sześćdziesiątka i jeden 3P. I to od nowości tak mają, jak tylko pamięcią zasięgnę. W tej zwykłej sześćdziesiątce gość tak dawał w palnik, że mu tryby w tylnym moście popękały, po czym zmienił te tryby (tryb ataku i koło talerzowe) i nadal mu nie wyje. Sam w to nie mogłem uwierzyć, że akurat tak ma spasowany dyfer - i naprawdę nic nie ustawiał ani nie regulował. Ja wymieniałem tryby aby mój c-360 nie wył (mam zwykłą sześćdziesiątkę) i jest o niebo lepiej, tylko jak przyspieszam to słychać most, potem już prawie nic. Myślę że winą mocnego wycia jest w 90% zbyt duży luz na łożyskach wałka ataku (u mnie też takowy był - błąd montażowy) i tryby się piłują pod złym kątem. Wtedy samo dokręcenie nic już nie da, bo zęby są źle podrobione, ale wymiana trybów i ich dobre ustawienie owszem. Zauważyłem to już u wielu tego typu traktorów.

petes    0

witam mam problem z moją 40stką ponieważ 3 bieg nie chce wejść czyli zazębia trochę i tak łomocze w skrzyni i po jakimś czasie wyskoczy nie chce wejść do końca czy można tak wyregulować czy wam sie tez tak dzieje bo chciał bym mieć ta 3 sprawną do brony talerzowej bo 2 za powoli ;)

Dominik1634    1

Ściąg górną pokrywę i przyjrzyj się rowkom w wodziku (tej listwie na której są widełki) sprawdź czy zatrzask od biegów się nie zacina i czy nie jest zużyty, a tam w wodzikach powinny być jeszcze dwie kulki i jeden kołek, tylko jak będziesz wyciągał wodzik uważaj aby te kulki z tym kołkiem nie wpadły do skrzyni biegów bo będziesz musiał je łowić.

jarek17    0

Witajcie!!!

Potrzebuje Schematu Skrzyni Biegów Do Ursus c-330 i c 360 .Prosze o Pilna Odpowiedz...

Gość wolf19   
Gość wolf19

c-360

1-3-5

R-2-4

;)

pablo21    26

Ale jak wsiadziesz do C-360 lub C-330 to koło drężka zmiany biegow na pokrywie od skrzyni jest schemat.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.
    • Przez michal8899
      jestem na kupnie valtry a72 na 20 hektarowe gospodarstwo plus troche usług i jestem ciekawy jak sprawuje sie ten ciągnik przy pługu, agregacie, talerzówce, kosiarce itd.
    • Przez MrJareczek
      Chodzi mi głównie o to jak pasowałaby do gospodarstwa o areale około 20 hektarów - czyli około 80 KM. Pytam się bo mam dylemat między New Hollandem, Casem a Valtrą, a poza tym Valtra kojarzy mi sie zawsze z pracą w lesie
    • Przez fendt1992
      Witam. Mam problem ze skrzynia w Traktorze Valtra 8450. mam pytanie czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem i czy coś z tym dało się zrobić?. podczas przełączania pół biegów słuchać wyraźne trzaski w skrzyni.a na pierwszym pół biegu coś wyraźnie puka w skrzyni.najmocniej słuchać to gdy szybko sie przełącza z drugiego na trzeci pół bieg i na odwrót(z trzeciego na drugi i tak w kółko) .Dzieje sie to na postoju nawet gdy skrzynia mechanicznie jest zluzowana. dzieje sie to juz od samego kupna. dodam ze skrzynia była naprawiana na zachodzie.prawdopodobnie kosze był spalone. Skrzynie miałem rozebrana i wszytko wygląda na sprawne. nie ma żadnych wyraźnych luzów.po złożeniu nie ma poprawy dodam ze na jednym z koszów był wyraźny luz po zmienieniu jednej z tarczki luz zniknął. Czekam za jakas podpowiedzia, bo juz brakuje mi siły.Może kostka sterująca albo komputer?? co myślicie. czekam za jakimiś pomysłami. Fendt1992.