Skocz do zawartości

Polecane posty

mariusz b ja mam tak samo, tez tylko na weekendzie moge cos podlubac bo czasu brak ;/ ale juz czesci sa tylko skrzynie poskladac i zjechac z silnikiem, a wtedy bedziemy mech. roznicowy robic :D

koledzy czy ktos moglby mi podac oryginalne ksiazkowe wymiary wałka sprzęgłowego 1 stopnia do c360??? konkretnie chodzi mi o srednice tego otworu na koncowke walka głownego, ale jesli ktos ma wszystkie to byłbym bardzo wdzieczny :D

pozdrawiam ;p

Wiadomość z agroFakt.pl

ROBERTD    0

A po co ci to?? tam wchodza igiełki spr. w katalogu ile szt bo nie pamietam. na smar przyklaej i wsuń walek i ok.

Podpowiedzcie rozwiązanie na pier...lone zatrzaski, które blokują wrzucenie biegu. Wymieniłem listwy, zatrzaski i reguluje -jak lekko wchodzą(zatrzas poluzowany) to wyskakują, jak nie wyskakuja(zatrzaski skrecone) to wbic biegu nie można. normalnie można kota dostać. Tyby ok.

izydor6280    485

na zatrzaski jest prosty sposob, dajesz podkladke pod ta srube co dociska sprezynke ze srutem, grubosc podkladki sobie dobierzesz i biegi masz lekko i zatrzask dokrecony

ROBERTD    0

Dzięki za odpowiedz. Myslałem, że po to regulacja sprezyny jest. Kombinuje czy zatrzaski od zetora nie byłyby lepsze, bo tam takich problemów nie ma.

luku1988    0

a u mnie z kolei w 3p skrzynia po remoncie "wyła" gorzej niz przed remontem , ale chyba sie dotarła bo teraz jest ciszej . A przed remontem to taki był zuzyty wałek ("dyfer chyba" ) i koło talezowe ze jak sie jechało to nie mozna było nic powiedziec -tak głosno było . Najlepiej byłoby chyba zamontowac cały tylny most od zetora jakiegos pochodnego.

niekoniecznie cały wystarczylo by zmienic koło talerzowe i atak zetorowskie koszt okolo 800zl

ale jeszcze problem zwolnic zostaje do cichych nie naleza ;)

taki urok tego ciagnika :P

Edytowano przez luku1988

atak i wieniec od zetora kosztuja jakies 300-400 zł zalezy gdzie kupujesz :D ostatnio widzialem taki zestawik na allegro za 350 zł ;p reszte tj. kola koronowe i satelity mozna zostawic stare jesli niema luzow, ale jesli juz sie wyjmuje dyfer z mostu to warto wymienic podkladki kuliste na satelitach i na kolach koronowych- niewielka inwestycja a robi róznice :D

Adamo0788    0

Witam,

poszukuje wałka głównego skrzyni biegów od ursusa c360 w stanie złomowym/złym itp.

Potrzebuje z niego 50mm wielowypustu na pracę zaliczeniową na politechnice. Mógłby ktoś poratować??

DelMaro    0

Witam i proszę o pomoc!!

Dzis podczas odśnieżania zaklesczyły mi się biegi

po odkleszczeniu biegów wrzuciłem 1 i przejechalem 10 m i bieg sam wyleciał i dodatkowo silnik zaczol się 'mulic" i gasnąć

teraz po odpaleniu ciągnika biegi chodza normalnie sa odklesczone

ale gdy pusci się sprzegło ciągnik nie rusza i silnik gasnie tak jakby cos przyblokowało skrzynie.

Ktoś wie czego to może być przyczyna?

proszę o szybką odpowieź

zenon385    14

Moim zdaniem to należy go odblokować na wodzikach często mi się to zdarzało jak robiłem jeszcze podorywke :P Chociaż nie wiadomo czy coś się nie schrzaniło poczekałbym na rady innych

DelMaro    0

OK naprawione! Skrzynia się przyblokowała ponieważ kawałek metalu(starej ułamanej części jakis czas temu)

wpadł pod zębatkę!

sybiuszek24    3

Witam mam problem ze skrzynią w c360 dzisiaj rano biegi mi się tak mocno zakleszczyły że ułamał mi się ząbek na trybie i jak sprzęgło puszcze to strasznie stuka bo brakuje zęba jednego i przeskakuje jest to ten tryb na dole skrzyni do polowy zalany w oleju i moje pytanie jak dojść do tego trybu żeby go wymienić proszę o pomoc :(

sebo1986    229

niewiem dokładnie który tryb ale jak jest na dolnim wałku to musisz całą skrzynie na części rozebrać, plus rozjechać most ze skrzynią :)

sybiuszek24    3

Ale tył tylko trzeba rozjechać od skrzyni a przód nie i ten wałek powinien z tymi trybami tak w książce napraw jest to bodajże nr. 26 chyba jutro z rana chcę się zabrać za to

2 zęby są po kolei ułamane i dlatego tak stuka mocno dzisiaj spuściłem olej to widać to dokładnie a koszt tego trybu jaki orientacyjnie tak może robił ktoś to kiedyś bo u nas to nie za bardzo

sebo1986    229

koszt to do 100zł scropol zależy który, i zaleca sie niby wymiane trybu który współpracuje z tym co chcesz wymienić :)

sybiuszek24    3

A tylni most od skrzyni trzeba odjechać i dojście będzie do tych trybów dolnych dobrze się orientuje przód zostaje mam nadzieje :wacko:

volvo    23

Masz jakieś doświadczenie w naprawach?Jak nie to do dobrego taniego mechanika

sybiuszek24    3

Mechanik będzie tylko muszę go rozpołowić ale nie rozjeżdżać go ale chcę tylko informacji mniej więcej co i jak i czy rozbierać na 3 części czy tylko tylnim mostem wystarczy odjechać tylko tyle chcę ale jeśli nikt niewie to spoko rozumiem jak zrobię to odezwę się

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez HorPol65
      Witam!! Mam takie pytanie jaki tur da rade zalozyc do 60-tki??
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.
    • Przez michal8899
      jestem na kupnie valtry a72 na 20 hektarowe gospodarstwo plus troche usług i jestem ciekawy jak sprawuje sie ten ciągnik przy pługu, agregacie, talerzówce, kosiarce itd.
    • Przez MrJareczek
      Chodzi mi głównie o to jak pasowałaby do gospodarstwa o areale około 20 hektarów - czyli około 80 KM. Pytam się bo mam dylemat między New Hollandem, Casem a Valtrą, a poza tym Valtra kojarzy mi sie zawsze z pracą w lesie