Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kamileon6    0

Też tak kiedyś miałem, okazało się że winna była nowa tarcza, była za długa na frezie

Wiadomość z agroFakt.pl

bobytempelton    158

Z dzisiejszymi częściami wszystko jest możliwe, trzeba sprawdzać przy montażu ,porównywać dokładnie nowe ze starymi, kiedyś też robiłem sprzęgło c360 wymieniałem sporo części w tym tarczę dociskową I stopnia i okazuje się po zjechaniu że nie ma sprzęgła, później okazało się że ów tarcza była o 4mm cieńsza od oryginału ;[

Damix    1

No więc tarcze sprawdzałem to wyglądało ,że są takie same tylko stara była już nie tak strasznie zużyta.Acha zapomniałem wcześniej napisać, że miałem docisk I stopnia pęknięty i wymieniłem na nowy a teraz dopiero wydaje mi się ,że chyba był szerszy (pewny nie jestem) ale może to być to jak sądzicie?

maciek    27

Witam , co może być przyczyną wyskakiwania z Zająca na luz w reduktorze ,zatrzask mam poluzowany bo jak go dokręcę to jest jeszcze gorzej ,wyskakuje gdy chcę cofnąć z górki ogólnie gdy ciągnik jest przodem pod górkę i przetoczy się do tyłu to od razu wyskoczy.

maras6666    0

Witam. Mam problem mianowicie z zablokowana skrzynia biegow oczywiscie w c360. Problem jest taki ze ostatni zablokowal mi sie skrzynia na biegu wstecznym, odblowalem ja jednakze ciagnik zablokowal sie na biegach polowych. Pomijajac fakt ze zapomnialem przykrecic szpilke ta ktora przykreca sie do pokrywy od skrzyni. Moje pytanie jest takie czy moze byc to cos powaznego i zeby odblokowac skrzynie bede musial zdejmowac pokrywe?. Zgory dzieki za info":)

mariusz(ZDUN)    167

na polowych nie powinna ci się zablokować skrzynia to jest oddzielny wodzik i oddzielna dzwignia właczająca wiec nieiwem dlaczego tak ci sie to stało jak nie dasz rady tego rozblokować przez zatrzaski to pewnie czeka cię zdjęcie pokrywy i dokłane oględzieny co tam się stało.

maras6666    0

tak tylko ze jedzie jak na polowych a nie moge przelaczyc na szosowe i dziwnie buczy w skrzyni tak mi sie wydaje gdy sie jedzie

seweryn20    587

Może ją złapać na polowych. Wbij bieg, szarp ciągnikiem i w końcu wejdzie. Rzadko się polowych używa i czasem tak się dzieje, taką samą chorobę mają zetory.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Może na polowych się zablokować jesli np. wodzik czy bezpiecznik trochę będzie wyrobiony - rozblokować idzie tak samo jak biegi ,wykręć bezpiecznik ostatni z prawej strony i srubokrętem przestaw w drugą stronę.

maras6666    0

dzieki. rozblokowalem skrzynie ale jest maly problem mianowicie caly czas blokuje mi sie na 5 biegu i 4 biegu nie ma chyba pojdzie szybciej jak zdejmne pokrywe

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A bezpiecznikiem nie idzie?

maras6666    0

wlasnie nie idze. Meczylem sie dobre 2 godziny i nic tak wiec nie wiem juz jutro rano zdejmne pokrywe

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Spróbuj jeszcze wcisnąć sprzęgło jak będziesz ruszał tam srubokrętem bo może być ciągnik minimalnie z górki i napiera na tryby i srubokrętem może nie dać się ruszyć. Ja miałem taki przypadek że musiałem ciągnik wyciągnąć drugim z bruzdy bo się nie dało tam nic zrobić ;)

kosiarka    2

Czesc

Mam problem ze wstecznym i 1 wybić 1 i wsteczny graniczy z cudem trzeba bardzo mocno uderzyć albo na sile wyciągać.

kosiarka    2

Tzn są 2 duże od lewej duży to jest od womu od prawej duży to jest od terenowych szosowych A pośrodku to są te 3 bezpieczniki to będzie środkowy tak ??

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez HorPol65
      Witam!! Mam takie pytanie jaki tur da rade zalozyc do 60-tki??
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.
    • Przez michal8899
      jestem na kupnie valtry a72 na 20 hektarowe gospodarstwo plus troche usług i jestem ciekawy jak sprawuje sie ten ciągnik przy pługu, agregacie, talerzówce, kosiarce itd.
    • Przez MrJareczek
      Chodzi mi głównie o to jak pasowałaby do gospodarstwa o areale około 20 hektarów - czyli około 80 KM. Pytam się bo mam dylemat między New Hollandem, Casem a Valtrą, a poza tym Valtra kojarzy mi sie zawsze z pracą w lesie