Polecane posty

jak bedziesz wymienial ten tryb wykruszony to wymień sobie tez górny z którym wspolpracuje bo bedzie wyło ;D chyba ze lubisz taki dźwięk, mysmy w swoim wymieniali walek sprzegłowy a to dolne koło zostalo stare i teraz wyje ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

większość mechaników mi mówi że jak się wymienia koło zębate to powinno się wymienić i to drugie nawet jeśli jest dobre , my jak kupiliśmy c-360 to gość zmienił tylko jedno i powiem szczerze że wyło , ale zrobiliśmy potem wszystko jak się należy i już nie wyje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
argoz    0

Jakiej firmy najlepiej założyc simering na wałku sprzęgłowym? Te zwykłe ze sklepu to wytrzymują miesiąc i znowu cieknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Skrzynia złożona wczoraj skończyliśmy a wymieniłem te 2 tryby co współpracują razem teraz będe miał już zgłowy POZDRWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek14    218

Witam

Jak chcę włączyć wsteczny bieg to nie raz muszę wysprzęglić ciągnik z 3 razy. To wina docisku sprzęgła czy jakiegoś trybu ? :mellow:


Droga do przyszłości jest zawsze w budowie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Wydaje mi się że to wina trybu ale jak mówię tak mi się tylko wydaje albo wodzik spróbuj wymienić lub docisk to zrób na początek może pomoże POZDRO ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Witam.Chcę się zabrać za blokade w 60 (tam wystarczy tylko zaczepićcięgło) ale musze odkręcać zwolnice i jeszcze taśme hamulca muszę założyć.I moje pytanie jak wyciągne zwolnice to czy będzie mi olej leciał czy nie.Bo mi się wydaje że nie bo tam wałek od zwolnicy wchodzi do koła talerzowego a poziom oleju jest niżej niż otwór na wałek.

 

Pozdro ;)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

olej ci nie poleci

ja u siebi8e przerobiłem mocowanie taśmy w taki sposób że nie musze demnontować zwoilnicy aby założyć cięgno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Ok dzieki a odpowiedz ;)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREK44    2

Witam co może głośno chodzić w ciągniku ursusie c-360 ? jak ciągnik stoi (włączony) to jak nacisnę sprzęgło to przestaje tak wyć a jak puszczę sprzęgło to wyje ( na luzie biegi ) to co może być tak że z włączonym sprzęgle nie wyje a wyłączonym wyje ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodobniej bedzie wył wałek sprzegłowy, bo przy wylaczonych biegach tylko on zazębia sie z innym kołem zębatym( z tym z dolnego wałka), jak wciskasz sprzegło przestaje wyc bo przestaje sie walek sprzeglowy krecic ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus20    17

Witam. Mam pytanie jak orze na 2 biegu, dojadę do końca nawrócę cofnę i znowu włączę 2 bieg i opuszczę pługi i zaczynam dalej orać to w skrzyni słychać zgrzyt jakby tryb z tryb zachodził.

Czego może być to wina????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Jeżeli przy puszczaniu sprzęgła to będzie luz na wałku atakujcym (na wszystkich biegach B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moze moze byc tez ktorys wodzik wyrobiony i prucz tego biegu ktory wbijasz do orki, zębi jeszcze jakis jeden, np wodzik 1 i wstecznego niewybija dobrze biegu i przy puszczeniu sprzegła bieg wyskoczy ale ze sporym zgrzytem ;D

uwazaj bo sobie go zakleszczysz w taki sposób ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturektdi    5

Witam mam problem przy właczaniu wom czasem jakby nie zatrybia slychac głosne niezatrybianie albo zatrybianie nie do konca i wtedy walek niby pracuje ale pomapa nie chodzi nie dziala podnosnik, dzieje sie mi to rowniesz pod duzym opciazeniem wom rozrzutnik, belarka musze stawac i wsadzic jeszcze raz mocniej wom czasem to kilka razy az zacznie prawidlowo dzialac. |Dodam ze tuleja wom wymenielem mechanik mówił,ze to to ale niestety niepomogło. Prosze o rady.

Edytowano przez arturektdi

john deere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Mogą być zużyte elementy załączające, czyli luz na dźwigni, koniec dźwigni w skrzyni wytarty jak i wodzik co daje efekt nie dokładnie włożonego przełożenia.

Odkręć od pokrywy skrzyni korpus z dźwigienkami od WOM i reduktora. Zajrzyj do środka zobacz w jakim stanie jest gniazdo wodzika jak i końce wybieraków dźwigienek, może są sporo wytarte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

I przede wszystkim regulacja drugiego stopnia. Włączanie womu i pompy na hama przy kiepsko ustawionym sprzęgle jest przyczyna większości awari układu załączania tego ustrojstwa i przyśpiesza okrutnie zużycie. Odkręć zatrzask i zobacz czy po przełączeniu listwa ustawia równo wgłębieniem w listwie z otworem zatrzasku. Jak nie to albo kołek na ramieniu dźwigni do włączania albo cuś w środku np. palec wchodzący w listwe.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Zmień zatrzask wodzika lub dokręć,zobacz pod pokrywą czy wodzik z widełkami zazębia dobrze tryby.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas4    0
Napisano (edytowany)

Trafić na dobra i dobrze wykonana skrzynie biegów w 60-tce to jak w totka wygrać . Jakość a mianowicie dokładność odlewów jest wprost niewyobrażalnie koszmarna , GOLYM OKIEM WIDAC Z DALEKA RÓŻNICE . Przykład u kogo tryb od wstecznego zazębia się całom szerokością ? u jednego pewnie na kilkadziesiąt !!!! , i mógłbym ta długo wyliczać. Odnośnie zakleszczania to sprawdzić trzeba wajchę od biegów czy nie lata luźno góra -dół , a nie powinna!!!.

 

Wiesz o tym że nie wolno poprawiać posta po moderatorze !!!!!!! i dlaczego piszesz czerwonym kolorem? +10%

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emhir    0

Wymiane wałka biegu wstecznego można przeprowadzić poprzez odłączenie skrzyni biegów od tylnego mostu. Demontuję się wał głowny, z prawej strony wykręć śrubę zabezpieczającą wałek, następnie od strony tylnego mostu jest otwór w wałku do jego demontażu, wkręć śrubę i wyjmij go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ruktaf    0

Witam a u mnie w 3p wylewa się olej z skrzyni w kierunku sprzęgła. Przy wymianie wlałem 30l i już znać ubytek na miarce a po dłuższej robocie pod traktorem jest plama. Czy jest tam jakieś uszczelnienie na wałku sprzęgłowym. Ponadto na 5 jak jadę z góry "z wzniesienia" na niskich obrotach nie hamując silnikiem to się coś tłucze w skrzyni. Co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

do wymiany masz tzw. osemke, taka uszczelka na walku sprzeglowym, mozliwe ze igielki wylecialy


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Robiłem skrzynię 60 dwa razy części naprawdę tanie wiecej stracisz w wyjeżdzie do marketu na zakupy niż do składnicy tylko ta rozbiórka kabina i pierdołki to sporo czasu tylko w dzisiejszych ciągnikach to dopiero masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj