Polecane posty

black08    4

fillipo jak mogłeś przestawic tryby na dolnym wałku jak są na klinie i skręcone na nakrętce z przodu a z tyłu wałek ma przetoczenie zakuwasz dolny wałek trybami skręcasz i nie powinno ani drgnąc przynajmniej ja tak mam. może koła w inna stronę założyłeś i nie ma luzu wystarczającego miedzy górą a dołem. może wodziki. nie jestem specem może się mylę.


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

tak są na klinie i idzie je przesunać cięzko ale idzie robiłem tez skrzynie w majorku zetor 3011 i tam miedzy trybami sa tulejki czy tam podkładki takie duze które zapobiegają się przesówanoiu trybów a w 60 tego nie ma jest miejsce miedzy trybami

 

I jak się okazuje -skrzynia to nie kraina bajek ..trzeba wszystko dokładnie powoli robić.Dobrze że nie doszło do zablokowania bo byś pocharatał na masło tryby..

 tryby jeśli by mi obudowy nie rozwaliło dopieor koszty by były ;[ tak  wiec napisałem jak u mnie było

 

 

 tak jak kolega napisał to nie kraina bajek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon15    1

pęknięta skrzynia biegów, uchwyt kabiny wepchał do środka jak ojcu urwało się cięgno sprzęgła przy pedale i zahaczył kabina o konar dębu;||

Nie wiem czy da sie to zespawać bo obudowa jest żeliwna, Może mieliście kiedyś taki przypadek to moglibyście dać namiary na jakiegoś dobrego spawacza do takich rzeczy w okolicy krakowa? bo sam sie za to nie chce brać to nie stal...

I ile może wynieść szacunkowy kosz naprawy?

Pozdrawiam;]

 

Fotki userki

http://picasaweb.google.com/szymonSIWY/ProblemyZCiagnikiem#


Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne,itp,itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlatek    0

Jest specjalna elektroda co sie spawa zeliwo. Kup taka elektrode i jezeli masz spawarke to spróbuj sam . Najgorzej to chyba nie wyglada


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Hmm jak znajdziesz dobrego spawacza to może warto zespawać. Mój ojciec ok 15 lat temu spawał blok silnika w jednej C-360, i z tego co wiem do dzisiaj trzyma. Jeżeli traktor ma dużo pracy to wg mnie chyba lepiej jednak kupić nowa obudowę.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon15    1

No najlepiej kupić nowa, ale to kosztuje bardzo dużo!


Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne,itp,itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A właściwie to jak to się stało że pękła??

 

 

EDIT: można spróbować nawiercić na końcach pęknięcia tak aby się nie powiększało i wtedy spawać lub robić ,, łatę,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Domyślam się. Ale napisałem przecież ze jak traktor ma dużo pracy to taki zakup powinien się zwrócić. Jeżeli traktor pracuje rekreacyjnie to warto się pobawić spawarka.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickboss    1

Witam. Ja osobiscie byl bym za spawaniem. Na zdjeciach nie wyglada to tak strasznie.Do spawania polecam elektrode ESAB OK.92.18. Przed spawaniem dobrze by bylo zrobic naciecia i podgrzac material ( np. palnik acetylenowy ) Dobry spawacz powinien sobie z tym poradzic. Koszt elektrod 3,2 mm okolo 100 zlotych za 24 sztuki. Kilka lat temu znajomy spawal blok ( stopa walu ) tymi elektrodami i smiga do dzis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

jesli to sam uchwyt kabiny -i niema wycieku oleju -spawaj -ale dobrzebybyło aby był dobry dostęp

wpisz w gogle spawanie zeliwa małopolska i wyszukasz firmy

 

ps zeliwo sie kiepsko spawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonio86    39

Żeliwo dobrze sie spawa migomatami-ale to musi byc naprawde duży migomat-kiedys przy neptunie sawałem wałek -stal musiałem przyspawać do żeliwa bo śruba mocujaca sie obcieła-transformatorową starczało na pół godziny pracy a dużym migomatem trzyma do dziś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

narazie pospawaj będzie trzymać a jak nie będziesz miał co robić z kasą to możesz kupić nową lub używaną obudowę, albo pojeździj po złomowiskach z traktorami bo może się nie raz coś trafić w miarę tanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Spawałem kiedyś skrzynie z 60 jak się dokręca do silnika,chyba ze 20cm, a kawałek odpadł całkiem.Pospawałem migomatem i niema problemu,a mam tylko 160A [trochę za słaba lepiej żeby miała z 200A.Spawałem jeż nie raz skrzynie ,kolektory,ogółem żeliwo,jeszcze nikt nie wrócił z reklamacją[gwarancji nie udzielam].Żeliwo dobrze jest trochę podgrzać i dobrze naciąć szlifierką,musi być czyste tam gdzie spawasz, na około też.Jak będzie troch farby lub nawet czyste a nie wyszlifowane to będzie problem z wtopieniem się w materiał.Na koniec wyszlifuj tam gdzie ci będzie przeszkadzało i szerokiej drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon15    1

Dzieki za podpowiedzi Pozdrawiam;]


Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne,itp,itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek116    3

według mnie na takie pęknięcie nie opłaca się wymieniać obudowy. co innego jak ciągnik by się łamał a w tym wypadku wystarczy dobrze do poskładać i tak jak koledzy mówią żeliwo trzeba dobrze wygrzać i spawać dopiero, żeliwo najlepiej się spawa po kawałku i opukać i tak do końca. jest to trochę mozolna robota ale cóż stało się i szkoda wywalić 3tys na obudowę skrzyni biegów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareczek78    2

Również uważam,że warto poispawać - najwyżej po nieudanych próbach wymień na nową lub jak znajdziesz nz przechodzoną a dobrą.

Nie kombinuj sam spawać, elektrod też raczej nie kupuj. Popytaj się wśród znajomych o dobrego spawacza i przedstaw mu temat. On sam dobierze elektrody do materiału spawanego i do mocy i możliwości swojej spawarki. Sam to tylko poboblisz i raczej ci się nie uda bo jak widzę kłania się technika spawania w pionie. Spawacza najlepiej poszykać zawodowego - może koło ciebie są jakieś zakłady ślusarskie produkcyjne na szerszą skalę. Takie zakłady mają wykwalifikowanych spawaczy. Mojemu szwagrowi pękł blok jak nie spuścił wody na zimę. Niedaleko mnie jest Kopalnia Węgla Brunatnego w Koninie. Spawaczy mają do oporu. Po konsultacjach ze znajomumi pojechaliśmy do jednego do domu, zgodził się, pospawał i trzyma do dziś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

Dwadzieścia lat temu wstawiałem wycinek z jednej skrzyni 20x30 do drugiej ponieważ znalazłem na złomie iprzerobiłem C-4011na C-360 spawałem mosiądzem trzyma do dziś, korpusy podnośników też spawają mosiądzem i dają na podnośnik gwarancję pozdrawiam


Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek116    3

ASOGCURSUS z tego co tu przeczytałem sądzę że niezły kozak jesteś ^^ różne rzeczy słyszałem bądź widziełem ale takiego czegoś jeszcze nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

Kolego arek116 nie wiem dlaczego się dziwisz korpusy podnośników spawa POM klonowca który zajmuje się regeneracją podnośników do C-360 i użykownicy są zadowoleni z ich napraw a korpus skrzyni spawałem sam mogę wysłać ci fotkę ponieważ jest to w moim ciągniku i chodzi dwadzieścia lat


Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3035

u nas to raczej nie znajdziesz, nawet u niemca w skr nie spawaja -to nie takie proste jak sie niektorym wydaje,mozesz sprobowac zapytac w pomie w kryspinowie lub kadimocie w zabierzowie,najlepiej google jak kolega napisal


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek116    3

nie chodzi mi o samo spawanie żeliwa bo sam spawałem złamaną c360 (dosłownie) ale o to że wstawiałeś wycinek z jednej skrzyni do drugiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

Kolego arek116 właśnie ten wycinek został wstawiony z drugiej skrzyni w jednej było wybite przy okienku sprzęgła i nie było tego kawałka a druga była przełamana ,z jednej wyciołem ten brakujący kawałek i wpasowałem do drugiej przyznasz że dobrze to wygląda http://www.agrinpol.pl/_img/_images/15428.jpg


Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek116    3

ASOGCURSUS moje zdanie na temat spawania twojej skrzyni jest takie: że samo spawanie to pół biedy ale idealnie dopasować dwie części obudowy z dwóch różnych skrzyń to po prostu mistrzostwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj