Polecane posty

arofelgi    0

most nie wyje  bo atak jest od zetora i go wcale nie słychać czy jadę 1 bieg,2,3,4 tylko na 5 biegu strasznie wyje, jak większość tu opisuje z resztą, ciągnik nie dawno kupiony od znajomego, 3 lata temu był mały remont tego 3p robione hamulce wycieki no i założony atak ( koło talerzowe ) zetora skośne zęby

 i chciałbym poprawić ten 5 bieg jeśli jest wg możliwość, bo każdy pisze ze wyje a nie znalazłem ze ktoś to poprawił,

a jeśli chodzi o synchronizacje jak by okazała się usterka tego biegu i rozbiórka to czemu nie założyć 4/5 bieg synchronizowane wiadomo ze nie ma tego zgrzytu, biegi płynniej wchodzą 

Edytowano przez arofelgi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Wyje ci dlatego że 5 bieg  że ma najwyższe obroty tzn on jest brany bezpośrednio z wałka sprzęgłowego wałek główny atak.Skrzynia wyje swoja drogą ale na pewno nie głośniej niż most.Moim zdaniem luzu między zębny jest nie prawidłowy może za mocno skręcone 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1574

Własinie na 5 to skrzynia najciszej chodzi bo tylko górny wałek pracuje .
A może masz w moście tryby nie od pary tylko z dwuch urzywek złożone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arofelgi    0

most na pewno nie wyje, znajomy miał ten ciągnik od 96r dbał o niego dobrze  nic nie wspominał żeby wg naprawiał skrzynie czyli może być tak ze jest od nowości nie ruszana , tylko gdy były robione hamulce i uszczelnianie to przy okazji zmienili atak ( NOWY)  dla własnego ucha  skoro było już rozkręcone tyle 


Wyje ci dlatego że 5 bieg  że ma najwyższe obroty tzn on jest brany bezpośrednio z wałka sprzęgłowego wałek główny atak.Skrzynia wyje swoja drogą ale na pewno nie głośniej niż most.Moim zdaniem luzu między zębny jest nie prawidłowy może za mocno skręcone 

 

może masz racje z tym luzem traktor ma swoje lata i mogło się wytrzeć i wyje muszę zdjąć pokrywę najbliższym czasie i sprawdzić w jakim stanie są tryby , mam też ostrówka to tam wg o niebo ciszej nawet nie ma co porównywać, a w 3p + kabina Sokółka to daje po uszach
 

Edytowano przez arofelgi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1574

To jak wymienił atak na nowy a reszta została stara to juz masz odpowiedz dlaczego wyje + niprawdlowy luz = wycie pewne.

Edytowano przez robert1226

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Ten nowy atak jest typu Zetora czy gleasona to znaczy taki jakby fabryczny bo raz mówisz tak a raz tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arofelgi    0

Ten nowy atak jest typu Zetora czy gleasona to znaczy taki jakby fabryczny bo raz mówisz tak a raz tak

 

wiem tylko tyle ze mechanik który to robił mówił ze założył to koło talerzowe od zetora było trochę droższe niż typowe do c 360, a ostatnio wymieniałem pompę hydrauliki i rzeczywiste są zęby skośne, ale tu nie mowa o moście tylko o 5 biegu, proszę o rozważne odpowiedzi  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1574

A czy ty w ogóle znasz zasadę działania skrzyni ,czy wiesz jak przekazywany jest napęd na poszczególnych biegach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arofelgi    0

 w manualnej skrzyni biegów umieszczone są synchronizatory, wałki: sprzęgłowy, pośredni i główny. Koło zębate osadzone na wałku sprzęgłowym przekazuje napęd na koło zębate wałka pośredniego, na nim oraz na wałku głównym umieszczone są pary kół, które odpowiadają konkretnym biegom, włączenie danego biegu powoduje rozłączenie pozostałych kół zębatych. skrzynia składa  się także z biegów bezpośrednich  albo nadbieg, niestety ja nie mam lat doświadczenia związanymi ze skrzyniami,  nie naprawiam skrzyń co dziennie a człowiek uczy się całe życie :), jeśli posypały się kiedyś w czym tryby czy w Simsonie czy Romecie kupiło się nowe zamontowało i jeździło się dalej bez problemu, jedyną skrzynie którą składałem z pomocą to  Władimirec T25a wymiana łożysk parę trybów wodzików i ciągnik kilka lat pracuje w kosiarce,opryskiwaczu,do zbioru owoców cały czas używany nic się nie dzieje i na każdych biegach cisza, no ale nie ważne.
Ale do czego Kolega zmierza ?:), może wrócimy już do tematu 5 biegu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1574

Zacytuj B Linde (niechce mi się z tobo gadac)
Nie cytuj mi wikipedi tylko przeczytaj ze zrozumieniem posty moje i kolegi Adi96 i weź w tej wikipedi poszukaj schematu izasady dzialamia na ppszczegulnych biegach takowej skrzyni.
Bo jeszcze raz ci tłumacze nie 5bieg ci wyje tylko tylny most.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Nie dziw że ci wyje skoro na 5 biegu przy obrotach 2000 2200 silnika  na wałku ataku masz jakieś około 4000 4,500 tyś obrotów  nie prawidłowa ustawiona przekładnia pracuje głośno dwa zużycie będzie szybsze niż powinno.Tak to przez forum to ciężko powiedzieć co się dzieje bo bym musiał się przejechać.Luz międzyzębny nie może być za duży ani za mały ustawia sie na w sam raz dlatego przy przekładni Gleasona to ciężko to ustawić  żeby było cicho jak na 60-tkę ale da się 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arofelgi    0

wiadomo ze na 5 bieg będzie jakiś hałas, ale tu to jest straszny i taki metaliczny, ale dobrałem się dziś do skrzyni i wydaje mi się ze wina trybów jeden ma malutkie wżery i wałek wom 2 stopnia który tez wyje ma wżery 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CIAPEK1981    8

Co może być przyczyna zakleszczania sie w C-360 na wsteczym biegu ??? Na innych sie nie zakleszcza ( raz w roku na 2 ). Kilka razy tak sie zakleszczył ze było trzeba cały lewarek rozbierać. Problem z tym zalkeszczaniem na wsteczym jest od nowości, jak tylko wyjechał z fabryki tongue.gif

Ja bym wziął i wyciągnął widełki od wstecznego biegu i porównał z nowym ze sklepu. Albo bym włączył wsteczny bieg zdjął pokrywe od skrzyni biegów i bym zobaczył w jakim miejscu sie znajduje tryb od wstecznego, albo czy widełki gdzieś nie obcierają itp. jakaś przyczyna musi być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Panowie mam mały problem i to dość głupi ale za bardzo nie mam kogo podpytać,więc tak robiłem przymiarki na ułożyskowanie Wałka sprzęgłowego II stopnia.Stary typ miał na łożysko igiełkowe a nowy typ na igiełki.Wsadziłem pierścień potem igiełkę i tu pojawia się problem.Bo jeśli dam drugi pierścień oporowy ten szerszy to pomiędzy igiełką a drugim pierścieniem oporowym  zostanie przerwa wysokości 4mm  według nie może być takiej przerwy chyba.Jeśli chcę rozwiązać to problem to dać z początku dwa węższe pierścienie  czy Dać pierścień igiełki znów pierścień wąski a na to zaraz szeroki? 

 

Foto  20fe295a14a5924f.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1574
Napisano (edytowany)

Tu powinny być dwa koszyczki pierścień dystansowy i na brzegu uszczelniacz ,to jest tuleja 2 stopnia bo na zdjęciu dokładnie nie widzę.
Igelki to są w nowym typie ale w wałku 1stopnia w główce .

Edytowano przez robert1226

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-U-R-S-U-S-    69

Dokładnie jak kolega wyżej pisze tutaj nie ma prawa być igiełek luzem, tylko łożysko - złożenie igiełkowe. Oj młody najpierw weź katalog lub instrukcje poczytaj bo motasz strasznie na forum jak piszesz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Przecież napisałem Wałek sprzęgłowy II stopnia, widać który I a który II stopień.Wiem że mogą być 2 łożyska igiełkowe bo mam tak zrobione aktualnie.Tak weź katalog? A ty może czytaj dokładniej co jest napisane pod pozycją 3 a nie zarzucasz  mi nie zrozumienie 

 

Daje foto 

 

9e971f8ee591e058.jpg

 

 

Wnioskując z katalogu że idą igiełki tam samo jak na I stopniu,Ja chcę się dowiedzieć jak zniwelować luz w takim wypadku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrz    0
Napisano (edytowany)

Witam, remontowałem skrzynię znajomemu. Wymienione: wałek główny, wałek pośredni, wałek sprzęgłowy I stopnia, koło stałego zazębienia, koła zębate od 1, 2, 3 biegu, sprzęgło 4 i 5 biegu, koło wstecznego biegu, koło przesuwne reduktora, wszystkie łożyska (również wałeczki 23 sztuki). Części wszystkie oryginał ursus - Waryński. Gniazda łożysk nie wyrobione. Zarówno przed jak i po remoncie występuje na jedynce i dwójce przy ok. 800 obr na minute dźwięk bardzo podobny jak na tym filmie ( od 0,55 min.):

Film nie jest moją własnością, link podaje jako przykład. Może ktoś ma takie dźwięki w skrzyni bądź miał i się z tym uporał. Ja wymieniłem prawie wszystko i w tej kwestii nie przyniosło to rezultatu. Za ewentualne rady będę wdzięczny, pozdrawiam.

Edytowano przez piotrz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Może tylny most,sam luz na wałku ataku.Raz pracuje normalnie  a raz jakby dzwoniło i rzęzi strasznie na wstecznym nie taki hałas jak tu.Bo brzmiało jak na łożysko igiełkowe na I stopni ale to by wszystkich biegach by było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrz    0

Zapomniałem dodać że most sztywny, po wymianie łożysk ataku, satelit, podkładek kulistych itp. Nawet cichy jest jak na c-360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maxym    1

Witam film ja robiłem przy mojej C-360 i niestety po wymianie prawie wszystkich elementów w skrzyni problem pozostał, na pocieszenie napiszę że zmniejszył się jak ciągnik trochę popracował ale dalej jest, na zmartwienie dodam że bieg lubi wyskoczyć gdy hurgocze.  Mechanik stwierdził że to będzie wałek atakujący z trybem bo tylko to zostało niewymienione. Stare czy nowe tryby hurgot taki sam. Doszedłem do wniosku że to wina obudowy skrzyni. nie wiem czy to bobry wniosek ale nie ma za bardzo już innej możliwości. Ciągnik pracuje normalnie staram się nie jeździć na tych biegach przy tych obrotach gdy hurgocze.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrz    0

Dziękuje za odzew. Też myślę że to wina obudowy skrzyni, tylny most w przypadku który opisywałem odpada, gdyż także był remontowany. Biegi na szczęście nie wyskakują. Dodam, że w większym lub mniejszym stopniu spotkałem się z takim dźwiękiem ze skrzyni w nie jednej sześćdziesiątce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Hmmm tylko pytanie co dokładnie za to odpowiada jakaś nie równość na gnieździe łożyska czy coś.Obstawia się most bo w c-360 od 1980 roku najszybciej padają głównie wyrabiają się te podkładki na satelitach i na wałku zaczyna się robić hałas co nie miara taka jakość,w ogóle  luzy w tylnym moście powinny być rzadkością  gdzie ciągnik naprawdę przerobił swoje a  nie ponad te 6 7 tyś i most pada 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CIAPEK1981    8

Witam, remontowałem skrzynię znajomemu. Wymienione: wałek główny, wałek pośredni, wałek sprzęgłowy I stopnia, koło stałego zazębienia, koła zębate od 1, 2, 3 biegu, sprzęgło 4 i 5 biegu, koło wstecznego biegu, koło przesuwne reduktora, wszystkie łożyska (również wałeczki 23 sztuki). Części wszystkie oryginał ursus - Waryński. Gniazda łożysk nie wyrobione. Zarówno przed jak i po remoncie występuje na jedynce i dwójce przy ok. 800 obr na minute dźwięk bardzo podobny jak na tym filmie ( od 0,55 min.):

Film nie jest moją własnością, link podaje jako przykład. Może ktoś ma takie dźwięki w skrzyni bądź miał i się z tym uporał. Ja wymieniłem prawie wszystko i w tej kwestii nie przyniosło to rezultatu. Za ewentualne rady będę wdzięczny, pozdrawiam.

Ja bym sie przejechał bez pokrywy górnej i by sie coś pewnie wyjaśniło. Ja to miałem przypadek, że zrobiłem remont skrzyni i przy większych obrotach hałasowała skrzynia i sie okazało, że był duży luz miedzy górnym wałkiem a kołem przesuwnym 2 i 3 biegu. I przy pewnych obrotach to koło wpadało w drgania i przez to hałasowało. Po jakimś czasie hałas znikł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj