Polecane posty

volvo    47

Co z tym szybszym wstecznym od zetora, dało by się to zastosować w 60-tce? Nikt tego nie próbował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusFan1222    23

Nigdy nie robiłem takiej modyfikacji, ani nie znam nikogo kto próbował. Wydaje mi się że koło stałe biegu wstecznego ''zetor'', mam na myśli koło które znajduje się na prawej ścianie skrzyni biegów. Ma inną ilość zębów i stąd szybki wsteczny, aby to zdało egzamin trzeba by było wymienić również koła współpracujące z kołem stałym.


W życiu nie można mieć wszystkiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nik23    2

Z częśćmi to nieproblem, zamawiasz i na drugi albo trzeci dzień są kurierem, a odnśnie wojewodztwa to dość rozległy teren jak na jeżdżenie po części. Zapewne sklepy z częściami beda w kazdym wiekszym mieście tylko trzeba sie zorientowac gdzie dokladnie. Ja mam mf 8 lat i poza filtrami, szpanierem listwy akumulatorem i olejami, silowniczkami gazowymi drzwi, nie wymienialem nic. zepsul mi sie rozrusznik ale wystarczylo ze mechanik go przeczyscil a szczotki mial od czegoś polskiego sie nadały. A zapomnialbym swieca plomieniowa pasuje od ursusow.a i pekla mi rurka od hydrauliki ale znajomy spawacz mi ja zalatał? I to by bylo na tyle co w nim grzebalem.


Jeżeli pomogłem klik zielona strzałka, to nic nie kosztuje a daje motywacje do pomocy dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2517    387

Teraz mam pomysł żeby kupić ursusa 1212 albo 1214 (chyba że wersja z zetora) bo będę trochę powiększał gospodarkę tak z 10 hektarów maks 15 co ty na to ?Bym założył pług unia tur 4+1 agregat prasę jakąś dyskówke rozrzutnik .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nik23    2

Jezeli masz w planach rozbudowe gospodarstw to wiekszy ciagnik napewno sie przyda, do ursusow części sa ogolno dostepne a ponadto sa proste w naprawie.


Jeżeli pomogłem klik zielona strzałka, to nic nie kosztuje a daje motywacje do pomocy dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2517    387

To ja wiem o częściach i naprawach a spalanie jakie występuje w lekich pracach i cięższych chodzi mi o prasą i kosiarkę.Może ursus 1014/1012 (albo zetor) U mnie na WSI same ursusy c 360 c 330 to tak się pytam . Mi trafiał się ursus 1214 fin z turbo za 28 tysięcy do poprawek blacharskich to podobno mało palił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nik23    2

Niemialem takiego ursusa poszukaj tu na forum w dziale ursus tam naoewno bedzie spalanie i opinie


Jeżeli pomogłem klik zielona strzałka, to nic nie kosztuje a daje motywacje do pomocy dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekk2103    0

Witam, mam problem z wybiciem biegu 3, robilem remont skrzyni, przed remontem tak samo bylo, ze wbila sie trojka i juz nie szlo jej wybic nawet jak odkreci sie zatrzask, trzeba trzasnac w listwe srubokretem i mlotkiem do przodu i wtedy wyskakuje bieg, w skrzyni lozyska nowe i nowe zebatki wszystkie, zostal tylko stary walek glowny i ten na dole, czy wina moze lezec w widelkach ? Walki nie byly wyrobione i nie bylo na glownym zadnego zadzioru, czekam na pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian84    5

a bez dekla też tak ciężko chodzi , bo ja komuś właśnie coś takiego robiłem i winą było coś w deklu , ale dokładnie nie pamiętam co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekk2103    0

Ogolnie sie wbija bieg lekko dosyc, nie zawsze tak sie blokuje, ale przewaznie, jak juz wybije recznie srubokretem ten bieg, to lekko chodzi szyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Przypuszczam że luźne są widełki na listwie które przy wyrzucaniu biegu opierają się o dekiel od skrzyni biegów.Zrzuć dekiel i sprawdź na deklu czy nie ma śladu i czy nie są luźne widełki na listwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekk2103    0

Czyli pomogla by wymiana calej listwy z widelkami ? Nie zwrocilem uwagi na dekiel czy ma slady jakies, w wolnej chwili sciagne go i sprawdze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

To juz w ostateczności :P


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Wiem.Nie raz spawałem wodzik z widełkami.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1999    8

Witam mam problem ze skrzynią w mojej sześćdziesiątce a mianowicie z jednym biegiem czwórką jest ją bardzo ciężko wrzucić a jak się już uda i ciągnik jedzie to wali coś tak w skrzyni jak by miało ją zaraz rozerwać i podkreślam że wszystkie inne biegi działają bez zarzutu proszę o odpowiedzi i mam nadzieje że obejdzie się bez mechanika z góry dziękuje za pomoc.

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barto7245    40

Być może koło zębate odpowiadające temu biegowi się uszczerbiło, przynajmiej tak mi się wydaje, bo robiłem to samo w swoim zetorze, też tak waliło w skrzyni


Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Sprzedam 2 kojce porodowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaca634    2

Witam. Naprawiam aktualnie skrzynie przekładniową w Ursusie C360 i mam takie pytanie otóż czy jeżeli już jest złożona to czy ja moge ją podłączyć do sprzęgła i sprawdzić czy działa na włączonym silniku bez podłączania do tylnego mostu traktora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

No tak bo tam wałek atakujący ma łożysko w tylnym moście ;)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj