Polecane posty

locke    293

To trzeba rozkręcić, zobaczyć...Bo tak nic nie zrobisz.....


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek0719    0

Gdy ursusem jedzie pod nachyleniem co zaczyna zgrzytac w skrzyni , tak samo dzieje się gdy jedzie się prawie nie dająć gazu na 2 albo na pełnym gazie 4,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Bardziej określ swój problem.Wtedy Ci pomożemy.Skąd słychać to zgrzytanie??Jaka cześć skrzyni??


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majes897    0

a to nie wiem. U mnie było takie coś że tryby poszły tam przy wałku. Ząbki się po urywały i w tym był problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

W którą stronę pochylony jest w tedy ciągnik?

Blokada nie działa ponieważ?

Podnieś ciągnik i kręć kolami może coś więcej zauważysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goomis93    2

Mam podobny problem. U mnie taki cichy metaliczny dzwiek jest taki jak by jakaś blaszka z zabezpieczenia wpadała co jakiś czas miedzy tryby i po czym słychać takie uderzenie w prawą stronę kadłubu skrzyni. Słychać takie zgrzytanie głównie na postoju, gdy ciągnik chodzi na wolnych obr. Co to może byc? Bo rozebrać i zdiagnozować będę mógł dopiero jak się zrobi troszkę cieplej :)

Pozdrawiam


.Wycie mostu słychać z dala - 60tka za*****la.. !! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukash0    2

witam panowie mam ciagle problem ze skrzynia w c 360 mianowicie jadac do góry lub z góry słychac straszne trzaskanie w skrzyni jakby tryb o tryb sie zachaczał, mielismy rozebrana skrzynie dwa razy wszystkie łozyska nowe tryby które były wyłamane to tez daliśmy nowe , nowe wodziki , zatrzaski dalej to samo co może byc powodem??

dodam ze na górnym wałku zamiast tych igiełek mamy tulejke moze to byc wina tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Jak nie ma luzu to nie ma to może być tulejka zamiast łożyska.Widziałem już nie raz taki numer.Teraz taka sprawa czy to dziej się na wszystkich biegach.Czy patrzyłeś do mostu.Jak patrzyłeś to pozostały zwolnice.Zęby na pół ośkach i dużym kole trza by sprawdzić.Ale najlepiej to dobrze dosłuchać z kąt ten dźwięk się wydostaję i na jakich biegach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukash0    2

koledzy zwolnice atak wszystko było zrobione w zeszłym roku. jak jedziesz po równym to nic tylko jak pod górke lub z górki i na kazdym biegu.słychac ewidentnie ze skrzyni ten trzask. dzisiaj odkrecam z góry dekiel..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Wygląda to na wydarte widełki na którejś zębatce i się przesuwa i załapuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusFan1222    23

Ja obstawiał bym na kończące się łożysko lub wybitą obudowę skrzyni ( mam na myśli gniazda pod łożyska) przez co dolny lub górny wał wpada w rezonans. Ale to takie przypuszczenia rodem z forum na odległość.


W życiu nie można mieć wszystkiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2196

Wyciągnęło się cięgno blokady,końcówka ta zagienta wyciągnęła się razem z przeciągniętą zawleczką , powodem mogła być zbyt duża podkładka założona na ten pręt tego nie wiem ale tak wyglonda. Czy jest jakiś patent by dorobione cięgło założyć na swoje miejsce,najlepiej bez zdejmowania koła itd. itd. Może dospawany jakiś rodzaj twardego haczyka i to sprężynką naciągnąć.Nie kojążę,tego zamocowania i nie wiem jak do tego jeża podejść :wacko: Co o tym sądzicie :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Ja mam przerobiony ten dekielek z tyłu co podtrzymuje taśme i moge zdejmować i zakładać cięgno

Zrobiłem tak odciąłem od dekielka ten hak co trzyma taśmę ,do haka dospawałem śrube 16 , w dekielku wywierciłem otwór aby ta śruba swobodnie przechodziła

Gdy założe cięgno blokady to trzymając za śrubę zakładam ten hak od taśmy , potem na srube zakładam dekiel i zakręcam nakrętkę i kontre ,potem przykręcam całość na te oryginalne 4 śruby

Dodam jeszcze że na styku haka i dekielka (od spodu) mam tak przyspawane płaskowniczki że można to skręcić tylko w jednym położeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavko360    0

Witam mój problem polega na tym,że nie chce się załączyć wałek WOM.Podczas załączania coś strzela i nie może zaskoczyć.Może wiecie co może być tego przyczyną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Scięta tarcza lub frez na wałku

szczela przy sprzęgle czy w moście

Edytowano przez GoRAL1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2059

Witam. Przeczytałem cały temat i sporo mi on wyjaśnił ale mam jeszcze kilka pytań...

 

Jako że w tym tygodniu zapowiadają jeszcze zimę(raczej już nie będzie co odśnieżać) chciał bym trochę ogarnąć ursusa przed sezonem.Miałem robić samo sprzęgło(części już mam) ale od dłuższego czasu puka mi coś w skrzyni pod większym obciążeniem.Wcześniej pukało rzadko a teraz co raz częściej.Czasem jest tak że śmigam i nic nie puka a czasem znowu w skrzyni wali jak by się miała rozlecieć..Wiem że to trochę nie poważne bagatelizowanie takich objawów ale wiecie jak to jest w trakcie sezonu z jednym ciągnikiem.. Podczas jazdy wydaje się jak by pukało gdzieś z przodu skrzyni.Jak włączę reduktor to z tego co się zdążyłem zorientować skrzynia wtedy nie puka..

 

Wracając do pukania to wydaje się jak by to pukanie dochodziło gdzieś z przodu skrzyni.. Czy była by ewentualna możliwość wymiany łożysk z przodu na tych wałkach po odjechaniu silnikiem? (i tak muszę robić sprzęgło) Jest taki manewr wykonalny?To by mi bardzo ułatwiło sprawę.

 

Wiem że jak już robić to powinno się raz a dobrze ale na razie chciał bym troszkę pójść na skróty(o ile się da) a w późniejszym terminie zrobić sobie na spokojnie ewentualnie całą skrzynię..Na razie nie mam za bardzo warunków(brak równej posadzki w garażu) oraz nie mam wózka z prawdziwego zdarzenia(mam w planie coś uspawać)..a jak bym już chciał ciągnik na trzy części rozjechać to wózek musi być porządny.

 

Jutro ściągnę górny dekiel to się sporo powinno wyjaśnić...

Edytowano przez prorok

Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Slavko360- najprawdopodobniej wygięty widelec listwy koła pośredniego,to częsta przypadłość a zarazem najprostrza do usunięcia,można to sprawdzić poprzez zdemontowanie pokrywy skrzyni biegów,sprawdz wszystkie przełożenia listwy,ustalenia listwy poznasz po głębokich nacięciach,każde przełożenie ma idealnie zgrywać się z pozostałymi listwami od biegów (rowkami) przy każdym przełożeniu obserwój w jaki sposób tryby nakładają się na siebie.Tylko nie przesuwaj pozostałych listw bo zblokujesz biegi.

 

prorok-być może masz poluzowane łożysko wałków głównych które jest ustalone na trzech imbusach wraz z wałkami do obudowy skrzyni biegów,śruby mogą być całkiem wykręcone,nie obejdzie się bez rozpoławiania.Łożyska da się wymienić,co niektóre..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj