Raczo

Krukowiak vs Pilmet ...

Polecane posty

Raczo    20

Która z firm jest waszym zdaniem lepsza? Krukowiak czy Pilmet ? Chodzi konkretnie o zakup opryskiwacza polowego ciągnionego o pojemności około 1500-1600l z belką 15m. Spotkałem wiele różnych opinii i nie wiem co wybrać :lol: . Czy Pilmet pogorszył sie na prawdę po tym jego wykupieniu przez Unię ? A jeżeli już to czy aż tak bardzo, że lepszy okazałby się Krukowiak? Liczę na wasza pomoc. Pozdro ;)


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

moim zdaniem krukowiak już jakiś czas temu był lepszy sam kupiłem krukowiaka w 03r i jestem z niego bardzo zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Dzięki za odpowiedź :lol: . Teraz czekam na wypowiedzi użytkowników Pilmetów.


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vektor    9

ja jestem uzytkownikiem Pilmetu juź ładne pare lat, chyba 9 i nie miałem żadnych problemów z tą maszyna naprawde gorąco polecam :lol:


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

heh moj ojcec jest od ponad 20-stu lat uzytkownikiem pilmeta tylko jakos rok temu kupilismy nowego;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Krukowiak i pilmet moim zdaniem obydwa są dobre.


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

A może któraś z firm robi lepsze opryskiwacze do 1600l ? Zastanawiamy się nad Apollo 1500l.


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

mam Moskita i powiem że to jest porazka już w pierwszym roku zaczeły puszczać spawy a wtedy pracował na 40ha a lance które sam dorobiłem już trzy lata pracują na 90ha i nic jeszcze nie naprawiałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Nie zastanawiałem się bo do Moskita nie mam zaufania i wypowiedź kolegi jeszcze bardziej mnie utwierdziła w tym przekonaniu,a co do Tad-lena to nie ma w okolicy dilera. Zostaje tylko Krukowiak albo Pilmet, bo zagraniczne są za drogie.


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

@coolman111 A ile taki TAD-LEN jak twój może kosztować? Jeśli można wiedzieć oczywiście.


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Jeśli chodzi o Moskit'a to muj kumpel ma 2000 litrów i na początku od ciężaru to się mu felgi powyginały, ale w nowszych modelach (2 kumpel kupił) problem wyeliminowano.

Ja mam Tad-Len'a 600 litrów, belka 15 i pomimo drobnych awarii (przez moją nieuwagę) pracuje dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

ja też mam tadlena od roku 400litrow i belkę 15m ze stabilizatorem i jak narazie spoko maszynka tylko poziomowanie jest takie sobie ;/ aha pompe mam ta lepsza bo 100l/min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

ja mam Pilmet 1018B, 18m belka, pompa 4 sekcyjna UDOR Włochy mam go 4lata jest użytkowany na ok 100-120ha i jeszcze nic się nie zepsuło całkowicie nic i kupiłbym jeszcze raz z tej firmy opryskiwacz tylko większy minimum Pilmet 1621 i belka podstawa to 21m pozdrowionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Właśnie dziś tata zamówił Pilmet'a 1615 XL :lol: .


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

fajnie będziesz miał zbiornik o poj. 1800l tylko dziwi mnie że będą koła fajny zbiornik rama i wogóle a lance 15m minimum to 18 a najlepiej 21m bo masz dodatkowe koła na opryskiwaczu i bardziej niszczy się po przejeździe ja mam 18m i teraz mi przerobią na 21 w stacji kontroli opryskiwaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Ten Pilmet 1615 ma zbiornik 1600l, a nie 1800 :blink: . A będą lance 15m bo do ścieżek w siewniku pasują.


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samesilver    5

ja mam pilmeta troche stary ale podejrzewam ze w innych opryskiwaczach pilmetu też belka jest niestabilna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tc56    4

Ja mam Pilmeta 2018 AP(chyba te litery takie są). Ma komputer Baravo 300 i belkę rozkładaną hydraulicznie. Mam go od 2002 chodzi od 2003. Rocznie pryszczę nim koło 700-900 ha. Jak na razie wymieniałem głowice i trójniki plastikowe w belce(są trochę za słabe i szybko kruszeją). W zeszłym roku wymieniłem 3 membramy w pompie(miały się już prawo zuzyć dużo pryszcze)-kupiłem orginał , nie warto inwestować w podróbki. Z belką nic się nie dzieje, mam duzo słupów i często końcówki ślizgają się o słupy i nic się nie dzieje. To już jest mój 2 pilmet pierwszego mieliśmy od 88 roku też 2 tys litrów, również nie było żadnych problemów z belką, membramy wymienialiśmy w pompie co 3 - 4lata i było ok. Polecam pilmeta dobra marka. Sąsiedzi chcieli być lepsi i kupowali rózne marki i z tego co widzę to moskit jest najgorszy. W krukowiaku również lubią pękać belki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

ostatnio widziałem u kolegi Pilmeta 412LM z 2002 roku i musze przyznać, że solidny sprzęt-grube przewody, ciekawie pomocowane, pompa solidnie wyglądała-a pożyczałem od innego znajomego taki sam 412LM tyle ze 2006rok... ojej... przewody jak węże ogrodowe powiazane plastikowymi tasiemkami samozatrzaskowe jednorazowe... pompa z elementami plastikowymi... co to sie dzieje z jakością??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi16l    2

polecalbym krukowiaka Apollo 1500 poniewaz to jest polski opryskiwacz lecz na podzespolach zachodnich co cechuje go najlepszym opryskiwaczem w swej klasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andzin
      Czy ma ktoś opryskiwacz Biardzki ze Zbuczyna. Jak się spisuje. Chcę kupić taki 600l czy warto bo cenowo nie drogo chyba coś około 3tys. Czekam na opinie.
    • Przez michalsoft
      Witam posiadam opryskiwacz rau . Jak ustawie na sterowniku 200 l/ha i auto to podczas zamykania sekcji bardzo spada ciśnienie , jak już pryskam na 3 z 7 sekcji to jest bardzo niskie .czy tak powinno być ?
      Oto elektrozawory i sterownik


    • Przez piotromega
      czesc wszystkim. chodzi mi o opryskiwacz 400l z 12 metrowa belką. A konkretnie z jakimi końcówkami go kupić, z pojedyńczymi czy z potrójnymi. Które są lepsze i trwalsze. Proszę o rady. Pozdrawiam agrofotowiczów.
    • Przez kibix
      Witam,
      Opryskiwacz ikarus 2800(2010r.) daje złą dawke na ha.
      Zawsze pryskam około 200l/ha i tyle ustawiam na komputerze, który sam dobiera ciśnienie itp. Problem powstał po przymrozkach(pękły mi 2 złączki plastikowe w opryskiwaczu)
      Ostatnio coś się zepsuło i żeby wypryskać 200l/ha na komputerze muszę ustawić około 140 l/ha.
      O ile dobrze rozumiem to komputer dostaje informacje z przepływomierza i na tej podstawie wyświetla dawkę. 
      I teraz pytanie jak ciężko powinna chodzić turbinka od przepływomierza? Jeżeli dmuchnę to nie ma szans żeby się obróciła.
      Nawet jak lałem wodę bezpośrednio do przepływomierza to się nie rusza. 
      Według Was to będzie przepływomierz? Może czujnik od przepływomierza?(dam rade go miernikiem jakoś zbadać. Czy oscyloskop to minimum)? 
      Czy gdzieś jeszcze mogę szukać awarii? 
      Z góry dzięki za pomoc
       
      wygląd przepływomierza 
      http://olx.pl/oferta/przeplywomierz-ikarus-CID757-IDbNxob.html
      komputer
      http://pl.kverneland.com/var/kv/storage/images/kverneland-brand-poland/opryskiwacze/opryskiwacze-polowe/opryskiwacze-ciagane/features/systemy-regulacji/414028-2-eng-GB/Systemy-regulacji_width500.jpg
    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj