Skocz do zawartości
grzes86

Konserwująca uprawa gleby

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Uprawa
grzes86    0

Podsumowując :) to od czego najlepiej zacząć...skąd jakaś większa wiedza na ten temat? jaki sprzęt byłby dobry na początek...?

brzozak2    236

od jakiegos siewnika do poplonow (moze byc wlasnej konstrukcji) nabudowanego na agregat podorywkowy, na wiosne najlepiej talerzowka z walem i siew, jak potrzeba to plytka uprawa.

Wiadomość z agroFakt.pl

opos    0

Zacznij od badania pH gleby i zasobności. To na początek.

Poszukaj w internecie lub kup poradnik o rolnictwie ekologicznym. Znajdziesz tam jak budować żyzność gleby i jak ustalają płodozmiany. Bardzo przydatna wiedza.

Możesz szukać na zagranicznych stronach o uprawie konserwującej - sporo tego jest tylko wymagana dobra znajomość języka obcego.

Zacznij od zwiększenia ilości poplonów w uprawach. Praktycznie po każdej poplon, jeżeli do siewu rośliny następczej głównej masz minimum 6 tygodni.

Przegląd sprzętu we własnym gospodarstwie.

grzes86    0

Witam ponownie chciałbym się poradzić. Skosiłem właśnie kukurydze część na ziarno część na kiszonke i co teraz mam zrobić uprawić ściernisko i zostawić czy raczej poplon jakiś z tym że jaki byłby odpowiedni bo to już raczej tylko chłodne dni przed nami więc za bardzo to chyba nie wyrośnie. Dodam że na części zasiałem już zboża ozime w uprawie uproszczonej.

walek    0

Kolego opos a gdzie to zdjęcie zrobiłeś - wPolsce?

No i co się sieje na tym zdjeciu.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez zimrex
      Witam serdecznie mam do was takie pytanie próby kręconej jak to się oblicza posiadam siewnik saxonia DF500 zdięcia jak to wygląda 
      Z GÓRY DZIĘKUJĘ 

• Przez agro_bamber
      Cześć, mam pewien dylemat może pomożecie go rozwiązać, otóż mam klin jak na obrazku. 
      W roku 2016 wykonałem orkę pługiem obrotowym od jednej strony klina i przy końcu wyszła bruzda taki króciak, który później został zakryty przez dooranie poprzeczniaka bocznego klina. Teraz pytanie brzmi czy w tym roku mam zacząć od tej starej bruzdy krótkiej do ściany bocznej czy po prostu zacząć od wierzchołka klina na przeciwną stronę niż w tamtym roku?, wtedy bruzda wyjdzie w miejscu gdzie odkładałem skibę, zaczynałem orać. 
      Trochę masło maślane, ale to klin więc wiadomo #pdk
      Dzięki za wszystkie sugestie 

• Przez dajmen41
      Mam usluge do wykonania  zaorac ogrodek działkowy byly tam wazywa  20 arow  teraz kobieta da tam obornik i moje pytanie czy to kultywatorowac i orac czy odrazu oraz bez poprzedniej uprawy chwastow tam nie ma tylko troche resztek z roślin.
    • Przez Ferdek07
      Witam!
      Tak jak w temacie! Coraz więcej ludzi u nas kupuje talerzówki i się śmieje że orka to tylko strata paliwa talerzują zamiast podorywki to OK ale zamiast orki również talerzówka i brona i tak sieją czy to prawda że to w żaden sposób nie odbija się na plonach, również gnój talerzują, a niektórzy to co miesiąc talerzują, jeśli to takie dobre to sam kupie talerzówkę zamiast porządnych pługów
    • Przez domasz
      jakie korzyści daje posiewne wałowanie zboża? czy warto w to się bawić? dziękuję za odpowiedzi