dyzio20

pomoc w ustawianiu płodozmianu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dyzio20    0

Prowadze gospodarstwo od ok 10lat z obserwacji to tzn. czynnie.Obserwując jak inni to robią.Nie posiadam wykształcenia rolniczego ale praca jest dla mnie żywiołem.Przedtem ponad 20Lat w przemyśle ciężkim.Szukam i przeglądam różne tosty aby z nich konkretnie zaczerpnąć coś dla siebie.Posiadam obecnie ok.5h uprawiam ziemniaki kapustę z przeznaczeniem na kiszenie pszenicę jęczmień troszke marchwi.Nie wiem co jest tego przyczyną ale raz lepiej raz gorzej mi to wychodzi.Staram się w jakimś stopniu zachowywać płodozmian ale nie odnosi to żadnego skutku.Może jest gdzieś w podręczniku zależność upraw może mi ktoś pomóc?

Pajej    70

Sam płodozmian cudów nie zrobi, trzeba jeszcze odpowiednio nawozić i chronić roślinki

Rolnik z powołania :-)

Zetor53400    2

No to proste :) ja bym to tak zrobił (oczywiście w wielkim skrócie) :

-Kapusta(obornik , chyba ze pod kapuste nie mozna go stosowac to zamieniamy kolejnosc z ziemniakai i pod nie dajemy obornik :D

-pszenica

-ziemniaki(też możesz obornik chyba że nie masz go za dużo , a jak nie obornik to wapno :)

-jęczmień

Wiadomość z agroFakt.pl

rafff24    27

napisz orientacyjnie na jakich powierzchniach co uprawiasz, jaką masz glebę, itd

jęczmień nie lubi kwaśnej gleby, jest dość tolerancyjny na suszę,

pszenica ozima też, ale ma wymagania glebowe trochę pow. przeciętnej

największe wymagania glebowe ma pszenica jara ale mniejsze dot, pH od jęczmienia

owies lubi wilgoć, i jak tylko jest wilgotno nie jest wymagający

żyto ma najniższe wymagania glebowe i pH

pszenżyto jak sama nazwa wskazuje

tak ogólnie o zbożach, mogłem coś przeoczyć

ziemniak ma średnie wymagania "lubi" obornik lub chociaż jakiś nawóz zielony,

ogólnie zasada jest taka, że najpierw roślina wzbogacająca potem zubażająca, od najwięcej wymagającej do najmniej

klasyczna norfolka:

okopowe na oborniku

zboże jare

motylkowe

zboże ozime

idź do najbliższej biblioteki i coś powinno być o uprawie roślin

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ansu
      W kukurydzy się sprawdziło w burakach cukrowych możne również przynieść korzyści system pasowej uprawy gleby Strip-Till
      Czy ktoś się spotkał z tym w praktyce?
    • Przez Ferdek07
      Witam!
      Tak jak w temacie! Coraz więcej ludzi u nas kupuje talerzówki i się śmieje że orka to tylko strata paliwa talerzują zamiast podorywki to OK ale zamiast orki również talerzówka i brona i tak sieją czy to prawda że to w żaden sposób nie odbija się na plonach, również gnój talerzują, a niektórzy to co miesiąc talerzują, jeśli to takie dobre to sam kupie talerzówkę zamiast porządnych pługów
    • Przez AgroLaik
      Witam
      Mam pytanie. Po co wykonuje się orkę przeddzimową i jakie są jej główne zalety i wady. Na jaką głębokość najlepiej ją wykonać?
    • Przez Janosik82
      Witam czy posiada ktoś z was agregat pasowy AGRO LINE interesują mnie opinie z góry dziękuję
    • Przez mrjacoobek
      Witam!
      Mam siewnik Poznaniak i przestawiłem go na rzepak żeby później tego nie robić, moje pytanie brzmi czy strona po której jest rolka a trybik ma znaczenie?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.