JEDREK

Ceny siana i sianokiszonki

Polecane posty

lawa3p    8

w grudniu kupiłem sianokiszonkę po 50 zł za szt wczoraj od tego samego gościa po 60zł i pytałem się czy jeszcze ma to powiedział że ma ale po 80 zł to jakaś paranoja się robi na tym świecie dosyć że krowy tego zbytnio nie jedzą to jeszcze sobie wszyscy ceny podnoszą a jeśli chodzi o słomę to słyszałem już 100zł za szt wołają to już lepiej nic nie trzymać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    262

u mnie na okolicy słoma po 50 balot 120x120, znajomy sprzedaje siano 30-50 zł rolka, sianokiszonka po 50-70 zł. kostki słoma 3-5zł, siano 2-4zł. wczoraj sprzedawałem po 2,5 za kostkę siano, tyle że niezbyt wartościowe bo z podmokłej łąki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renatakw    3

Z tego względu widać bez urazy ,że rozsądek u chłopa to rzecz niespotykana i sami na sobie " drzemy szaty " ,dając przy tym wszystkim innym hieną-sygnał ,że nadejdzie niebawem uczta darmowej górki: mięcha , mleka ,ect

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

to przez to że wygineły oziminy w tamtym roku. Zebrałem słomę z takiego obszaru jak zawsze i jeszcze kupiłem trochę we wrześniu a w kwietniu mi się skończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

u mnie na okolicy słoma po 50 balot 120x120, znajomy sprzedaje siano 30-50 zł rolka, sianokiszonka po 50-70 zł. kostki słoma 3-5zł, siano 2-4zł. wczoraj sprzedawałem po 2,5 za kostkę siano, tyle że niezbyt wartościowe bo z podmokłej łąki

to juz lepiej chyba kupic siano nawet gorszej jakosci i co zjedza to zjedza a reszte pod nogi sobie wybiora. tak robil w tym roku koles co u mnie bral mialem kilka bel sparowanych bo od rowu byly kszaki i nie doschlo w te pogody a nie mialem co czekac bo sprasowalem i od razu lunelo to bral po 10 zl taniej niz normalne i mowi ze woli zaplacic za takie siano niz za slome bo troche konie mu przebiora a reszte pod nogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    262

sąsiad ścieli sianem takim z ugorów i łąk z nad rzeki. wyawala się normalnie-turem :P trochę się ciągnie jak długie. gnój jak przegnije całkiem drobny. kuzyn jednego roku ściął rotorem takie długachne "siano" z dołków to zrobiła się sieczka. mówił że gorzej się wywalało jak to dlugie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

ja czasami tez jak mam popsuty balot to sciele i tyroche ciezej jest ale az tak wielkiej roznicy nie ma moze dlatego ze to tylko od 5 sztuk. tyle ze ja mam na stanowiskach i obornik co dziennie wywalany a czasami nawet dwa razy dziennie zalezy od czasu checi i pogody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

Miałem okazję ścielić podsuszonymi niedojadami z pastwiska tej jesieni bo było szkoda na kopce wywalić od razu-i od tych sztuk,które stoją na uwięzi i jest codziennie wywalane nie było aż tak źle ale z kojców w których wywalam ręcznie co 2-3 tygodnie to nie życzyłbym takiej pracy najgorszemu wrogowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

no co dwa trzy tyg to ja nawet slomy bym nie chcial wywalac. mialem jednego cielaka ok 100 kg w kojcu jak raz mowie wywale sobie po tyg, to od tego czasu stoi w kojcu przywiazany na malym lancuszku i te 5 min mnie nie zbawi zeby wywalic od nmiego. wole poswiecic te 5 min niz pozmiej sie meczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

W mojej okolicy pow.przasnyski siano jak i sianokiszonkę można kupić w cenie 60-70zł za belkę,tak w gazacie w ogłoszeniach piszą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Czyli ceny stoja nic sie nie rusza. Może u kogoś innego się coś ruszyło? Za taka cene to jeszcze idzie ale za 80zł wzywsz to juz duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo1211    0

Jestem z powiatu Ciechanowskiego i sprzedaje suchą sianokiszonkę po 130zł za 120 belę po prasie zmiennokomorowej. Z tego co się orientuję to już brak jest dobrej sianokiszonki w tej chwili a do młodej trawy jeszcze trochę zostało:)

Edytowano przez przemo1211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

Przemo ja zawsze myślałem że jak suche to tylko może być siano , ale żeby sianokiszonka? To drogo u ciebie ja też niestety muszę kupować siano ale płaciłem 45 zł za rolkę 120/120 i też nie najgorszej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U nas RSP sprzedaje po 50zł sianokiszonkę chyba 4-letnią,ale ile w tym balocie jest dobrego to nie mam pojęcia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

To cena wysoka jest. U nas w ogłoszeniach teraz wszyscy się obudzili i sprzedają siano lub sianokiszonke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Kostka czy bela? Po ile cenisz? Sianokiszonka lub siano jest lepsze z pierwszego pokosu czy drugiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez mkacper99
      🌾📢 Uwaga rolniku / konsumencie !!! 🚜👨‍🌾

      Polskie rolnictwo jest w dużym kryzysie, problemy dotykają praktycznie wszystkie branże rolnicze.
      ⛔Brak realnej walki z ASF
      ⛔Niskie ceny skupu żywca trzody, bydła itp..
      ⛔Niekontrolowany import kukurydzy oraz zbóż z Ukrainy
      ⛔Podwyżka prądu o 30% z nowym rokiem czy chociażby podniesienie stawki VAT na leki weterynaryjne o 16%
      ⛔Tragicze nowe prawo wodne
      ⛔Problemy sadownicze, warzywnicze, drobiu, bydła
      ⛔Bezskuteczne prawo łowieckie
      ⛔Przepisy azotanowe...

      ⚠️ Jeśli te problemy nie są Ci obojętne...

      📅 7 grudnia, piątek godzina 18:00 na sali OSP w Kakawie Starej 62-872 Godziesze Małe odbędzie się spotkanie dla wszystkich ludzi, którzy chcą się jednoczyć, sprzeciwstawić się fatalnej polityce rolnej dla zwykłych gospodarzy oraz konsumentów, którzy w marketach kupują zagraniczne odpadki. Pan Michał Kołodziejczak organizuje spotkania w całej Polsce i zbiera zwykłych ludzi, którzy chcą działać. Powstaje struktura budowy Agrounii! 👨‍🌾 Razem możemy wszystko!
      Niedługo na polskich niedzielnych stołach zabraknie naszej ojczystej wieprzowiny 🐷
      Odebrali nam handel
      Odebrali nam przetwórstwo
      Odebrali nam kontakt z konsumentem
      Odebrali nam po prostu dostęp do naszego własnego 🇵🇱 rynku
      Minister rolnictwa powiedział, że rolnicy nie potrafią się jednoczyć.. Pokażmy mu naszą siłę !
      Unia Warzywno Ziemniaczana Agrounia
       
      Michał jest zwykłym rolnikiem spod Błaszek! NA TĄ CHWILĘ MAMY JUŻ POTWIERDZONYCH OKOŁO 300 hodowców, którzy będą na spotkaniu!!! Zapraszamy i Ciebie!!! ROLNICTWO TO OSTATNI BASTION POLSKOSCI

    • Przez DanutaHF
      Witam,
      Orientuje się ktoś może, w jakiej cenie mogę sprzedać cielne jałówki HF z dowodem rasy ? 
      Z góry dziękuję za odpowiedź. 
    • Przez damianoooo
      Witam Planuję zakup przyczepy mianowicie Mengele lub krone titan. Mam pytanie odnośnie która z przyczep jest lepszym wyborem dodam, że oprócz sianokiszonki woziła będzie jeszcze kukurydzę łąk mam około 18 ha. Mam pytanie również na temat rozdawania paszy z pryzmy mam wycinak szczękowy lecz aktualny budynek nie pozwala na wóz paszowy. Jak to jest z rozdawaniem jej ręcznie z wyciętej kostki słyszałem, że lepiej niż z bel ?
    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj