JEDREK

Ceny siana i sianokiszonki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Jesli robimy swiewke to kosiny normalne a nawet wcześniej bo wtedy odkrywamy darn i mlode rosliny maja miejsce na wrzost i krzewienie napewno przetrzymanie trawy tu nie pomoże a wrecz zaszkodzi. Zdjecie bylo w temacie ceny nawozow. Na olx podobne zdjecia koniczyny w pelni kwitnienia i myslisz ze bedzie tam więcej jak 15bialka? Jesli chodzi o ta 2055 to bardzo szybko odrasta oxzywiscie jesli jest wilgoc ale szybciej niz inne trawy takze aby miec bialko rzędu 17-19%powinno kosic sie ja 5 razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armand    25

A siano dobrj jakosci w jakiej cenie? czy wszystko w folie idzie?

 

Jeśli chodzi o siano to z I pokosu trochę było... część zostawiliśmy sobie, a reszta szybko poszła.

Teraz niestety od kilkunastu dni nie ma nawet szans na dobre siano... codziennie deszcz.

Jesli robimy swiewke to kosiny normalne a nawet wcześniej bo wtedy odkrywamy darn i mlode rosliny maja miejsce na wrzost i krzewienie napewno przetrzymanie trawy tu nie pomoże a wrecz zaszkodzi. Zdjecie bylo w temacie ceny nawozow. Na olx podobne zdjecia koniczyny w pelni kwitnienia i myslisz ze bedzie tam więcej jak 15bialka? Jesli chodzi o ta 2055 to bardzo szybko odrasta oxzywiscie jesli jest wilgoc ale szybciej niz inne trawy takze aby miec bialko rzędu 17-19%powinno kosic sie ja 5 razy

 

"Powinno się" a praktyka tzn to na co nam pozwala stanowisko i w tym roku dodatkowo pogoda to istotna kwestia ;) ale oczywiście potwierdzę, że "powinno się" 2055 kosić nawet 5 razy (na dobrym stanowisku, z wilgocią i dobrym nawożeniem). 

Co do "robienia wsiewki" to też zależy jaką tą darń mamy. Akurat to co wspomniałem to była golizna wiosną, a wsiane zostały szybko rosnące życica westerwoldzka i koniczyna perska. Pole po 2 pokosach zaorane pod rzepak.

Co do olxa / cen etc. na taki towar mamy niższą cenę - nikomu go na siłę nie wciskamy.

Jeśli zależy Panu na określonym towarze to jak wyżej pisałem - zapraszam do nas - można zarezerwować określoną opcję - jeśli z przyczyn niezależnych od nas np. przerośnie to po prostu jej Pan nie kupi. Nie bierzemy z zasady żadnych zaliczek. Robimy tysiące bel i na prawdę proszę mi uwierzyć, że nie chcę wcisnąć komuś słabego towaru żeby mieć 2 bele więcej z hektara.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supplisek    2

Sprzedam siano łąkowe w belach 120x120 po prasie metal-fach walcowej.

Warmińsko-Mazurskie, powiat Giżycko

Cena 60zł/szt.

Bele przechowywane pod dachem.

530608005

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie po ile u was cenią za garażowaną bele słomy, siana oraz sianokiszonki o rozmiarach 120?
Bo patrząc po ogłoszeniach to jedni wystawiają za grosze a inni cenią jak za złoto ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha-cc    0

Kochani mam do sprzedania sianokiszonke z 2016 r woj. świętokrzyskiego wiecej informacji udzielam telefonicznie 692770983

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

Mam ugadane z gościem ze z jego laki zbiore siano,sianokiszonkę i zapłacę mu 20 zł od balota. On skosił i przezucil a ja zgrabię sprasuje i zwiozę. Łąki średniej jakości a prasował będę pasówka. Cena przystepna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9911

Kupilem żyto w belach 160x120 50 zl sztuka. Jakos super, byki chętnie jedzą cena tez przystępna także jestem zadowolony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem 200 kostek siana po 3,5 za kostkę. Kostki średniej wielkości. Jakby ktoś był zainteresowany to mam jeszcze do sprzedania siano w małej kostce i sianokiszonkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetbiz18    0

Witam sprzedam sianokiszonkę w belach 70zł/szt była dawana do analizy i wyszła bardzo dobrze przy kupnie chętnie udostępnie wyniki

Siano 50zł/szt skladowane w stodole

Woj. Podlaskie Powiat Augustowski 

tel. 515696384

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myciu    24

sprzedam sianokiszonke w belach 120×120 100 sztuk 1 i 2 pokos po 80zł woj.małopolskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sprzedam siano w belach 160 owinięte siatką waga ok 370kg. siano z łąk ekologicznych obszar natura 2000. cena tylko 35 złszt.siano robione w lipcowe upały. polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

cena siana dobrego pewno pod skoczy do góry , w regionie mało było skoszone przez deszcze a stadnin jakby przybywało . nawet już 10 zł na belce wzrosło .

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aksu    0

Witam,

ogólnie przez problemy oddechowe szukam dla koni alternatywy dla siana w postaci sianokiszonki. W kilku miejscach sprawdziła się z powodzeniem i u mnie też powinna zdać egzamin. Zazwyczaj stawiam dwie bele na pastwisko i w taki sposób skarmiam w ok 3 dni.

 

 

Taka sianokiszonka powinna być bardziej rygorystycznie przygotowana niż dla bydła z powodu specyfiki układu pokarmowego koni i problemów oddechowych o czym wyżej:

- odpada siano z roślin motylkowych i innych wysokobiałkowych 

- bele powinny być tylko delikatnie zakiszone, jednak na tyle mocno by bela się nie kurzyła

- brak oznak pleśni, niepodarta folia

- nie stanowi problemu kwestia wartości odżywczych, wiadomo im lepsze łąki tym lepiej, ale dieta koni uzupełniana jest paszami i sieczkami, więc podstawą jest po prostu zapewnienie paszy objętościowej, zwłaszcza jak zabraknie traw z pastwisk

Niestety wziąłem z kilku miejsc na próbę i sprawa widać nie jest łatwa, zazwyczaj kurzyły się jak normalne siano, było dużo spleśniałego odpadu itd., a czasami konie wręcz omijały całą belę. Oczywiście wszystkie rady mile widziane, ale przede wszystkim szukam dostawcy na terenie Dolnegośląska/Lubuskie/południowa Wielkopolska - możliwa też wymiana na siano, roczne zapotrzebowanie ok 200-250 szt, resztę uzupełniam sianem.

 

Obecnie widziałbym to tak, że biorę 1-2 kulki na próbę a potem regularnie transport. Od nowego sezonu można rozmawiać o zamówieniu na cały rok

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez vailus
      Witam. Zastanawiałem się ostatnio czy ma sens robienie sianokiszonki troszkę inną metodą niż pisze w książkach. A mianowicie scinalbym trawę scinaczem zielonek i wozilbym to w pryzme od razu. Moje pytanie brzmi czy ma to rację bytu? Bez siekania i przesuszania? Oczywiscie byłaby dobrze ugnieciona pryzma i jeśli to konieczne dodałbym zakwaszacz. Dodam że nie posiadam prasy zwijajacej a usługa jak to usługa.. Jest dostosowaniem się do kogoś.
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez mkacper99
      🌾📢 Uwaga rolniku / konsumencie !!! 🚜👨‍🌾

      Polskie rolnictwo jest w dużym kryzysie, problemy dotykają praktycznie wszystkie branże rolnicze.
      ⛔Brak realnej walki z ASF
      ⛔Niskie ceny skupu żywca trzody, bydła itp..
      ⛔Niekontrolowany import kukurydzy oraz zbóż z Ukrainy
      ⛔Podwyżka prądu o 30% z nowym rokiem czy chociażby podniesienie stawki VAT na leki weterynaryjne o 16%
      ⛔Tragicze nowe prawo wodne
      ⛔Problemy sadownicze, warzywnicze, drobiu, bydła
      ⛔Bezskuteczne prawo łowieckie
      ⛔Przepisy azotanowe...

      ⚠️ Jeśli te problemy nie są Ci obojętne...

      📅 7 grudnia, piątek godzina 18:00 na sali OSP w Kakawie Starej 62-872 Godziesze Małe odbędzie się spotkanie dla wszystkich ludzi, którzy chcą się jednoczyć, sprzeciwstawić się fatalnej polityce rolnej dla zwykłych gospodarzy oraz konsumentów, którzy w marketach kupują zagraniczne odpadki. Pan Michał Kołodziejczak organizuje spotkania w całej Polsce i zbiera zwykłych ludzi, którzy chcą działać. Powstaje struktura budowy Agrounii! 👨‍🌾 Razem możemy wszystko!
      Niedługo na polskich niedzielnych stołach zabraknie naszej ojczystej wieprzowiny 🐷
      Odebrali nam handel
      Odebrali nam przetwórstwo
      Odebrali nam kontakt z konsumentem
      Odebrali nam po prostu dostęp do naszego własnego 🇵🇱 rynku
      Minister rolnictwa powiedział, że rolnicy nie potrafią się jednoczyć.. Pokażmy mu naszą siłę !
      Unia Warzywno Ziemniaczana Agrounia
       
      Michał jest zwykłym rolnikiem spod Błaszek! NA TĄ CHWILĘ MAMY JUŻ POTWIERDZONYCH OKOŁO 300 hodowców, którzy będą na spotkaniu!!! Zapraszamy i Ciebie!!! ROLNICTWO TO OSTATNI BASTION POLSKOSCI

    • Przez damianoooo
      Witam Planuję zakup przyczepy mianowicie Mengele lub krone titan. Mam pytanie odnośnie która z przyczep jest lepszym wyborem dodam, że oprócz sianokiszonki woziła będzie jeszcze kukurydzę łąk mam około 18 ha. Mam pytanie również na temat rozdawania paszy z pryzmy mam wycinak szczękowy lecz aktualny budynek nie pozwala na wóz paszowy. Jak to jest z rozdawaniem jej ręcznie z wyciętej kostki słyszałem, że lepiej niż z bel ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj