JEDREK

Ceny siana i sianokiszonki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mariuszd93    559

troche mało bede musiał wziasc kogos kto robi wieksze bele tak zeby mialy 250 kg. bo moge miec 15ha słomy na sprzedaz a jak narobie malych bel to wiecej zaplace za prasowanie niz dostane za ta slome

To normalna waga i w suchej słomie nie osiągniesz więcej . A logiki w drugiej części wypowiedzi jakoś nie widzę :P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

a ja widze taka ze jezeli wyjdzie mi na tone 7 bel czasami i zaplace po 10zl to wychodzi 70 zl do tego zebrac w stog na polu i zaladowac tiry to jest 100zl na tonie ydatku a dostane 160zl to to jest wielkie g...

 

tez dlatego chodzi mi o jak najwieksze bele zeby mialy jak najwiecej wagi. lepiej nawet zaplacic 12 zl za jednego balota to i tak wyjdzie taniej niz po 10 zl za dwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Nikt rozsądny nie zrobi ci 180 za 12 zł jak za 120 bierze 10. w 180 jest ponad dwa razy więcej słomy niż w 120


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel16pna    0

Witam;) Interesuje mnie to czy na sląsku jest jakaś firma co skupuje siano w balach? I jeżeli ktoś wie to jakie mają ceny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

Wczoraj dzwoniłem do człowieka skupującego słomę w belach z pytaniem o przybliżoną cenę w żniwa. Zaproponował mi 140za tonę sprasowanej słomy. Moim zdaniem lepiej zostawić na polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

To się nie opłaca bo 1tona to masz 3-4 baloty zależy jak ubite a teraz żeby sprasować hektar przynajmniej jak u mnie z 15-20litrów to masz 118zł jeszcze odliczą wilgotność to ci wejdzie 120zł/tone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Kupuje ktos z was siano ?

Jest oplacalnosc kosi ktos siano na "handel"

Sprzet mam stodoły za pare groszy wynajme.

Laki za darmo.


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
braciszek    6

kombinator18 z kad jestes , jakie woj. moze moge ci pomoc ze sprzedaza sianka za okolo 200 zeta za tone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

ja kosze siano na handel i dla bydla i koksow nie ma ale przeliczajac ile jedno bydlo zje przez dwa lata to sprzedaż bardziej moim zdaniem sie opłaca jeszcze za;ezy czy jest pogoda i czy jest cos trawy na tej łące.. wiadomo nie można liczyc ze zawsze bedzie tyle samo bo a to kosiarka pojdzie a to ciagnik a to grabiarka pierdyknie i juz wydatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

warto teraz dac 50 zl za bele siana 120*120?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

to zalezy po jakim sprzecie jst ta bela. moze wazyc 150kg a moze wazyc 230kg a to juz roznica takze nie jest sie wstanie powiedziec ak na oko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

U nas w stadninie koni Arabskich babka płaci 500-600 zł tone siana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

A gdzież ta stadnina jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Sprzeda siano, 16 balotów 160/120 cm po prasie krone, oraz 7 balotów 145/120 po prasie welger. Balot po prasie welger jest minimum 50kg cięższy. Siano przykryte. Cena 42zł balot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

ja właśnie znalazłem klienta płaci 80zł za bele 150 waga 300kg i 60zl za 120 waga ok 190-200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez vailus
      Witam. Zastanawiałem się ostatnio czy ma sens robienie sianokiszonki troszkę inną metodą niż pisze w książkach. A mianowicie scinalbym trawę scinaczem zielonek i wozilbym to w pryzme od razu. Moje pytanie brzmi czy ma to rację bytu? Bez siekania i przesuszania? Oczywiscie byłaby dobrze ugnieciona pryzma i jeśli to konieczne dodałbym zakwaszacz. Dodam że nie posiadam prasy zwijajacej a usługa jak to usługa.. Jest dostosowaniem się do kogoś.
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez mkacper99
      🌾📢 Uwaga rolniku / konsumencie !!! 🚜👨‍🌾

      Polskie rolnictwo jest w dużym kryzysie, problemy dotykają praktycznie wszystkie branże rolnicze.
      ⛔Brak realnej walki z ASF
      ⛔Niskie ceny skupu żywca trzody, bydła itp..
      ⛔Niekontrolowany import kukurydzy oraz zbóż z Ukrainy
      ⛔Podwyżka prądu o 30% z nowym rokiem czy chociażby podniesienie stawki VAT na leki weterynaryjne o 16%
      ⛔Tragicze nowe prawo wodne
      ⛔Problemy sadownicze, warzywnicze, drobiu, bydła
      ⛔Bezskuteczne prawo łowieckie
      ⛔Przepisy azotanowe...

      ⚠️ Jeśli te problemy nie są Ci obojętne...

      📅 7 grudnia, piątek godzina 18:00 na sali OSP w Kakawie Starej 62-872 Godziesze Małe odbędzie się spotkanie dla wszystkich ludzi, którzy chcą się jednoczyć, sprzeciwstawić się fatalnej polityce rolnej dla zwykłych gospodarzy oraz konsumentów, którzy w marketach kupują zagraniczne odpadki. Pan Michał Kołodziejczak organizuje spotkania w całej Polsce i zbiera zwykłych ludzi, którzy chcą działać. Powstaje struktura budowy Agrounii! 👨‍🌾 Razem możemy wszystko!
      Niedługo na polskich niedzielnych stołach zabraknie naszej ojczystej wieprzowiny 🐷
      Odebrali nam handel
      Odebrali nam przetwórstwo
      Odebrali nam kontakt z konsumentem
      Odebrali nam po prostu dostęp do naszego własnego 🇵🇱 rynku
      Minister rolnictwa powiedział, że rolnicy nie potrafią się jednoczyć.. Pokażmy mu naszą siłę !
      Unia Warzywno Ziemniaczana Agrounia
       
      Michał jest zwykłym rolnikiem spod Błaszek! NA TĄ CHWILĘ MAMY JUŻ POTWIERDZONYCH OKOŁO 300 hodowców, którzy będą na spotkaniu!!! Zapraszamy i Ciebie!!! ROLNICTWO TO OSTATNI BASTION POLSKOSCI

    • Przez damianoooo
      Witam Planuję zakup przyczepy mianowicie Mengele lub krone titan. Mam pytanie odnośnie która z przyczep jest lepszym wyborem dodam, że oprócz sianokiszonki woziła będzie jeszcze kukurydzę łąk mam około 18 ha. Mam pytanie również na temat rozdawania paszy z pryzmy mam wycinak szczękowy lecz aktualny budynek nie pozwala na wóz paszowy. Jak to jest z rozdawaniem jej ręcznie z wyciętej kostki słyszałem, że lepiej niż z bel ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj