Zaloguj się, aby obserwować  
ahme999

AgroSokołów

Polecane posty

ahme999    116

Czy ktoś współpracuje z Sokołowem w ww. programie-jaka jest tego opłacalność i czy warto się pchać na taki układ-chodzi mi o tucz, nie o produkcje prosiąt.


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wama7552    0

Witam. Na pewno masz większą cenę tj około 0.15 groszy niż w kontrakcie. Ja handluje z Sokołowem i jestem w programie na razie jestem zadowolony. Oddawałem 16 grudnia średnia mięsność 56% i cena średnia 5.10 netto. PS sory że tak późno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

po pierwsze witam nowego usera :rolleyes:

 

jakie są minimalne partie od których podpisują umowy, na ile lat, jakie sokołów stawia wymagania itp. czy mógłbyś postarać sie scharakteryzowac swoją współprace, droge od podpisania umowy do odstawy pierwszej parti itd..

dłuższa wypowiedź mile widziana :D


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wama7552    0

Ja podpisałem KONTRAKT na 3 lata. A PROGRAM jest podpisywany na daną partie, 1. kupuje partie 150 szt. 2.przyjeżdża do mnie przedstawiciel z Sokołowa i podpisuje z ZM umowę programową i mam od podpisania do oddania 150 dni warchlaki są w wadze 21-30. 3. dzwonisz i umawiasz odbiór tuczników. minimalna partia to 250 lub 300 sztuk. Jak oddawałem tucznika to krzyczeli u nas ubojnie po 3.40 mi wyszło 4.18 za żywą netto. Myślę że warto z nimi podpisać zawsze masz większą cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

Skąd taka różnica w cenach? Cena jest ustalana z góry czy wg aktualnych notowań?


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

A po ile kupowałeś warchlaki? I jak jest z paszami-dostarczają swoje, czy karmisz gospodarskimi?


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wama7552    0

Kupowałem Holendry średnia waga 26kg a cena 202 zl. netto. Pasze robię u siebie, koncentraty biorę z Wipaszu. Ponieważ mam umowę programową, mam u Nich 8 % upustu, bo Oni mają jakąś umowę między sobą. I jestem na razie zadowolony. Kontrakt podpisuje się na 3 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

A czy warunki tuczu kontroluje Ci jakiś weterynarz, czy obchodzi ich tylko dostarczony towar?


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wama7552    0

Tylko tucznik, ale gościu z Wipaszu mi mówił że jak bym chciał to Oni Wipasz wyśle swojego weterynarza już w cenie tych koncentratów, ale na razie nie ma takiej potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

Tak-może dniówki by nie policzył, ale odbiłby sobie na jakiś lekach :) a jakie są kary, gdybyś nie wywiązał się z programu?

jaki jest poślizg na upadki w stadzie?


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wama7552    0

Upadków możesz mieć 20%. A co do kary to musisz umówić się z gościem on do Cibie przyjedzie i da Ci umowę przeczytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

A musisz od nich prosięta kupować czy może być tak że masz swoje maciory swoje prosięta a im po prostu sprzedajesz tucznika wyhodowanego przez siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wama7552    0

Nie musisz od nich prosięta kupować, musisz tylko pewną ilość zadeklarować coś koło min. 50 szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wama7552    0

tak korzystnie i gwarantują odbiór i inaczej się z tobą liczą, ja oddawałem w środę tj. 21 stycznia i dzwoniłem do nich to mówili mi że wyszło minimum { przeliczając na żywą } 3.85zł. netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwolicie że się wtrącę :D

Ty prowadzisz "tucz hodowlany" (otrzymujesz prosiaki, lekarstwa, pasze i opiekie weterynaryjną) czy "tucz kontraktacyjny" (otrzymujesz prosiaki i po określonym czasie musisz je oddać do uboju, a pasze i lekarstwa masz swoje) :D . Sory że tak pisze bo mnie to ciekawi i z tatą zastanawiam się nad czymś takim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

Wama to powiem szczerze że wyszedłeś na "0" lub tylko niewielkim plusie. Liczone na szybko: prosiak 200zł. zboże 350kg x 35 zł 122zł. Woreczek premiksu/sztuka = 60zł, plus woda, prąd do robienia paszy, oświetlenie, weterynaria (kastracja i jakieś leki w razie czego)"pi razy drzwi" 50zł czyli koszty 432zł a przy cenie za żywą 3,85/kg 110kg tucznik (średnio) 423zł. Wyliczenia mogą być obarczone niewielkim błędem. Obornik masz gratis! :D Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się zastanawiamy ale na kontraktacyjnym zarobie więcej ale też można stracić dużo, a na hodowlanym mam stałą zapłatę no chyba że prosiaki złapią jakiś choróbsko i będzie trza wybić całe stado :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wama7552    0

Wolowik zgadzam się z Tobą kokosów na tej partii nie ma. U mnie gotowej paszy wychodzi DO 270 kg. a ty piszesz 350 kg zboża i jeszcze dodatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4.74 za wbc + 5% program + % za mięsność powyżej 53%

wama7552 możesz dokładnie opisać system ustalania wypłaty za kilogram tucznika, bo nie za bardzo zrozumiałem co tom chodzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

Skoro masz takie niskie zużycie to przekalkuluje inaczej. Zboże 250 kg x 0,40 (niskie zużycie = lepsze zboże)= 100zł, soja + premiks 80zł/szt pozostałe koszty takie same. Wychodzi podobnie. Tamtym razem liczyłem bez soji która kosztuje 150 zł/100kg a przy tak niskim zużyciu paszy musisz jej sporo zużywać. Jakby nie liczyć "0" . :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wama7552    0

4.74 + 5%= 4.98 + za mięsność powyżej 53% np. masz 58% to + 5% = 5.23 cena wyjściowa.

WOLOWiK znajomy oddawał w tym samym czasie i dali mu 3.10 + vat to widzisz ja jestem na 0 a nie jestem 0.75 zl. na kg do tyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to te 4.74zł masz gwarantowane a dopłata zależna jest od mięsności. To ile sztuk odstawiasz, że dostajesz tak dużą cenę??? Ale odstawisz świnie na wagę żywą czy poubojową, a prosiaki masz swoje czy dostajesz od zakładów mięsnych???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj