kelek

Utylizacja opon rolniczych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kelek    0

Witam zakładam taki temat ponieważ jeszcze nikt nie poruszył takiego na forum a mianowicie rozchodzi mi się co robicie ze zużytymi starymi oponami ciągnikowymi? Posiadam około 20 sztuk takich opon i żadna z firm w mojej okolicy która sie zajmuje wymianą opon nie chce podjąć ich odbioru :) proponowałem juz nawet im za to zapłacic by się tego tylko po zbyc ale mówią że nikt nie chce tego odebrac. Czy w waszej okolicy też jest taki problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

umnie firma odebrała nieodpłatnie jakeś 100 opon ale wzieli tylko od osobówek , ciężarówek , i przyczep a od ciągników nie wzieli bo zaduży gabaryt i raczej nikt takich niewezmie bo do spalarni sie niemieszczą.Zgodnie z wymaganiami szanownej Uni zużyte opony niemogą sie znajdowac w gospodarstwie także niestety prawo zmusza nas do wywiezienia ich do lasu.Przykre ale prawdziwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Niezła ta firma ale trzeba uzbierac min 100 opon małych lub 35 duzych wiec mozna pozbierac i pozbyc sie niepotrzebnego smiecia z podworka,no i odbior gratis wiec jak na polskie warunki az sie zdziwiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Albo skrzyknąć się z rolnikami ze wsi. :) Tylko co z tymi, którzy opony wykorzystują do przykrywania kiszonek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

A czy takie zużyte opony zgodnie z prawem mogą mi służyć jako docisk folii na pryzmie z kiszonką ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To jest ciekawe. Ten gość ma kilkaset sztuk. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skipper    0

Niezła ta firma ale trzeba uzbierac min 100 opon małych lub 35 duzych wiec mozna pozbierac i pozbyc sie niepotrzebnego smiecia z podworka,no i odbior gratis wiec jak na polskie warunki az sie zdziwiłem.

 

ja też korzystałem z jej usług. opony zebraliśmy sporą grupą i oddało się :)

 

 

 

____________________________________________

utylizacja odpadów chemicznych, recykling i odbiór odpadów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GDB    1

Skontaktowałem się z centrum utylizacji opon - trafiłem tam zanim znalazłem tutaj linka do nich.

Telefon odbiera albo taki facet albo taka cipcia. Oboje znudzeni, olewający, chamscy i burakowaci.

Gorsi niż za czasów komunizmu.

Na pytanie, czy odbierają opony rolnicze, odpowiedź cipci była, że "mnie nie obchodzą opony rolnicze"

Nie dało się odpowiedzieć normalnie po ludzku.

No ale cóż, mogę sobie tylko na forum ponarzekać.

 

To jest zresztą skandal, że duże opony rolnicze nie są odbierane do recyklingu. Że co - że za duże do spalenia?

A co, rozdrabniarek do czegoś takiego nie ma? Albo jakichś pił? No po prostu niedorzeczność.

Podejrzewam, że w jakiś sposób nie obejmują tego przepisy i takie firmy nie muszą się tym zajmować, no to się nie zajmują.

Jedyne co się jeszcze dowiedziałem, to to, że można oddać dużą oponę na wysypisko. Ale ile to kosztuje - tego jeszcze nie wiem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4223

Odkop
Co prawda nie mam za dużo sztuk, ale z 10 opon od 60/zetorka jest i nie ma gdzie się tego pozbyć. Zaklady oczyszczania nie biora, w zakladzie wulkanizacyjnym, gdzie zmienialem opony tez nie chcą, bo za duże. Niby dużo miejsca nie zajmują, ale fajnie byliby się tego w końcu pozbyć jak porzadki na podwórku robię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ciężka sprawa, jak byś wymieniał w zakładzie to mają obowiązek przyjąć stare, sklep też powinien przyjąć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

jak może firma co odbiera śmieci nie zabrać opon rolniczych 

mialem przypadek że wystawiłem opony razem ze śmieciami i je zostawili bo zbierają odpady komunalne więc skontaktowałem sie z gminą że nie zabrali mi śmieci stwierdziłem że opony były używane jako zabawka dla dzieci i specjalnie gmina pogoniła firme i opony zabrali 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

ja nie mam z tym problemu bo odkrywam pryzmy z kiszonkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mironeks    6

Firma Vinderen w mojej okolicy przetwarza zużyte opony , nie wiem ile płacą za opony ale całe ciężarówki opon przywożą do utylizacji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson007    0

sprzedawca nowych powinien przyjąć stare, na pewno współpracuje z firmą od recyclingu

Edytowano przez robson007

Odbiór odpadów chemicznych, recykling i odbiór odpadów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam Wszystkich. 
      Zamierzam kupić nowe opony do przyczepy jednoosiowej o ładowności 5t i zastanawiam się nad Indyjskimi oponami marki Vk-tyre. Czy ktoś z Was miał  do czynienia z tą marką. Szukam opinii. Dziękuję. 
    • Przez lukasz067
      Witam muszę wymienić opony przednie niestety  na nowe bo uzywki w chorych cenach i jak to będzie się miało do napędu 4x4   gdzie też bieżnik już powoli się kończy nie bedzie problemu ze zużyciem i synchronizacją, mierząc starą a wymiary nowej to ponad 5cm różnicy na średnicy 
    • Przez GRZES1545
      Witajcie
      Zastanawiam się nad oponami do auta o rozmiarze 205 /50/ r17
      Co powiecie o wielosezonowych oponach...jakiej firmy polecicie?
      @bratrolnika Darku Ty chyba masz doświadczenie co powiesz o oponach Continental?
       

    • Przez Mlody311
      Witam, muszę wymienić opony w ładowarce mam teraz założone 500/70r24, myślałem nad zmiana rozmiaru na 460/70r24 tylko że mają one mniejsza nośność o ok 600kg na oponę niż te 500-ki, ładowarka wożę max 2,5t. Co byście doradzili zostawić 500 czy zmienić na 460? Różnica w cenie ponad 3tys zł na 4szt
       
    • Przez M-A-T-E-U-S-Z
      Witam. Mam w niedalekim czasie zamiar kupić nowe opony diagonalne na tył 14.9-28 do c360 . Chciałbym sie doradzić poniewaz na rynku jest sporo marek jak i opini . Kryteria jakie mnie interesują to przykładowo czy opony nie pękaja po 8 czy 10 latach użydkowania , czy nowe opony trzymaja wymiary jak szerokość opony wysokość profilu i wysokość bieżnika , czy opony sie szybko nie zużywają . Słyszałem ,że Kabat nie trzyma wymiaru natomiast BKT produkuję na pierwszy montaz ale wiadomo radialki a diagonalne nie wiaadomo jak z jakością .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj